2-442/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 лютого 2007 року м.Донецьк
Будьоннівський районний суд м.Донецька у складі:
головуючого: Шишова О.О.
при секретарі: Редько С.В.
за участю: відповідача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Донецьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
Встановив:
17.01.07р. ОСОБА_1 звернулась до Будьонівського районного суду м.Донецька з позовною заявою про розірвання шлюбу з ОСОБА_2.
У судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги та пояснила, що 2.11.1999 року з відповідачем укладен шлюб. Від шлюбу є неповньолітня дитина - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1. Шлюбні відносини були припинені з 2000 року, з тієї причини, що сімейне життя не склалося через відсутність взаєморозуміння, постійних конфліктів і сварок. Почуття любові та взаємоповаги були втрачені. Просила розірвати шлюб.
Відповідач повідомлен про місце і час розгляду справи у встановленому законом порядку. Від нього не надійшло заяв про відкладення розгляду справи та поважність його відсутності, у судове засідання не з'явився. Суд вважає можливим розглянути справу у відсутність нез'явившегося відповідача та прийняти заочне рішення, проти якого позивачка не заперечувала.
Вислухав пояснення сторін, перевіривши матеріали справи у межах заявлених позовних вимог суд приходить до наступного.
У відповідності з ч.1 ст.51 Конституції України, шлюб грунтується на вільній згоді жінки і чоловіка. Кожен з подружжя має рівні права і обов'язки у шлюбі та сімчї.
Згідно з свідоцтвом про укладення шлюбу ОСОБА_2 та ОСОБА_1, зареєстрували шлюб 2 листопада 1999 року у виконкому Сахайської сільської ради Новоазовського району Донецькой області, актовий запис НОМЕР_1.
Статтею 105 СК України у частині 3 передбачено, що шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, у відповідності зі ст. 110 СК України.
У відповідності з ч.2 ст.112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
2
Оцінюючи наведені у відповідності зі ст. 57, 60 ЦПК України докази у їхній сукупності, суд визнає, що між подружжям виникли неприязнені відношення, вони фактично не проживають однією сім'єю, позивач не бажає в подальшому підтримувати шлюб. Зважаючи на тривалість, характер конфлікту між сторонами, суд приходить до висновку про неможливість спільного проживання позивача та відповідача і збереження їхньої сім'ї, тому позов про розірвання шлюбу підлягає задоволенню.
При прийнятті рішення про розподіл судових витрат, суд вважає покласти їх на відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст. 51 Конституції України, ст.ст. 105 ч.3, 110 ч.1, 112 Сімейного Кодексу України суд, ст. 57, 60, 209," 215 Цивільно-процесуального кодексу України,
Вирішив:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовільнити повністю.
Шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1, зареєстрований 2 листопада 1999 року у виконкому Саханської сільської ради Новоазовського району Донецькой області, актовий запис НОМЕР_1 - розірвати.
При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути з ОСОБА_2 у дохід держави державне мито у розмірі 17 грн., звільнив від сплати ОСОБА_1
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк двадцять днів, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.