0525
Справа №2-2777-09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 квітня 2009 року Кіровський районний суд м. Донецька у складі:
головуючого судді Проніна С.Г.
при секретарі Боженової Н.В.
розглянувши на попередньому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 «про розірвання шлюбу», суд -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася до суду з позовною заявою, у якої вказує, що з 15.11.1986 року вона одружена з відповідачем, шлюб зареєстрований Кіровським відділом РАЦС м. Донецька, актовий запис № 1092. Від шлюбу сторони мають двох неповнолітніх дітей - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2. Шлюбні відносини між ними припинені з червня 2006 року, з приводу несумісності характерів, різноманітних поглядів на сімейно-побутові питання, у зв'язку з чим вони втратили один до одного почуття та повагу. Спільне господарство не ведеться. Вважає, що сім'я фактично розпалася і не може існувати надалі. Просить суд винести судове рішення, яким розірвати шлюб між сторонами.
У судовому засіданні позивачка підтримала свої позовні вимоги і суду надала пояснення, аналогічні позовної заяви.
Відповідач у судове засідання з'явився, з позовними вимогами погодився та не заперечував проти розірвання шлюбу. Від строку для примирення відмовився.
Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідив матеріали справи, приходить до переконання, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню з наступних підстав:
Згідно ст.ст. 105, 110, 112 Сімейного кодексу України, роз'ясненнями п.10 постанови Пленуму Верховного Суду України від 21.12.2007 року №11, проголошена Конституцією України охорона сім'ї державою полягає, зокрема, в тому, що шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження сім'ї суперечило б інтересам одного з них.
У судовому засіданні встановлено факт, що сторони з 15 листопада 1986 року одружені, шлюб зареєстрований Кіровським відділом РАЦС м. Донецька, актовий запис № 1092. Від шлюбу сторони мають двох неповнолітніх дітей - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2. Шлюбні відносини між ними припинені з січня 2006 року, з приводу несумісності характерів, різноманітних поглядів на сімейно-побутові питання, у зв'язку з чим вони втратили один до одного почуття та повагу. Спільне господарство не ведеться.
Таким чином, при таких обставинах, суд дійшов до висновку про те, шлюб між сторонами фактично розпався і існує формально, а подальше спільне життя подружжя і збереження сім`ї стали неможливими, враховуючи спільну згоду відповідача з позовними вимогами у судовому засіданні, у зв'язку з чим, вважає за можливим розірвати шлюб між сторонами.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд приймає до уваги ступінь відповідальності кожного з подружжя, їх матеріальне становище та інші обставини справи, у зв'язку з чим, суд вважає за необхідне судовий збір у розмірі 17.00 грн. стягнути з позивача, звільнив відповідача від сплати судових розходів.
Керуючись ст.ст. 105, 110, 112 Сімейного кодексу України, ст.ст.10, 11, 60, 208, 209, 210, 212, 213-215 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 - задовольнити в повному обсязі.
Шлюб між ОСОБА_1 з ОСОБА_2, зареєстрований 15 листопада 1986 року Кіровським відділом РАЦС м. Донецька, актовий запис № 1092 - розірвати.
При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути з ОСОБА_1 судові витрати в доход держави в розмірі - 17.00 грн., ОСОБА_2 - від сплати судових витрат звільнити.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано до Кіровського районного суду м. Донецька протягом 10 днів з дня оголошення.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до судової палати по цивільним справам Апеляційного суду Донецької області через Кіровський районний суд м. Донецька протягом 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження.