Судове рішення #8236683

Справа № 2-2324 2009 рік

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 березня 2009 р. м.Білгород - Дністровський

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області

у складі головуючого - судді Шевчук Ю.В.

при секретарі МамочикК.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Білгород - Дністровському цивільну справу по позовом заступника Білгород-Дністровського міжрайонного прокурора в інтересах Головного державного управління охорони, використання і відтворення живих ресурсів та регулювання рибальства в Одеській області Дністровського територіального відділу до ОСОБА_1 про стягнення шкоди,

ВСТАНОВИВ:

Заступник Білгород-Дністровського міжрайонного прокурора в інтересах позивача звернувся до суду з позовом до відповідача про стягнення 382 грн. 50 коп., вказуючи, що 20.09.2008 року у Шаболатському лимані в районі м.Білгород-Дністровського відповідач вчинив незаконний лов риби забороненими для любительського і спортивного рибальства знаряддям лову - однією промисловою сіткою, у результаті чого їм була виловлена риба: кефаль - 6 шт., сельд - 3 шт., чим завдав шкоди рибним запасам України на суму 382 грн. 50 коп.

Відповідач в попереднє судове засідання та судове засідання на розгляд справи не з'явився, про час і місце засідання був двічі повідомлений належним чином, що підтверджується поштовими повідомленнями.

Відповідно до ч.4 ст. 169 ЦПК України якщо суд не має відомостей при причину неявки відповідача, повідомленого належним чином, або причину неявки буде визнано неповажною, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення). Зі згоди представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

Вивчивши матеріали справи, вислухавши представника позивача, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

У судовому засіданні встановлено, що 20.09.2008 року у Шаболатському лимані в районі м.Білгород-Дністровського відповідач вчинив незаконний лов риби забороненими для любительського і спортивного рибальства знаряддям лову - однією промисловою сіткою, у результаті чого їм була виловлена риба: кефаль - 6 шт., сельд - 3 шт., чим завдав шкоди рибним запасам України на суму 382 грн. 50 коп., розмір якої розрахований згідно такс для нарахування розміру шкоди, завданого громадянам України за незаконний вилов цінних видів у районі дії Правил рибальства, затверджених Постановою KM України від 19.01.1998 года № 32.

Згідно постанови Білгород-Дністровського міськрайонного суду від 07.11.2008 року відповідач визнаний винним у здійсненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.85 ч.4 КУпАП .

У відповідності зі ст.1166 ЦК України, майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями або бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, заподіяна майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі його особою, яка її завдала.

На підставі вищевикладеного, суд вважає, що позовні вимоги Білгород-Дністровського міжрайонного прокурора в інтересах Головного державного управління охорони, використання і відтворення живих ресурсів та регулювання рибальства в Одеській області Дністровського територіального відділу до ОСОБА_1 про стягнення шкоди обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню, стягнув з нього суму збитку у розмірі 382 грн. 50 коп., а також згідно ст. 88 ЦПК України вважає необхідним стягнуту суму державного мита у розмірі 51 грн.

Керуючись ст. 1166 ЦК України, ст. ст. 10, 11, 88, 169, 209, 213, 214- 215, 224 ЦПК України,

суд

ВИРІШИВ:

Задовольнити позовну заяву заступника Білгород-Дністровського міжрайонного прокурора в інтересах Головного державного управління охорони, використання і відтворення живих ресурсів та регулювання рибальства в Одеській області Дністровського територіального відділу до ОСОБА_1 про стягнення шкоди.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави в особі Головного державного управління охорони, використання і відтворення живих ресурсів та регулювання рибальства в Одеській області Дністровського територіального відділу матеріальну шкоду у розмірі 382, 50 гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 державне мито у розмірі 51, 00 гривень на користь держави.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10- денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20- днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація