Судове рішення #8229744

  Справа  №  1-36

  2010 р.  

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

22  січня     2010  року           Новосанжарський  районний суд  Полтавської  області  в  складі:  головуючого – судді Бугрія В.М.  

                 при  секретарі  -  Мороз Т.С.

                 з участю прокурора – Дашівського  С.І.  

розглянувши  у попередньому відкритому судовому  засіданні  в  залі  суду  в  смт.  Нові  Санжари  кримінальну справу про обвинувачення:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, українки, громадянки України, одруженої, неповнолітніх дітей немає, ІНФОРМАЦІЯ_3, працюючої землевпорядником Крутобалківської сільської ради,   раніше не судимої, проживаючої за адресою ІНФОРМАЦІЯ_2

в скоєнні злочину, передбаченого ч.1 ст. 367 КК України

В С Т А Н О В И В :

Указом Президента України № 720/95 від 8 серпня 1995 року «Про
порядок паювання земель, переданих у     колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям» передбачено, що паюванню підлягають сільськогосподарські угіддя, передані у колективну власність     колективним сільськогосподарським     підприємствам, сільськогосподарським кооперативам,  сільськогосподарським акціонерним товариствам, у тому числі створеним на базі радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств.

Паювання земель передбачає визначення розміру земельної частки (паю) у колективній власності на землю кожного члена колективного сільськогосподарського підприємства, сільськогосподарського кооперативу, сільськогосподарського акціонерного товариства без виділення земельних ділянок в натурі (на місцевості).

Право на земельну частку (пай) мають члени колективного сільськогосподарського підприємства, сільськогосподарського кооперативу, сільськогосподарського акціонерного товариства, в тому числі пенсіонери, які раніше працювали в ньому і залишаються членами зазначеного підприємства, кооперативу, товариства, відповідно до списку, що додається до державного акту на право колективної власності на землю.

При паюванні вартість і розміри в умовних кадастрових гектарах земельних часток (паїв) всіх членів підприємства, кооперативу, товариства є рівними.

Розміри земельної частки (паю) в умовних кадастрових гектарах визначаються виходячи з вартості земельної частки (паю) та середньої грошової оцінки одного гектара сільськогосподарських угідь для даного підприємства кооперативу, товариства.

Розміри земельної частки (паю) обчислюються комісіями, утвореними у підприємствах, кооперативах, товариствах з числа їх працівників.  Рішення щодо затвердження обчислених цими комісіями розмірів земельної частки (паю) по кожному підприємству, кооперативу, товариству окремо приймається районною державною адміністрацією.

Законом   України   «Про   порядок   виділення   в   натурі   (на   місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) передбачено, що право на     земельну  частку (пай) мають колишні члени колективних, сільськогосподарських підприємств, сільськогосподарських кооперативів, сільськогосподарських акціонерних товариств, у тому числі створених на базі радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств, а також пенсіонери з їх числа, які отримали сертифікати на право на земельну частку (пай) у встановленому законодавством порядку.

Статтею 5 вказаного Закону передбачено, що сільські ради в межах їх повноважень щодо виділення земельних часток (паїв) у натурі (на місцевості) уточняють списки осіб, які мають право на земельну частку (пай) та надають землевпорядним організаціям уточнені списки осіб, які мають право на земельну частку (пай).

Відповідно до статті 12 Закону власнику однієї чи більше земельної частки (паю) в межах земель, що перебувають у користуванні одного сільськогосподарського підприємства, видається один державний акт на право власності на земельну ділянку.

Однак, згідно розпорядження № 23 від 17.07.07 голови Крутобалківської сільської ради ОСОБА_2 на посаду землевпорядника даної сільської ради прийнята   ОСОБА_1, яка будучи службовою особою, виконуючи адміністративно-    господарські функції, які передбачені її посадовою інструкцією, а саме :

3.10 веде земельно-кадастрову документацію, а також облік по рекультивації порушених земель і використанню родючого шару ґрунтів.

4.1 землевпорядник  несе  персональну  відповідальність  за  своєчасний   і
достовірний облік земле володільців, кількісний і якісний склад їх земельних угідь
та подання звіту до районного відділу земельних ресурсів.

4.2 забезпечує виділення земельних ділянок в натурі, згідно діючого
законодавства,

склала під час розпаювання земель у липні 2008 року списки жителів Крутобалківської сільської ради, які мають право на отримання державного акту взамін сертифікатів, при цьому у зв’язку зі своєю службовою недбалістю, внесла до даних списків гр. ОСОБА_3, яка вже на той час була включена в список  додаток   до   державного   акту   серії  П-ПЛ   №   000057   на   право колективної     власності     КСП     «Славутич», розміщений  на території Михайлівської сільської ради Машівського    району за № 899, який зареєстрований 18 грудня 1995  року., гр.   ОСОБА_4 яка на   підставі державного акту на право власності на державну частку (пай) серії ЯЗ 019394 зареєстрованого у відділі Держкомзему у Новосанжарському районі 13.01.2009 року має земельну ділянку на території Драбинівської сільської ради  площею 3,18 га. та власників земельних часток паїв реформованого КСП ім. XXI з'їзду КПРС , а саме ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 та ОСОБА_9, яким земельні частки (паї) виділено за рішенням Новосанжарського районного суду з земель державної власності, а не КСП XXI з'їзду КПРС (колективної власності), після цього дані списки були надані останньою голові сільської ради ОСОБА_10 на підпис.

Після цього дані списки були подані до відділу Держкомзему у Новосанжарському  районі  та  в  подальшому  до  Новосанжарської  районної державної  адміністрації  і  Полтавського науково-дослідного та  проектного інституту землеустрою.

Таким чином землевпорядник Крутобалківської сільської ради ОСОБА_1   будучи службовою особою, виконуючи адміністративно-господарські функції, у зв’язку зі своєю службовою недбалістю, протизаконно внесла до списку розпаювання земель колективної власності осіб, які вже мали земельні частки (пай) в інших сільських радах та осіб якім за рішенням суду виділенні землі державної власності, а тому завдала збитків державним інтересам на суму 104817,28 грн., оскільки, згідно висновку державної експертизи землевпорядної документації від 01.10.2008 року № 274, вартість  1  га. рільних земель на території вказаної сільської ради становить 12389,75 грн. також своїми діями зменшила середній розмір земельної частки (паю) з 4,28 га. до 4,23 га.  

Дії ОСОБА_1   кваліфікуються  за  ст.  367  ч.  1  КК  України, як неналежне виконання службовою особою своїх службових обов”язків через несумлінне ставлення до них, що заподіяло істотну шкоду інтересам держави.

Злочин, передбачений ч.1 ст. 367 КК України, який відповідно до ст.. 12 КК України  не є тяжким, вона вчинила у липні 2008 року, тобто до набрання чинності вказаним Законом.

Відповідно  до  ст.  1  п.  «г»  Закону  України  «Про  амністію»  від 12.12.2008  року  ОСОБА_1  підлягає  звільненню  від кримінальної відповідальності, оскільки амністія застосовується до жінок, які на день набрання чинності цим Законом досягли 55 – річного віку, а ОСОБА_1 на час набрання чинності вказаним законом виповнилось повних 60 років.

На  застосування  амністії  ОСОБА_1  погодилась, у зв’язку з чим подала до суду з даного приводу письмову заяву.  

Суд, заслухавши підсудну, яка просить застосувати до неї положення Закону України  “Про амністію”  від   12  грудня 2008 року,  думку прокурора, який не заперечує проти звільнення ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності  по амністії, з”ясувавши думку представника потерпілого ОСОБА_11, який також не заперечує проти звільнення ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності  по амністії, оглянувши матеріали справи, приходить до висновку, що є підстави звільнити ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності на підставі п. «г»  ст. 1,  Закону України  “Про амністію”  від   12  грудня 2008 року.

Виходячи з п.4 ст.6 КПК України, акт амністії є обставиною, що виключає провадження у справі.

Керуючись ст. ст. 6 п. 4,  248 КПК України, п. «г»  ст. 1,  ст.  6 Закону України  “Про амністію”  від   12  грудня 2008 року , суд,-

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 звільнити від кримінальної відповідальності                   за ч. 1  ст.  367    КК України   на  підставі   ст. 1  п.  «г»  Закону України  “Про амністію”  від  12  грудня 2008  року.

Провадження по кримінальній справі по обвинуваченню ОСОБА_1 за ч.1 ст. 367 КК України  закрити.

Запобіжний захід, обраний ОСОБА_1 на досудовому слідстві у вигляді  підписки про невиїзд - скасувати.

Постанова  може  бути  оскаржена  до  Апеляційного  суду  Полтавської  області  протягом  7  діб.

Суддя ( підпис)

З оригіналом згідно.  

Суддя  Новосанжарського  

районного  суду                                    ОСОБА_12

  • Номер: 11-кп/4806/226/21
  • Опис: Провадження за клопотанням засудж.Шімона Д.П. про зняття судимості
  • Тип справи: на кримінальне провадження з перегляду судових рішень апеляційною інстанцією
  • Номер справи: 1-36/10
  • Суд: Закарпатський апеляційний суд
  • Суддя: Бугрій Володимир Михайлович
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 20.05.2021
  • Дата етапу: 08.06.2021
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація