Судове рішення #8215381

Справа № - 1-150/2010 р.

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 березня 2010 року Крюківській районний суд міста Кременчука Полтавської області в складі головуючої судді Зоріної Д.О., при секретарі Скічко Н.В. за участю прокурора Птиці О.Г., захисника ОСОБА_1 розглянувши у відкритому судовому засіданні в місці Кременчуці кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця Казахстану, громадянина України, українця, вдівця, ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого, відповідно до вимог статті 89 КК України раніше не судимого, мешкає за адресою: АДРЕСА_1

у вчиненні злочину передбаченого частиною 2 статті 263 КК України , -

ВСТАНОВИВ:

В квітні 2009 року ОСОБА_2 знаходячись на центральному колгоспному ринку, розташованого по вулиці Першотравневій в місці Кременчуці Полтавської області незаконно придбав ніж, якій носив при собі без передбаченого законом дозволу.

8 грудня 2009 року близько 11.30 год. ОСОБА_2 знаходячись на перехресті вулиці Приходько та провулку Ракітіна, розташованих в місці Кременчуці Полтавської області був затриманий працівниками міліції і в нього було вилучено ніж який згідно з висновком криміналістичної експертизи № 18 від 13 січня 2010 року є холодною зброєю колюче-ріжучої дії, виготовленої промисловим способом.

Допитаний в судовому засіданні ОСОБА_2 свою вину у вчиненні інкримінованого йому злочину визнав повністю, пояснивши про обставини вчиненого як вказано в описовій частині вироку.

Оскільки ніхто з учасників розгляду справи не оспорював фактичних обставин, здобутих в справі доказів, суд за згодою підсудного , в порядку ст. 299 КПК України обмежився його допитом та дослідженням матеріалів справи, які стосуються характеристики як особи.

Злочинні дії підсудного, які виразились у незаконному носінні холодної зброї суд кваліфікує за частиною 2 статті 263 КК України як незаконне носіння холодної зброї без передбаченого законом дозволу.

Обставинами, що пом’якшують покарання підсудному, суд визнає щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину.

Обставин, що обтяжують покарання, судом не встановлено.

Визначаючи міру покарання підсудному суд враховує ступінь та характер суспільної небезпеки вчиненого, те, що злочин відноситься до категорії злочинів середньої тяжкості, особу підсудного який відповідно до вимог статті 89 КК України вважається раніше не судимим, за місцем проживання характеризується позитивно, згідно висновку лікувально-контрольної комісії потребує лікування від алкоголізму.

Приймаючи до уваги ступень тяжкості та обставини злочину, його наслідки, враховуючи перелічені вище дані про особу підсудного, суд вважає за можливе призначити йому покарання у вигляді обмеження волі із застосуванням вимог статті 75 КК України звільнивши від відбування призначеного покарання з випробуванням.

Відповідно до наявних у матеріалах кримінальної справи розрахунків за проведення 13 січня 2010 року криміналістичної експертизи (а.с.38) її вартість складає 253 грн. 53 коп. Суд вважає за неможливе стягнути з підсудного судові витрати на зазначену вище суму, оскільки відповідно до вимог статті 15 Закону України «Про судову експертизу» проведення науково-дослідними установами судових експертиз наукових розробок з питань організації та проведення судових експертиз фінансується за рахунок Державного бюджету України.

Речовий доказ –  холодну  зброю – ніж - знищити. (а.с. 44)

Керуючись ст. ст. 232, 234 КПК України,

ЗАСУДИВ :

         

ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні злочину передбаченого частиною 2 статті 263 КК України та призначити покарання у вигляді 2 років обмеження волі.

            На підставі статті 75 КК України ОСОБА_2 звільнити від відбування призначеного покарання з випробуванням, іспитовий строк встановити терміном на 1 рік.

Відповідно до вимог ст. 76 КК України не період іспитового строку покласти на ОСОБА_2 виконання наступних обов’язків:

-   не виїжджати за межи України на постійне місце проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи,

-   періодично з’являтися в органи кримінально-виконавчої системи для реєстрації.

Міру запобіжного заходу залишити попередню - підписку про невиїзд.

Речовий доказ –  холодну  зброю ніж – знищити. (а.с. 44)

Вирок суду може бути оскаржений до апеляційного суду Полтавської області на протязі 15 діб.

Суддя :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація