УКРАЇНА
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа №22ц - 1975/10 Головуючий в I інстанції Круговий О.О.
Категорія 79 Доповідач Кузнєцов В.О.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 березня 2010 року Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Дніпропетровської області в складі:
головуючого: Приходченко А.П.
суддів: Кузнєцова В.О., Лаченкової О.В.
при секретарі: Журавель Ю.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську цивільну справу
по апеляційній скарзі Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Павлограді
на ухвалу Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 18 грудня 2009 року
за скаргою Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Павлограді на дії державного виконавця Відділу державної виконавчої служби Павлоградського міськрайонного управління юстиції, –
ВСТАНОВИЛА:
В лютому 2009 року ВВД ФССНВ та ПЗ України в м. Павлограді звернулося до суду з даною скаргою, посилаючись на те, що в провадженні ВДВС Павлоградського МРУЮ знаходиться на виконанні зведене виконавче провадження від 20.12.2008 року №633 про стягнення з ВВД ФССНВ та ПЗ України в м. Павлограді моральної шкоди, не донарахованих щомісячних страхових виплат на користь стягувачів на загальну суму 29039,71 грн.
10.02.2009 року з порушенням законодавства, державним виконавцем винесена постанова про накладання арешту на рахунки відділення ВД ФССНВ та ПЗ України в м.Павлограді. Порушення міститься в тому, що відділення ВД ФССНВ та ПЗ України в м. Павлограді не має своїх розрахунків в жодному банку, тому що фінансування відділення Фонду здійснюється через орган державного казначейства в м. Павлограді по статтям кодів економічної класифікації видатків (надані статті КЕКВ). Окрім того посилаючись на ст.ст.5,50 Закону України «Про виконавче провадження» у постанові про арешт від 10.02.2009 року, державний виконавець грубо порушив чинне законодавство, не врахував ст.4 Закону України «Про виконавче провадження». У зв’язку з наведеним просили суд скасувати постанову про арешт коштів боржника від 10.02.2009 року та надати термін для добровільного виконання рішення суду.
Ухвалою Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 18 грудня 2009року у задоволенні скарги ВВД ФССНВ та ПЗ України в м. Павлограді на дії державного виконавця відділу державної виконавчої служби Павлоградського міськрайонного управління юстиції було відмовлено.
Не погодившись з ухвалою суду, ВВД ФССНВ та ПЗ України в м. Павлограді звернулося до суду з апеляційною скаргою про скасування ухвали суду та постанови державного виконавця Відділу державної виконавчої служби Павлоградського міськрайонного управління юстиції Масюк Т.В. про накладання арешту на кошти боржника від 10.02.2009 року, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права.
Перевіривши законність та обгрунтованість ухвали Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 18 грудня 2009 року в межах доводів апеляційної скарги, заявлених вимог, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає відхиленню, а ухвала суду залишенню без змін, з наступних підстав.
На виконанні у відділі державної виконавчої служби Павлоградського міськрайонного управління перебувало зведене виконавче провадження № 633 від 20.12.2008 року про стягнення з Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Павлограді моральної шкоди, не нарахованих щомісячних страхових виплат на користь стягувачів на загальну суму 29039,71 грн.
10 лютого 2009 року державним виконавцем була прийнята постанова про арешт коштів боржника. Наступного дня копія постанови була вручена представнику боржника.
20 лютого 2009 року останній звернувся до суду зі скаргою на дії державного виконавця.
15 травня 2009 року державним виконавцем прийнята постанова про закінчення виконавчого провадження у зв’язку з виконанням рішення суду. (а.с.71-76).
Враховуючи, що на момент прийняття ухвали суду, виконавче провадження було закінчено, дії державного виконавця при прийнятті постанови про накладення арешту на кошти боржника не вплинули негативно на стягувачів , боржника, на хід виконання рішень суду, колегія суддів вважає, за вказаних обставин, ухвала суду підлягає залишенню без змін, а апеляційна скарга відхиленню.
Керуючись ст.ст. 218, 303, 307, 312 п.1, 313 ЦПК України, колегія суддів, –
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Павлограді відхилити .
Ухвалу Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 18 грудня 2009року залишити без змін .
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців.
Судді: