Справа № 1 -42/2009
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 лютого 2009 року м. Галич
Галицький районний суд Івано-Франківської області в складі:
головуючого судді - Мельника І.І.
секретаря - Матейко О.С.
прокурора - Головашкіна В.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Галичі справу про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1,
уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, ІНФОРМАЦІЯ_3, розлученого, військовозобов'язаного, непрацюючого, згідно ст. 89 КК України судимості не має, громадянина України, за ст. 263 ч.1 КК України,-
встановив:
ОСОБА_1 вчинив незаконне придбання, зберігання та носіння вогнепальної зброї без передбаченого законом дозволу при слідуючих обставинах:
В кінці грудня 2008 року ОСОБА_1 в лісі біля м.Бурштина знайшов обріз одноствольної гладкоствольної мисливської рушниці 16-го калібру. З метою використання цього обріза на полюванні, підсудний переніс його до себе додому, де незаконно зберігав.
15 січня 2009 року близько 12 год. ОСОБА_1 з незаконно придбаним обрізом, взявши із собою два патрони до нього направився на полювання в урочище «Глинище», що в м. Бурштині. Нічого не вполювавши, ОСОБА_1 провів два постріли з даного обрізу, положив його в пакет та заховав під куртку, в яку був одягнутий. Повертаючись додому та проходячи повз автогаражі в урочищі «Глинище», він був затриманий працівниками міліції і обріз в нього був виявлений і вилучений.
Згідно висновку судово-балістичної експертизи № 22-Б від 22.01.2009 року (а.с. 24 -29) вилучений у ОСОБА_1 предмет є нестандартною вогнепальноюзброєю -обрізом, виготовленим саморобним способом з гладкоствольної одноствольної куркової
мисливської рушниці моделі «ЗК», 16-го калібру, промислового виробництва шляхом вкорочення ствола до залишкової довжини 425 мм та часткового вкорочення прикладу до залишкової довжини 340 мм. Зброя справна, придатна до стрільби всією номенклатурою боєприпасів 16-го калібру.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою винність в пред'явленому йому обвинуваченні визнав повністю і суду пояснив, що в кінці грудня 2008 року він ходив в ліс по ялинку. Зайшовши в ліс, на одній з галявин побачив витоптаний сніг та розкидані пляшки від горілки, абіля одногодерева побачив рушницю, яка була в зібраному стані. Переконавшись,що поблизу нікого немає, він вирішив рушницю забрати для себе, надіючись ходити з нею на полювання. Знайдену рушницю він заховав під куртку та заніс до себедодому в м.Бурштин. 15 січня 2009 року він вирішив взяти рушницю та піти з нею на полювання на зайця в ліс поблизу м.Бурштина. Проходячи полем, він спорядив рушницю одним патроном і шукав зайця, якого згодом побачив на відстані приблизно 50 м і вистрілив в його сторону. З першого разу не вцілив і зарядив рушницю ще одним патроном та вистрілив вдруге. Але й цього разу в зайця не вцілив. Після цього розібрав рушницю, положив її в пакет та направився в сторону м.Бурштина. Проходячи повз гаражі в урочищі «Глинище», він був затриманий працівниками міліції і обріз в нього був виявлений і вилучений.
Про те, що для користування зброєю потрібний спеціальний дозвіл він знає. У вчиненому розкаюється і просив суворо його не карати.
Вважає за недоцільне досліджувати інші, наявні в справі докази, оскільки не оспорює фактичних обставин справи і вину свою визнає повністю.
Заслухавши пояснення підсудного, міркування прокурора, який теж вважає недоцільним дослідження інших доказів суд вважає, що дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ст. 263 ч. 1 КК України, оскільки він вчинив незаконне придбання, зберігання та носіння вогнепальної зброї без передбаченого законом дозволу і вину свою у вчиненому злочині визнав повністю.
Призначаючи підсудному покарання суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного, який у вчиненому розкаюється.
Як особа за місцем проживання підсудний характеризується позитивно. З врахуванням вищенаведених обставин, які пом"якшують покарання підсудному, а також враховуючи те, що підсудний сприяв розкриттю злочину суд вважає за можливе призначити підсудному більш м"яке покарання, ніж передбачено законом.
Керуючись ст.ст. 323, 324, 327 КПК України суд, -
засудив:
ОСОБА_1 визнати винним за ст. 263 ч. 1 КК України і на підставі ст. 69 КК України призначити йому покарання у вигляді 240 (двісті сорок) негромадських робіт.
Запобіжний захід відносно засудженого до вступления вироку у законну силу залишити раніше обраний - підписку про невиїзд.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь НДЕКЦ при УМВС України в Івано-Франківській області (УДК Івано-Франківської області, код 25574765, МФО 836014, ррахунок 35224007000209, банк-одержувач УДК Івано-Франківської області для НДЕКЦ) 486 грн. 77 коп. витрат за проведення судово-балістичної експертизи.
Вирок може бути оскаржений до Апеляційного суду Івано-Франківської області протягом 15 діб з часу проголошення вироку, а для засудженого в цей же строк, з часу вручення йому копії даного вироку через Галицький районний суд.
- Номер: 1-в/726/51/16
- Опис:
- Тип справи: кримінальне провадження у порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 1-42/2009
- Суд: Садгірський районний суд м. Чернівців
- Суддя: Мельник І.І.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 06.04.2016
- Дата етапу: 07.04.2016
- Номер: 1/552/1/17
- Опис:
- Тип справи: на кримінальну справу (кримінальне провадження), скаргу приватного обвинувачення
- Номер справи: 1-42/2009
- Суд: Київський районний суд м. Полтави
- Суддя: Мельник І.І.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 05.05.2017
- Дата етапу: 20.06.2017