Судове рішення #8268821

                                                                                                                              № 2а-1933/10/1370    

УХВАЛА

ПРО ВІДМОВУ У ВІДКРИТТІ ПРОВАДЖЕННЯ

В АДМІНІСТРАТИВНІЙ СПРАВІ      

 

02.03.2010 року суддя Львівського окружного адміністративного суду Гавдик З.В. одержавши позовну заяву за адміністративним


позовом ОСОБА_1

до Дрогобицького державного комунального міжміського бюро технічної інвентаризації

про визнання дій та бездіяльності протиправними та зобов’язання вчинити дії


 

ВСТАНОВИВ:

01.03.2010 року за вхідним № 7023 Львівським окружним адміністративним судом отримано адміністративний позов ОСОБА_1 до Дрогобицького державного комунального міжміського бюро технічної інвентаризації про визнання дій та бездіяльності протиправними та зобов’язання вчинити дії.

Позивач у подані позовній заяві просить:

- визнати дії та бездіяльність відповідача протиправними, в зв’язку з відмовою від розгляду та прийняття рішення поданих позивачем документів на реєстрацію її права власності, порушенням конституційних прав передбачених ст.ст. 13, 41 Конституцією України, невнесенням відповідних змін в Державний реєстр прав власності;

- зобов’язати відповідача скасувати попередній запис в Державному реєстрі прав власності щодо будинку АДРЕСА_1, посвідченого договору дарування від 28.11.1979 року зареєстрованого № 2663, видати позивачу на руки витяг з Державного реєстру прав власності про реєстрацію права власності згідно нотаріально посвідченого договору дарування від 28.11.1979 року зареєстрованого № 2663;

    З матеріалів адміністративного позову вбачається, що згідно договору дарування                від 28.11.1979 року ОСОБА_2 подарувала половину будинку, який належав їй на підставі свідоцтва про право власності від 30.09.1954 року, зареєстрованого в кадастровій книзі за             № 417 та довідки № 338 від 16.11.1979 року, ОСОБА_1

07.02.1980 року за № 43 Трускавецькою міською радою народних депутатів Львівської області прийнято рішення «Про зміну ідеальних частин співвласників у житловому будинку по вул. Терешкової, 10 та переоформлення права власності», яке, на думку позивача, створило перешкоди для реєстрації вищевказаного договору. Вказане рішення скасоване рішенням Трускавецькою міською радою народних депутатів Львівської області від 01.03.1985 року № 75.  

27.01.1989 року Дрогобицьким районним народним судом Львівської області прийнято рішення, яке на думку позивача, створило перешкоди для реєстрації договору дарування від 28.11.1979 року. Вказане рішення скасовано ухвалою Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 11.12.2006 року.    

На даний час, як зазначає позивач, усунені всі перешкоди для реєстрації права власності половини житлового будинку АДРЕСА_1, згідно договору дарування від 28.11.1979 року, оскільки свідоцтва про право власності на спірне майно, які видані на підставі скасованих рішень Трускавецької міської ради народних депутатів Львівської області та рішення Дрогобицького районного народного суду Львівської області є нечинними, а тому відмову відповідача у реєстрації права власності на вищевказану половину житлового будинку позивач вважає неправомірною та просить суд захистити її порушені права.    

      При постановленні ухвали суд виходить з наступного:  

Згідно ч. 1 ст. 1 ЦК України, цивільним законодавством регулюються особисті немайнові та майнові відносини (цивільні відносини), засновані на юридичній рівності, вільному волевиявленні, майновій самостійності їх учасників.

Згідно ч. 1 ст. 11 ЦК України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки.

    Згідно ст. 15  ЦК України, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.

      Згідно ч. 1 ст. 16 ЦК України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Згідно ст. 15 ЦПК України, суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.  

Згідно ч. ч. 1, 2 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.          

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України, справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.  

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 17 КАС України, компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.  

Предметом позовних вимог по даній справі є виникнення права власності на половину житлового будинку згідно договору дарування від 28.11.1979 року, тобто, заявлені позовні вимоги мають приватноправовий характер, відтак таку позовну заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.                            

Таким чином, суд прийшов до висновку про відмову у відкритті провадження у справі за позов ОСОБА_1 до Дрогобицького державного комунального міжміського бюро технічної інвентаризації про визнання дій та бездіяльності протиправними та зобов’язання вчинити дії.        

Вказана позиція суду повністю узгоджується з позицією Верховного Суду України викладеною у постанові № 21-367во09 від 14.04.2009 року.  

Керуючись ст. ст. 109, 165 КАС України, суддя

 

ПОСТАНОВИВ:

     

1. Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом:


ОСОБА_1

до Дрогобицького державного комунального міжміського бюро технічної інвентаризації

про визнання дій та бездіяльності протиправними та зобов’язання вчинити дії


2. Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого ст. 186 КАС України, якщо таку заяву не було подано.              

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.

3. Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву в порядку і строки встановлені ст. 186 КАС України:

Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.  

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

 

Суддя                                                                                                                   Гавдик З.В.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація