Судове рішення #8222056

                                                                                                      Категорія № 6.19

ПОСТАНОВА

Іменем України

«22» березня 2010 р.                                                                      Справа № 2а-1643/10/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді:                                       Смішливої Т.В.

при секретарі:                       Лейбенко О.Д.,

за участю представників

прокурор-заявник:               не з’явився,

представника позивача:         Жданова (дов.№1 від 04.01.10р.)

представника відповідач:      не з’явився,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов прокурора міста Антрацит Луганської області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в місті Антрацит Луганської області до суб’єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 про стягнення фінансової санкції в сумі 786,72 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

У березні 2010 року прокурор міста Антрацит Луганської області звернувся до суду з адміністративним позовом в інтересах управління Пенсійного фонду України в місті Антрацит Луганської області до ОСОБА_1 про стягнення фінансової санкції в сумі 786,72 грн.

    Згідно ст.ст. 11, 14 Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування» від 09.07.2003 року № 1058 застраховані особи, зазначені в пунктах 3 і 4 статті 11 та частині першій статті 12 є страхувальниками та платниками страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та відповідно до п.6 ч.2 ст.17, п.6 ст.20 вказаного Закону страхувальники зобов’язані нараховувати, обчислювати і сплачувати у встановлені строки та в повному обсязі страхові внески до Пенсійного фонду України.

Зазначив, що 02.12.2009 відповідачем до управління Пенсійного фонду України в місті Антрацит Луганської області надано розрахунок суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за  листопад 2009 року. Загальна сума страхових внесків за листопад 2009 року складає 786,72 грн.

У зв’язку з тим, що страхові внески у встановлений Законом термін не сплачені, управління Пенсійного фонду України в місті Антрацит Луганської області відповідачу, згідно п.3 ст.106 Закону, надіслано вимогу про сплату боргу №Ф-628 від 06.01.2010 на суму 786,72 грн.

У зв’язку з чим позивач просив стягнути борг в сумі 786,72 грн. з відповідача.

         У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, надав пояснення, аналогічні викладеним у позові.

Представник відповідача у судове засіданні не з’явився, про дату, місце та час слухання справи був повідомлений належним чином, причини неявки суду не відомі. (а.с.14).

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

         Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.

З матеріалів справи вбачається, що відповідач – ОСОБА_1, здійснює підприємницьку діяльність на підставі свідоцтва про державну реєстрацію від 30.04.2002  № 1 379 120 0000 000412, (від 09.08.1994 № 2 379 017 0000 000298), зареєстрований як платник внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в управлінні Пенсійного фонду України в м.Антрацит.(а.с.3,4,5).

02.12.2009 відповідачем до управління Пенсійного фонду України в місті Антрацит Луганської області надано розрахунок суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за  листопад 2009 року. Загальна сума страхових внесків за листопад 2009 року складає 786,72 грн.(а.с.8).

У зв’язку з тим, що страхові внески у встановлений Законом термін не сплачені, управління Пенсійного фонду України в місті Антрацит Луганської області відповідачу, згідно п.3 ст.106 Закону, надіслано вимогу про сплату боргу №Ф-628 від 06.01.2010 на суму 786,72 грн.(а.с.9,10).

Частиною 3 статті 11 та частиною 5 статті 14 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003р. № 1058-ІУ фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності визначені страхувальниками та застрахованими особами в сфері загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.

Відповідно до п.4 ч.2 ст.17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхувальник зобов'язаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом.

Порядок формування та подання органам Пенсійного фонду України відомостей про застраховану особу, що використовуються в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, затверджено Постановою правління Пенсійного фонду України від 10.06.2004р. № 7-6, яку зареєстровано в Мінюсті України 10.08.2004р. за № 1000/9599 (далі Порядок).

Відповідно до п. 1.3 Порядку, страхувальник один раз на рік, до 1 квітня поточного року, згідно із затвердженим графіком, подає до територіального органу Пенсійного фонду за місцем реєстрації" комплект документів первинної звітності до системи персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб за попередній рік за встановленими Порядком формами. Відомості, що містяться в системі персоніфікованого обліку, згідно із Законом, використовуються територіальними органами Пенсійного фонду для:

підтвердження участі застрахованої особи в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування;

обчислення страхових внесків;

визначення права застрахованої особи або членів її сім'ї на отримання пенсійних виплат; визначення розміру, перерахунку та індексації пенсійних виплат.

Згідно п5.ч.9 ст.106 Закону за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку до територіальних органів Пенсійного фонду на страхувальників накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Неперерахування коштів відповідачем до Пенсійного фонду не тільки завдає матеріального збитку Пенсійному фонду України, а перешкоджає в здійсненні належного (своєчасного й у повному обсязі) фінансування пенсійних виплат, оскільки ці кошти спрямовуються на виплату пенсій, отже є порушенням інтересів держави, а також соціально незахищеної категорії населення - пенсіонерів.

За таких обставин позовні вимоги позивача є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.14,15,17,20,106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р..№1058, Розділом 2 Порядка нарахування та сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за деякі категорії застрахованих осіб, затвердженого Кабінетом Міністрів України від 25.08.2004 р. №1092 , ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги прокурора міста Антрацит Луганської області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в місті Антрацит Луганської області задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, код ДРФО НОМЕР_1) на користь управління Пенсійного фонду України в місті Антрацит Луганської області (94613, м. Антрацит, вул..Радянська,19, код ЄДРПО 21792353) борг за внесками на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за листопад 2009 року в сумі 786 грн. 72 коп.(сімсот вісімдесят шість грн. 72 коп.).

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову проголошено у відсутність особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга  на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                         Т.В. Смішлива

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація