УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 березня 2010 року колегія суддів Судової палати у цивільних справах апеляційного суду Дніпропетровської області у складі:
Головуючого –
Суддів:
при секретарі
Дерев’янка О.Г.
Черненкової Л.А., Каратаєвої Л.О.
Горобець К.В.
розглянувши в судовому засіданні у місті Дніпропетровськ цивільну справу
за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю «Сільськогосподарське товариство ім.. Б.Хмельницького»
на рішення Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 05 січня 2010 року
у цивільній справі за позовом ОСОБА_6 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Сільськогосподарське товариство ім..Б.Хмельницького» (далі ТО«ѳльськогосподарське товариство ім.. Б.Хмельницького») про поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу і відшкодування моральної шкоди, –
ВСТАНОВИЛА:
У серпні 2009 року ОСОБА_6 звернулася до суду з зазначеним позовом, посилаючись на те, що з 01 березня 2006 року працювала у відповідача на посаді заступника головного бухгалтера. Наказом № 45-ВК від 30 липня 2009 року її було звільнено за п.2 ст.41 КЗпП України, (а саме у з’язку зі втратою довіри). Вважаючи своє звільнення незаконним, позивачка просила суд поновити її на роботі на раніше займаній посаді, стягнути з відповідача на її користь середній заробіток за час вимушеного прогулу, доплату за розширення зони обслуговування, моральну шкоду в сумі 30 000 грн..
Рішенням Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 05 січня 2010 року позов задоволено частково, поновлено ОСОБА_6 на роботі на посаді заступника головного бухгалтера, стягнуто з відповідача на її користь середній заробіток за весь час вимушеного прогулу в сумі 6081 грн.11 коп., доплату за розширення зони обслуговування в сумі 4800 грн., моральну шкоду в сумі 1000 грн. та судовий збір в дохід держави в сумі 125,81 грн., витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи 37 грн..
В апеляційній скарзі ТО«ѳльськогосподарське товариство ім.. Б.Хмельницького» посилається на невідповідність рішення обставинам справи, неправильне застосування судом норм матеріального права, в зв’язку з чим ставить питання про скасування рішення місцевого суду та ухвалення нового рішення про відмову в задоволенні позову в повному обсязі.
Розглянувши матеріали справи, перевіривши законність та обґрунтованість судового рішення в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що рішення місцевого суду скасуванню не підлягає, виходячи з наступного.
Встановлено судом та підтверджується матеріалів справи, що ОСОБА_6 з 01 березня 2006 року працювала у відповідача на посаді заступника головного бухгалтера. (а.с.3) Наказом № 45-ВК від 30 липня 2009 року ОСОБА_6 було звільнено за п.2 ст.41 КЗпП України, а саме у з’язку зі втратою довіри. (а.с. 4)
Згідно п.2 ст.41 КЗпП України трудовий договір, з ініціативи власника або уповноваженого ним органу може бути розірваний у випадку винних дій працівника, який безпосередньо обслуговує грошові, товарні або культурні цінності, якщо ці дії дають підстави для втрати довір’я до нього з боку власника або уповноваженого ним органу.
Таким чином на цій підставі можуть бути звільнені з роботи лише особи, які безпосередньо обслуговують грошові або товарні цінності.
Судом першої інстанції обґрунтовано встановлено, що в обов’язки ОСОБА_6 не входило ведення журналу реєстрації пайщиків та проведення розрахунків з ними, як і видача сільгосппродукції, наказ про покладення на позивачку таких обов’язків в матеріалах справи також відсутній. Тому підстав вважати, наявність дій з боку позивачки, які б визвали недовіру відсутні.
Таким чином суд першої інстанції обґрунтовано відповідно до ст.ст. 235,237-1 КЗпП України поновив позивачку на попередній посаді, стягнув із відповідача на користь позивачки заробітну плату за весь час вимушеного прогулу (з 30 липня 2009 року по 05 січня 2010 року) в сумі 6081грн. 11 коп., доплату за розширення зони обслуговування в сумі 4800 грн., моральну шкоду в сумі 1000 грн., судовий збір 125,81 грн.,витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи 37 грн.
Постановляючи рішення про часткове задоволення позовних вимог, суд першої інстанції правильно встановив обставини справи, дав їм належну юридичну оцінку і обґрунтовано, згідно з матеріальним та процесуальним законом постановив рішення про часткове задоволення позовних вимог.
Висновки суду достатньо обґрунтовані і підтверджені наявними в матеріалах справи письмовими доказами, поясненнями сторін та свідків, а приведені в апеляційній скарзі доводи зводяться до переоцінки доказів і незгоди з висновками суду по їх оцінці.
Виходячи з наведеного, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що наведені в апеляційній скарзі доводи висновків місцевого суду не спростовують, а з матеріалів справи вбачається, що передбачені ст. 311 ЦПК України підстави для обов'язкового скасування судового рішення відсутні. Оскаржуване рішення судом першої інстанції ухвалене з додержанням норм процесуального права та у відповідності з нормами матеріального права.
Керуючись ст.ст. 209,218,303, 307, 308, 313-315 ЦПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Сільськогосподарське товариство ім..Б.Хмельницького» відхилити.
Рішення Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 05 січня 2010 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення, і протягом двох місяців може бути оскаржено шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду України.
Головуючий
Судді