Судове рішення #8217239

Справа № 2-2075/10

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

26 лютого 2010 р.                                 м. Львів

Франківський районний суд м. Львова в складі:    

головуючого судді     -     Мартинишин М.О.

при секретарі         -     Кметь Г.М.

розглянувши у  судовому засіданні цивільну справу

за позовом  ОСОБА_1

зацікавленої особи : П»ятої Львівської державної нотаріальної контори

про продовження строку для прийняття спадщини, суд  -

встановив:

       Позивач звернувся до суду з позовом про продовження строку для прийняття спадщини.

           Свої вимоги мотивує тим,  що  після смерті батька  ОСОБА_2 16 березня 2009 року ,  який   постійно  був прописаний та проживав  до дня смерті у власному будинку №2-А по вулиці Боткіна в м. Львові, відкрився спадок.  

          При зверненні у нотаріальну контору для прийняття спадщини позивачу було відмовлено так, як він пропустив строк прийняття спадщини.  

           Позивач не зміг своєчасно звернутися до нотаріуса за отриманням свідоцтва про право на спадщину, оскільки не знав порядку звернення з заявою до нотаріальної контори.  Строк для прийняття спадщини вважає, що пропустив з поважних причин. Просить позов задовольнити.

          У судовому  позивач позовні вимоги підтримав повністю, дав пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві, просить позов задовольнити, а саме продовжити строк для прийняття спадщини, який  позивач пропустив  з незалежних від нього причин , так як не знав порядку звернення з заявою до нотаріальної контори.

         Представник зацікавленої особи П»ятої Львівської державної нотаріальної контори  у судове засідання не з’явився,  у заяві від  26.02.2010 року № 452 просить  розглянути  позов без його участі, а тому згідно ст.169 ЦПК України, суд вважає, що справу слід слухати у його відсутності, на підставі наявних у справі доказів.

    Дослідивши матеріали справи у їх сукупності, заслухавши пояснення позивача, суд вважає, що заявлені вимоги є підставним і підлягають до задоволення.

    Судом встановлено, що  згідно з довідки  ЛКП « Сонячне» № 212 від 21.02.2010 року ОСОБА_2 постійно був прописаний та проживав у власному будинку № 2-А по вулиці Боткіна в м. Львові.

        Згідно свідоцтва про смерть серії І-СГ № 173262 від 16.03.2009 року ОСОБА_2  помер 16  березня 2009 року.

        Згідно свідоцтва про народження  ІV-УР № 1868398   актовий запис №  1648 ОСОБА_2 є батьком ОСОБА_1 – ІНФОРМАЦІЯ_1.

         Згідно нотаріально посвідченої заяви  № 6218 від 12.12.2009 року  брат позивача ОСОБА_3 на оформлення своїх спадкових прав не претендує.

Відповідно до ст.1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Згідно ст.1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин, суд, може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Таким чином, суд оцінюючи вищевикладене, вважає, що позивачем строк на прийняття спадщини пропущений з поважних причин, а саме позивач не міг прийняти спадщину, оскільки незнав порядку звернення для оформлення права на спадщину, а тому

йому слід призначити додатковий строк для подання ним заяви про прийняття спадщини терміном  на 6 ( шість) місяців.

    Керуючись ст.ст. 10,27,31,130,174,209,212-215 ЦПК України, ст.ст. 1261, 1270, 1272 ЦК України, суд, -

вирішив:

         позов  задовольнити

    Визнати ОСОБА_1 спадкоємцем, та надати  додатковий строк для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , померлого 16 березня 2009 року, терміном на шість місяців.

   

    Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

   

         Суддя:                                                Мартинишин М.О.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація