СПРАВА № 2-о-50/2010
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 лютого 2010 року Жданівській міський суд Донецької області у складі:
головуючого судді: Шеїної Л.Д. при секретарі: Безкоровайній Н.А.
з участю прокурора: Айзятової М.Т.
з участю адвоката: ОСОБА_1
народних засідателів: Леонович Н.В., Волкової О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщені ОСОБА_2 обласної психіатричної лікарні цивільну справу за заявою головного лікаря ОСОБА_2 обласної психіатричної лікарні в відношенні ОСОБА_3 про надання особі психіатричної допомоги у примусовому порядку,
встановив:
головний лікар ОСОБА_2 обласної психіатричної лікарні звернувся до суду з заявою про надання ОСОБА_3 психіатричної допомоги в примусовому порядку.
В обґрунтування своєї заяви, головний лікар посилається на наступні підстави, так ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, страждає на тяжкий психічний розлад, а саме: параноїдна шизофренія, безперервний тип течії, галюцинаторно-параноїдний синдром, виражене емоційно-вольове зниження, дезадаптивний тип пристосовної поведінки, низький рівень адаптивних ресурсів особистості. рейтинг специфічних сфер життєдіяльності-18 балів, внаслідок чого вона не взмозі самостійно забезпечувати свої життєві потреби на рівні, що забезпечує її життєдіяльність.
Тому ОСОБА_3 потребує лікування лише в стаціонарних умовах.
Дати усвідомлювану згоду на госпіталізацію вона не може.
В судовому засіданні представник ОСОБА_2 обласної психіатричної лікарні заяву головного лікаря підтримав, посилаючись на ті ж підстави.
Представник органу опіки і піклування виконавчого комітету ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про день та час слухання справи.
Суд, вислухавши пояснення представника ОСОБА_2 обласної психіатричної лікарні, адвоката, який не заперечував проти задоволення заяви, встановив наступні фактичні дані: так, ОСОБА_3 страждає тяжким психічним захворюванням, а саме : параноїдна шизофренія, безперервний тип течії, галюцинаторно-параноїдний синдром, виражене емоційно-вольове зниження, дезадаптивний тип пристосовної поведінки, низький рівень адаптивних ресурсів особистості. рейтинг специфічних сфер життєдіяльності-18 балів, внаслідок чого вона не взмозі самостійно забезпечувати свої життєві потреби на рівні, що забезпечує її життєдіяльність.
Відповідно до вимог, які викладено у ст.ст.14,17 Закону України «Про психіатричну допомогу» від 22 лютого 2000 року №1489-11, підставою для госпіталізації особи до психіатричного закладу в примусовому порядку є страждання особи на психічний розлад, якщо обстеження або лікування можливі лише в стаціонарних умовах, та при встановленні в особи тяжкого психічного розладу, внаслідок чого вона не взмозі самостійно забезпечувати свої життєві потреби на рівні, що забезпечує її життєдіяльність.
Термін перебування особи в психіатричному закладі в примусовому порядку може здійснюватися лише протягом часу наявності підстав, за якими було проведено госпіталізацію.
Оскільки ОСОБА_3 страждає таким тяжким психічним розладом – параноїдна шизофренія, безперервний тип течії, галюцинаторно-параноїдний синдром, виражене емоційно-вольове зниження, дезадаптивний тип пристосовної поведінки, низький рівень адаптивних ресурсів особистості. рейтинг специфічних сфер життєдіяльності-18 балів, внаслідок чого вона не взмозі самостійно забезпечувати свої життєві потреби на рівні, що забезпечує її життєдіяльність , тому її обстеження і лікування можливе лише в стаціонарних умовах. Дати усвідомлену згоду на госпіталізацію до психіатричного закладу він не може, тому суд вважає, що його слід госпіталізувати до ОСОБА_2 обласної психіатричної лікарні в примусовому порядку, протягом часу наявності підстав, за якими було проведено госпіталізацію.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.279-282 ЦПК України, на підставі ст.ст.14,17 Закону України «Про психіатричну допомогу», суд
ВИРІШИВ:
заяву головного лікаря ОСОБА_2 обласної психіатричної лікарні, задовольнити.
Госпіталізувати ОСОБА_3 до ОСОБА_2 обласної психіатричної лікарні у примусовому порядку для лікування у стаціонарі тривалістю протягом наявності обставини, які послужили підставою проведення госпіталізації.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Апеляційного суду Донецької області через Жданівський міський суд.
Суддя: Шеїна Л.Д.
Народні
засідачі: ОСОБА_4,
ОСОБА_5
- Номер:
- Опис:
- Тип справи: на цивільну справу (окреме провадження)
- Номер справи: 2-о-50/2010
- Суд: Золочівський районний суд Львівської області
- Суддя: Шеїна Людмила Дмитрівна
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 05.10.2015
- Дата етапу: 05.10.2015
- Номер: 22-ц/793/2181/16
- Опис: про визнання спадщини відумерлою
- Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
- Номер справи: 2-о-50/2010
- Суд: Апеляційний суд Черкаської області
- Суддя: Шеїна Людмила Дмитрівна
- Результати справи: позов (заяву, скаргу) задоволено; Ухвалено нове рішення по суті позовних вимог у зв'язку із:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 06.09.2016
- Дата етапу: 12.10.2016
- Номер: 2-о-50/2010
- Опис:
- Тип справи: на цивільну справу (окреме провадження)
- Номер справи: 2-о-50/2010
- Суд: Сколівський районний суд Львівської області
- Суддя: Шеїна Людмила Дмитрівна
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 23.06.2010
- Дата етапу: 23.06.2010
- Номер: 2-о-50/2010
- Опис: про встановлення юридичного факту
- Тип справи: на цивільну справу (окреме провадження)
- Номер справи: 2-о-50/2010
- Суд: Ружинський районний суд Житомирської області
- Суддя: Шеїна Людмила Дмитрівна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 01.07.2010
- Дата етапу: 12.07.2010