Судове рішення #8233342

                                                                                                                 Справа № 2а -646/2010 р.

                                                                        П О С Т А Н О В А

                  І М Е Н Е М        У К Р А Ї Н И

                    22 січня 2010 року Центрально-Міський районний суд міста Горлівки Донецької області в складі : головуючого судді Федько С.П.,

                    при секретарі Ковальовій О.Г.,

                    розглянувши в письмовому провадженні в приміщенні суду в місті Горлівці адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Центрально-Міського управління праці та соціального захисту населення Горлівської міської ради, Головного управління Державного казначейства України в Донецькій області про стягнення разової грошової допомоги до 5 травня, встановленої інвалідам війни,

В С Т А Н О В И В :

                    Позивач звернувся до суду із зазначеним позовом, в якому вказав, що  має статус інваліда війни – є інвалідом 1 групи, перебуває на обліку в Центрально-Міському управлінні праці та соціального захисту населення Горлівської міської ради. Відповідно до діючого законодавства передбачена щорічна допомога на оздоровлення інвалідам війни в розмірі десяти мінімальних пенсій за віком, розмір яких визначається на момент виплати. Але відповідач виплатив йому щорічну разову допомогу за 2009 р. в розмірі 498 грн., відмовивши йому у виплаті різниці. Вважає, що відповідач не доплатив йому щорічну разову допомогу за 2009 рік у розмірі 3106,00 грн.,  просив  визнати дії відповідача неправомірними,  стягнути з відповідача недоотриману суму щорічної допомоги до 5 травня за 2009 рік у розмірі 4440,00 грн.

                   Позивач в судове засідання не з’явився, надавши заяву про розгляд справи у його відсутність, на позовних вимогах наполягав.    

                   Представник відповідача Центрально-Міського управління праці та соціального захисту населення Горлівської міської ради (далі УПСЗН)  Страхов Л.В., який діє за довіреністю, в судове засідання не з’явився, надавши заяву про розгляд справи у його відсутність, проти позовних вимог заперечував.                

                   Представник відповідача Головного управління Державного казначейства України в Донецькій області в судове засідання не з’явився.                      

                   Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що вимоги позивача не підлягають задоволенню з наступних підстав.

                   В судовому засіданні встановлено, що позивач ОСОБА_1 є інвалідом війни – інвалідом 1 групи, що підтверджується посвідченнями серії НОМЕР_1 від 27 грудня 1993 року та вкладкою до нього № 158198 від 04 серпня 1997 року, у зв’язку з чим користується правами та пільгами, встановленими Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22 жовтня 1993 року № 3551-ХІІ (далі Закон № 3551).

                   Відповідачем УПСЗН позивачу нарахована та виплачена разова грошова допомога до 5 травня в квітні 2009 року – 498 грн, виходячи із Закону України про Державний бюджет на 2009 рік та постанови Кабінету Міністрів України від 18 березня 23009 року № 211 «Про розміри разової грошової допомоги, що виплачуються у 2009 році відповідно до Законів України   «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»  та «Про жертви нацистських переслідувань».  Зазначені обставини визнані та не оспорюються сторонами.                  

                   Протягом спірного періоду часу розмір мінімальної пенсії за віком становив:

                 498 грн. – з 01 січня 2009 року відповідно до Закону України від 26 грудня 2008 року № 835-VІ «Про Державний бюджет України на 2009  рік», яким статтею 54 було встановлено у 2009 році прожитковий мінімум на одну особу та для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення, в розмірах, що діяли у грудні 2008 року.

        Відповідно до ст. 54 Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік»  від  26 грудня 2008 року № 835 – VІ розміри державних  соціальних гарантій на  2009 рік, що визначаються залежно від прожиткового мінімуму, встановлюються відповідними законами України, цим Законом та нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України.  

                   Разова грошова допомога до 5 травня для  інваліда 1 групи, учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорії війни визначається згідно із Законом  України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22 жовтня 1993 року № 3551-ХІІ в розмірі семи мінімальних пенсій за віком.

                  Для визначення мінімального розміру пенсії за віком відповідно до абзацу першого частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» застосовується прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність.

                  Отже, разова грошова допомога  до 5 травня – це той вид соціальних гарантій на  2009 рік, що визначається залежно від прожиткового мінімуму, що встановлюється відповідними законами України та нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України.

                  Позивачу  в квітні 2009 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18 березня 2009 року № 211 «Про розміри разової грошової допомоги, що виплачуються у 2009 році відповідно до Законів України   «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»  та «Про жертви нацистських переслідувань»  була виплачена разова грошова допомога до Дня Перемоги в сумі 498 грн. Враховуючи приписи  Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік» стосовно встановлення нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України  розміру соціальних гарантій – дії відповідача по визначенню та виплаті  позивачу допомоги до 5 травня за 2009 рік в розмірі 498 грн.  є правомірними. Отже,  позов не підлягає задоволенню за відсутністю правових підстав.

                  На підставі вищенаведеного, ст.13 Закону  України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22 жовтня 1993 року № 3551-ХІІ,  Рішення Конституційного суду України від 09 липня 2007 року № 6-рп/2007, Рішення Конституційного суду України від 22 травня 2008 року № 10рп/2008, Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та внесення змін до деяких законодавчих актів України»  від 28.12.2007 року №107 – V,  Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік»  від  26 грудня 2008 року № 835 – VІ,  керуючись ст.ст. 2, 6, 7, 69-71, 99, 100, 159-163 КАСУ,

В И Р І Ш И В :

              В задоволені позовних вимог ОСОБА_1 про визнання дій Центрально-Міського управління праці та соціального захисту населення Горлівської міської ради, Головного управління Державного казначейства України в Донецькій області щодо відмови в перерахунку та виплаті недоотриманої суми щорічної допомоги за 2009 рік у розмірі, встановленому Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22 жовтня 1993 року № 3551-ХІІ, неправомірними,  стягненні щорічної допомоги до 5 травня  за 2009 рік в розмірі семи мінімальних пенсій за віком у розмірі 4440,00 грн., за рахунок коштів Державного бюджету України       в і д м о в и т и.

              Постанова в повному обсязі складена 27 січня 2010 року.

                Постанова набирає законної сили, якщо після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження (десяти днів з дня проголошення постанови, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України – з дня складення в повному обсязі) заяву про апеляційне оскарження не буде подано або якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк встановлений ст. 186 КАС України (протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження ).

              Постанова може бути оскаржена в Донецький Адміністративний Апеляційний суд через Центрально-Міський районний суд міста Горлівки шляхом подання заяви про оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови,  а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України – з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

           

 Суддя                                                                                                                           С.П. Федько                                                                                                                                                    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація