Судове рішення #8209752

№ 2-108/2010 р.

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

04 березня 2010 року                                      Гайсинський районний суд Вінницької області

                                                                                  в складі: головуючого – судді  В.І. Кравця

                                                                                             при секретарі   Г.П. Карплюк ,

розглянувши у попередньому  судовому засіданні в місті Гайсині справу за позовом  ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини  , -

встановив:        

19.01.2010 року  ОСОБА_1 звернулася до суду з даним позовом, посилалась на неналежне виконання відповідачем свого обов’язку по утриманню дочки ОСОБА_3 02.11.2002 року, просила  постановити рішення за яким  стягувати  з відповідача на її  користь аліменти на утримання дитини   в твердій грошовій сумі 350 грн., щомісячно, до досягнення   повноліття.

В судовому засіданні позивачка вимоги позову підтримала, пояснила, що  відповідач   працює на тимчасових роботах, проте його доходи дозволяють сплачувати аліменти у заявленому нею розмірі.

                  Відповідач вимоги позову визнав, пояснив, що працює на тимчасових роботах і взмозі надавати утримання дитині     в розмірі 350 грн. щомісячно.

            Заслухавши пояснення сторін, суд вважає , що вимоги позову підлягають задоволенню  з таких міркувань.

Встановлено, що  ОСОБА_2 є  батьком  ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 і добровільно не виконує свого законного обов’язку по її утриманню, дочка проживає спільно з   матір»ю    ОСОБА_1Р.(а.с.3,6,10)  .  Відомості про свої  доходи  ОСОБА_2 суду не надав, проте визнає, що отримує  доходи  на тимчасових роботах. Середньомісячний дохід  ОСОБА_1 складає  1329 грн. (а.с.7)

Спірні  правовідносини регулюються ст. ст. 180, 181 п.3, 182, 184 Сімейного Кодексу України, відповідно до яких батьки  зобов’язані утримувати своїх неповнолітніх дітей; при ухилянні батьків від цього обов’язку кошти на утримання дітей присуджуються в  частці від доходу за рішенням суду,  розмір якої не може  бути меншим, ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини  відповідного віку, якщо ж платник аліментів має нерегулярний дохід, суд за заявою платника, одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі, яка підлягає індексації відповідно до закону .

Оскільки, відповідач працює на тимчасових роботах, доказів про розмір доходів суду не надав, ці доходи є мінливими, то кошти на  утримання дочки потрібно стягувати з нього примусово в твердій грошовій сумі.

З урахуванням визначеного прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років, необхідності задоволення  потреб дитини в межах прожиткового мінімуму, а також особистих потреб сторін  коштами,  рівності обов»язків батьків, стягненню підлягають аліменти в розмірі 350грн., щомісячно, починаючи з дня звернення до суду  і до повноліття  дитини.

    На підставі ст. ст. 180, 181 п.3, 182, 183 п.1 СК України, керуючись ст. ст. 15,30,62,209,215 ЦПК України,-

вирішив:

   Позов задовольнити повністю.

   Стягувати з  ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця і жителя ІНФОРМАЦІЯ_3,  непрацюючого, на користь  ОСОБА_1 аліменти на утримання  дочки  ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1  в  сумі 350 грн., яка підлягає індексації  відповідно до закону , щомісячно, починаючи з 10.01.2010 року  і до повноліття дитини.

   Стягнути ОСОБА_2 на користь   держави 51 грн. державного мита та  120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи .

   Допустити рішення до негайного виконання в межах суми платежу за один місяць.

   Рішення може бути оскаржене протягом десяти днів до апеляційного суду  Вінницької області через Гайсинський районний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження , апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або ж протягом десяти днів після оголошення рішення за умови неподання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя:

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація