Категорія № 6.12
ПОСТАНОВА
Іменем України
18 березня 2010 року Справа № 2а-247/10/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді: Ірметова О.В.,
при секретарі: Коробенко Т.М.,
за участю:
представник позивача: Белкіна З.В.,
представник відповідача: Бурова І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Красний Луч Луганської області до Державного підприємства „Донбасантрацит” в особі відособленого підрозділу Групова збагачувальна фабрика „Ізвєстій„ Державного підприємства „Донбасантрацит” про стягнення заборгованості по страхових внескам, -
ВСТАНОВИВ:
19 січня 2010 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, у якому зазначив, що відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” № 1105 – XIV від 23.09.1999 р. і Закону України „Про страхові тарифи на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” № 2272 – ІІІ від 22.02.2001 р. ДП «Донбасантрацит» в особі ВП групова збагачувальна фабрика „Ізвєстій„ Державного підприємства „Донбасантрацит” – є платником страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, які спричинили втрату працездатності.
В порушення ст. 47 Закону України № 1105 – XIV від 23.09.1999 р. та підпунктів 4.12, 4.13, 4.14 – Інструкції „Про порядок перерахування, обліку та витрачення страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України”, затвердженої постановою Правління Фонду СНВ України від 20.04.2001 р. відособлений підрозділ групова збагачувальна фабрика «Ізвєстій» державного підприємства «Донбасантрацит» не перелічив заборгованість перед Фондом по страховим внесках на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві і профзахворювань у розмірі 17807,77 грн. станом на 01.10.2009 року ,що підтверджується розрахунковою відомістю про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань України за 3 квартал 2009 року.
Тому позивач просив стягнути суму заборгованості з відповідача.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив задовольнити їх у повному обсязі.
У судовому засіданні представник відповідача надав до суду відзив на позовну заяву про стягнення заборгованості по страхових внесках на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві і профзахворювань,у якому зазначив ,що ВП ГЗФ «Ізвєстій» ДП «Донбасантрацит» позовні вимоги ВВДФССНВВПЗ про стягнення заборгованості по страхових внесках на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві і профзахворювань у розмірі 17807,77 грн. визнає у повному обсязі.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.
З матеріалів справи вбачається, що відповідач відособлений підрозділ групова збагачувальна фабрика «Ізвєстій» державного підприємства «Донбасантрацит» є платником страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Красний Луч Луганської області.
Частиною 2 ст. 45 Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” встановлено, що роботодавець як страхувальник зобов'язаний своєчасно та повністю нараховувати і сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків.
Згідно з п.4.1 Інструкції «Про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України», затвердженої постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 12.07.07 № 36 (далі – Інструкція) сума страхового внеску розраховується відповідно до страхового тарифу, встановленого Законом України, виходячи з класу професійного ризику галузі (підгалузі) національної економіки, до якого віднесено страхувальника.
При встановленні страхувальнику знижки або надбавки до страхового тарифу сума страхового внеску, яка підлягає сплаті, визначається з урахуванням вказаної знижки (надбавки).
Розміри страхових внесків страхувальників обчислюються для роботодавців у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України “Про оплату праці”, які підлягають обкладанню прибутковим податком з громадян.
Пунктом 4.12 зазначеної Інструкції визначено, що страхові внески сплачуються страхувальниками – роботодавцями – у день одержання коштів на оплату праці в установах банків, а при проведенні оплати праці з готівкової виручки чи в натуральній формі платники страхових внесків не пізніше наступного дня після здійснення виплат подають до установи банку платіжне доручення на перерахування страхових внесків до Фонду.
Згідно п. 4.13 Інструкції страхові внески, інші платежі сплачуються, страхувальниками шляхом перерахування відповідних сум на відповідний рахунок Фонду.
Відповідно до Інструкції п. 4.14. у разі нестачі коштів на поточному рахунку платника на виплату заробітної плати та сплату страхових внесків у повному обсязі, отримання платником коштів на оплату праці і перерахування страхових внесків до Фонду здійснюється у пропорційних сумах.
Згідно до ст. 52 Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” страхувальник несе відповідальність за шкоду, заподіяну застрахованому або Фонду соціального страхування від нещасних випадків внаслідок невиконання своїх обов’язків із страхування від нещасного випадку, відповідно до закону.
Як вбачається з матеріалів справи, у порушення ст. 47 Закону України № 1105 – XIV від 23.09.1999 р. та підпунктів 4.12, 4.13, 4.14 – Інструкції „Про порядок перерахування, обліку та витрачення страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України”, затвердженої постановою Правління Фонду СНВ України від 20.04.2001 р. відособлений підрозділ групова збагачувальна фабрика «Ізвєстій» державного підприємства «Донбасантрацит» не перелічив заборгованість перед Фондом по страховим внесках на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві і профзахворювань у розмірі 17807,77 грн. станом на 01.10.2009 року, що підтверджується розрахунковою відомістю про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань України за 3 квартал 2009 року.
Відповідно до ч.1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач — визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Частиною 3 ст.112 КАС України встановлено, що у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
З урахуванням того, що у суду не має підстав для неприйняття визнання адміністративного позову відповідачем, позовні вимоги про стягнення недоїмки зі сплати страхових у сумі 17807,77 грн. документально обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи, відповідають чинному законодавству та визнані відповідачем, тому суд вважає, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись ст.45 «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності», від 23.09.1999 № 1105-ХІV, п.4.1, п.4.12, п.4.13, п.4.14, Інструкції «Про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України» від 12.07.07 № 36, ст. ст. 17, 18, 94, 112, 136, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Красний Луч Луганської області задовольнити повністю.
Стягнути з Державного підприємства „Донбасантрацит” в особі відособленого підрозділу групова Збагачувальна фабрика „Ізвєстій„ Державного підприємства „Донбасантрацит ” (94506 м. Красний Луч, вул. Косіора,10, р/р 2600730120636 філія відділення ПІБ м. Красний Луч, МФО 304375, код 32446546) на користь відділення Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Красний Луч Луганської області (94506 м. Красний Луч, вул. Студентська, 4, р/р 31175420001254 в УДК Луганської області м. Луганська, МФО 804013, код ОКПО 25926879) недоїмку зі сплати страхових внесків у сумі 17807,77 грн. (сімнадцять тисяч вісімсот сім грн. 77 коп.)
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову проголошено у відсутність особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанову в повному обсязі буде складено до 17.02.2010 року.
Суддя О.В.Ірметова
- Номер: ав/812/300/2016
- Опис: відновлення втраченого судового провадження в адміністративній справі
- Тип справи: Заява про відновлення втраченого судового провадження
- Номер справи: 2а-247/10/1270
- Суд: Луганський окружний адміністративний суд
- Суддя: Ірметова Олеся Віталіївна
- Результати справи:
- Етап діла: Закрито проваджененя: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 16.08.2016
- Дата етапу: 29.08.2016