Судове рішення #8230793

     

 

                                                                                                     Справа 2-161

                2010  р.

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

                24 лютого 2010 року    Гощанський районний суд  Рівненської  області

               в особі:                  

               головуючої  судді                                         Чорноус Л.І.                      

               при секретарі                                                 Суконнік С.Ю.                    

     розглянувши у попередньому судовому засіданні в смт. Гощі справу за позовом

ОСОБА_1

до

Синівської сільської ради Гощанського району Рівненської області

про

визнання права на спадщину

В С Т А Н О В И В :

         Позивач звернувся з позовом про визнання за ним права власності на спадкове майно, що залишилося після смерті його дядька – ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, актовий запис № 13.

          Після його смерті залишилося спадкове майно, а саме: житловий будинок з надвірними будівлями, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1, належність якого померлому підтверджується технічним паспортом, виданим РОБТІ від 02 грудня 2009 року та довідкою-характеристикою, виданою Синівською сільською радою Гощанського району Рівненської області від 17 вересня 2009 року № 566, з якої вбачається, що даний будинок з надвірними будівлями належить ОСОБА_2

          Згідно заповіту від 04 вересня 2004 року, померлий ОСОБА_2 заповів все своє майно позивачу.          

          Позивач своєчасно прийняв спадщину, оскільки отримав у Гощанській районній державній нотаріальній конторі Рівненської області свідоцтво про право на спадщину за заповітом на земельну частку (пай), свідоцтво серії ВСО № 539607.

           Факт своєчасного прийняття спадщини також підтверджується довідкою-характеристикою, виданою Синівською сільською радою Гощанського району Рівненської області від 17 вересня 2009 року № 566, з якої вбачається, що позивач своєчасно прийняв спадщину після смерті ОСОБА_2, вступивши в управління спадковим майном, провів ремонт будинку та обробляє земельну ділянку.  

           В даний час він хоче оформити право власності на спадкове майно, однак не може цього зробити, так як відсутні правовстановлюючі документи на житловий будинок.

           Крім нього спадкоємців не має і на спадкове майно ніхто не претендує.

           Тому він змушений звернутися до суду.

           В судове засідання позивач не з’явився, але подав суду заяву про розгляд справи у його відсутність і про підтримання позовних вимог в повному обсязі.

           Відповідач в судове засідання не з’явився, але подав суду заяву про розгляд справи у його відсутність і про повне визнання позову.

           Дослідивши всі наявні докази по справі та враховуючи, що представник відповідача визнав позов  і це не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до  задоволення.

            Частина 1 ст. 1223 ЦК України передбачає, що право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.

         Згідно до ч.1, ч. 2 ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її та не допускається прийняття спадщини з умовою чи із застереженням.  

            У відповідності до ч. 1 ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.

            Згідно з ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом.

            Оскільки сторони визнали обставини справи, то згідно ст. 61 ЦПК України вони не підлягають доказуванню.

        Керуючись ст.ст.10, 60, 61, 212, 213 ЦПК України, в силу ст. ст. 328,                        ч.1 ст. 1223, ч.ч. 1, 2 ст. 1268, ч.1 ст. 1269 ЦК України,  суд -    

           

В И Р І Ш И В:

             Позов  ОСОБА_1 задовольнити.

             Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок з надвірними будівлями, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1, що належав ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.

             Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Рівненської області через Гощанський районний суд з поданням в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження, з наступним поданням в 20-денний строк після подачі цієї заяви апеляційної скарги.

              Рішення може бути оскаржено без попереднього подання заяви  про апеляційне оскарження у випадку подання апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення рішення.

              Рішенням набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.

               Суддя:                        

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація