ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
"16" лютого 2010 р. м. Київ К-30781/09
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:
головуючого Матолича С.В.,
суддів: Васильченко Н.В.,
Гордійчук М.П.,
Кравченко О.О.,
Леонтович К.Г.,
розглянувши заяву Управління Пенсійного фонду України в Воловецькому районі Закарпатської області про поновлення строку на касаційне оскарження постанови Воловецького районного суду Закарпатської області від 23 лютого 2009 року та ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 06 травня 2009 року у справі за позовом ОСОБА_4 до Управління Пенсійного фонду України в Воловецькому районі Закарпатської області про поновлення пропущеного строку звернення до суду та нарахування недоплаченої щомісячної соціальної допомоги як дитині війни ,-
встановила
У лютому 2009 року ОСОБА_4 (далі –ОСОБА_4, позивач) звернувся до Воловецького районного суду Закарпатської області з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Воловецькому районі Закарпатської області (далі –УПФУ, відповідач) про поновлення пропущеного строку звернення до суду та нарахування недоплаченої щомісячної соціальної допомоги як дитині війни.
Постановою Воловецького районного суду Закарпатської області від 23 лютого 2009 року позовні вимоги ОСОБА_4 задоволено частково, поновлено позивачу строк на звернення до суду, зобов’язано УПФУ здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_4 та виплатити йому пенсію з урахуванням підвищення до пенсії як дитині війни в розмір 30% мінімальної пенсії за віком, яка обчислюється відповідно до абзацу 1 частини 1 статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», за період з 09.07.2007 р. по 31.12.2007 р., з 22.05.2008 р. по 31.12.2008 р. В задоволені решти позовних вимог відмовлено.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 06 травня 2009 року постанову Воловецького районного суду Закарпатської області від 23 лютого 2009 року залишено без змін, уточнивши її резолютивну частину, а саме, зобов»язано УПФУ провести нарахування та виплату у ОСОБА_4 підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, передбаченого ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»за період з 09 липня 2007 по 31 грудня 2007 року та з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2008 року врахуванням виплачених сум.
УПФУ не погоджуючись з ухваленими у справі судовими рішеннями , звернулось до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою та заявою про поновлення строку на касаційне оскарження постанови Воловецького районного суду Закарпатської області від 23 лютого 2009 року та ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 06 травня 2009 року.
Колегія суддів, обговоривши доводи заяви про поновлення строку на касаційне оскарження вважає, що вона підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до частини 3 статті 167 Кодексу адміністративного судочинства копія судового рішення не пізніше наступного дня після ухвалення надсилається особі, яка бере участь у справі, але не була присутня в судовому засіданні.
Частиною 3 статті 212 КАС України передбачено, що касаційна скарга, подана після закінчення строку, встановленого частиною другою цієї статті, залишається без розгляду, якщо суд касаційної інстанції за заявою особи, яка подала касаційну скаргу, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
В матеріалах справи відсутні відмітки про дату направлення сторонам копії постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 06 травня 2009 року
З касаційною скаргою та заявою про поновлення строку на касаційне оскарження ухвалених у справі судових рішень УПФУ звернулося до Вищого адміністративного суду України 18 липня 2009 року (згідно штампу поштової установи на конверті), посилаючись на те, що копію ухвали суду апеляційної інстанції отримано лише 09 липня 2009 року.
Відповідно до вимог статті 129 Конституції України однією з основних засад судочинства є забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду, крім випадків, встановлених законом.
Оскільки представник відповідача не був присутній в засіданні під час оголошення судового рішення та УПФУ невчасно отримало копію ухвали апеляційного суду, а з касаційною скаргою відповідач звернувся в розумний строк, колегія суддів Вищого адміністративного суду України приходить до висновку про те, що доводи заяви скаржника дають підстави для поновлення строку на касаційне оскарження.
Керуючись ст.ст. 212, 214-216, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів Вищого адміністративного суду України
УХВАЛИЛА:
Заяву Управління Пенсійного фонду України в Воловецькому районі Закарпатської області задовольнити.
Поновити Управлінню Пенсійного фонду України в Воловецькому районі Закарпатської області строк на касаційне оскарження постанови Воловецького районного суду Закарпатської області від 23 лютого 2009 року та ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 06 травня 2009 року.
Відкрити касаційне провадження за касаційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в Воловецькому районі Закарпатської області.
Надіслати копію ухвали та копію касаційної скарги особам, які беруть участь у справі.
Встановити, що в 10-денний строк з дня отримання цієї ухвали, особи які беруть участь у справі, можуть подати до Вищого адміністративного суду України заперечення на касаційну скаргу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню не підлягає.