УХВАЛА
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РОЗГЛЯДУ
12 березня 2010 року Львівський окружний адміністративний суд, суддя Гавдик З.В. розглянувши в судовому засіданні адміністративну справу № 2а-1922/10/1370 за адміністративним
позовом Управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова, представник – не з’явився
до Головного управління юстиції у Львівській області, представник – не з’явився
про визнання дій неправомірними
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова звернулося до Львівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління юстиції у Львівській області про визнання дій неправомірними.
Ухвалою суду від 02.03.2010 року відкрито провадження та призначено справу до судового розгляду на 04.03.2010 року, про що позивач був належним чином повідомлений про дату, час та місце проведення судового засідання.
Ухвалою суду від 03.03.2010 року позивачу відмовлено у вжитті заходів забезпечення адміністративного позову.
Судове засідання 04.03.2010 року відкладено на 12.03.2010 року, у зв’язку з неявкою сторін, про що позивач був належним чином повідомлений про дату, час та місце проведення судового засідання.
В судове засідання 12.03.2010 року представник позивача повторно не з’явився, причини неявки не повідомив, заяви про розгляд справи без його участі не подав, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце проведення судового засідання.
Згідно ч. 5 ст. 181 КАС України, адміністративна справа з приводу рішень, дій або бездіяльності державного чи іншої особи державної виконавчої служби вирішується судом протягом десяти днів після відкриття провадження у справі.
Згідно ч. 2 ст. 49 КАС України, особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Згідно п. 4 ч. 1 ст. 155 КАС України, суд ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позивач повторно не прибув у судове засідання без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності.
За таких обставин, Львівський окружний адміністративний суд, враховуючи повторну неявку представника позивача в судове засідання, прийшов до висновку про підставність залишення позовної заяви без розгляду.
Керуючись ст.ст. 155, 165 КАС України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовну заяву по справі № 2а-1922/10/1370 за адміністративним позовом
Управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова
до Головного управління юстиції у Львівській області
про визнання дій неправомірними
залишити без розгляду.
2. Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого ст. 186 КАС України, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
3. Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву в порядку і строки встановлені ст. 186 КАС України:
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Гавдик З.В.