Судове рішення #8201956

Категорія 2.11.1

ПОСТАНОВА

Іменем України

04 березня 2010  року                                Справа 2а- 1169/10/1207

                                     

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді                                                     Матвєєвої В.В.

при  секретарі                                  Зацепіної Ю.В.,  

           за участю сторін

           представника позивача:                   Білощук Я.А.,

      представника відповідача:          не з’явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за  позовом Державної податкової інспекції в Артемівському районі м. Луганська до Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергосоюз» про звернення стягнення податкового боргу за рахунок активів,-

В С Т А Н О В И В:

          12 лютого 2010 року  позивач звернувся до суду з позовною заявою до  Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергосоюз» про звернення стягнення податкового боргу за рахунок активів.

В обґрунтування позову вказав, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Енергосоюз» зареєстровано  виконавчим комітетом Луганської міської ради 20.05.2003 року, внесено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України та перебуває на обліку у ДПІ Артемівському районі м. Луганська з 28.05.2003 року.

      У зв’язку з несвоєчасною сплатою податкових зобов’язань,   у відповідача станом на 21.01.2010 року виникла податкова заборгованість   з податку на прибуток підприємства у сумі 170,10 грн.

    У відповідності до вимог діючого законодавства, на адресу відповідача була направлена перша податкова вимога № 1/460 від 06.06.2008 року та друга податкова вимога № 2/633  від 26.08.2008 року.

 Просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергосоюз»  податковий борг у сумі 170,10  грн. шляхом стягнення за рахунок активів.

 У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі, надавши пояснення аналогічні позовній заяві, просив позов задовольнити.

  Представник відповідача у судове засідання не з’явився, причини неявки суду не доповів, був повідомлений належним чином.

Відповідно до ч.1 ст. 40 КАС України особи, які беруть участь у справі, зобов’язані під час провадження у справі повідомляти суд про зміну місця проживання (перебування, знаходження), роботи, служби. У разі неповідомлення про зміну адреси повістка надсилається їм за останньою адресою і вважається врученою.

Як вбачається із довідки поштового відділення ТОВ «Енергосоюз» за зазначеною юридичною адресою не знаходиться. Таким чином, суд вважає, що відповідач був належним чином повідомлений та за можливим розглянути справи без його участі.

 

Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню.

 Згідно свідоцтва  про державну реєстрацію  (перереєстрацію) суб’єкта підприємницької діяльності - юридичної особи  Товариство з обмеженою відповідальністю «Енергосоюз»   зареєстровано управлінням державної реєстрації та міського реєстру Луганської міської ради 21 травня 2003 року та взято на податковий облік до  ДПІ в Артемівському районі м. Луганська  як платник податків з 28 травня 2003 року.

 Згідно  довідки про суми податкового боргу платника податків станом на 21.01.2010 року  відповідач  має податковий борг по податку на прибуток підприємства  в сумі 170,10 грн.

    Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.  

За замістом пункту 1.2  Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»  податкове зобов’язання — зобов’язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України; пункту 1.3 податковий борг (недоїмка) — податкове зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов’язання.

Згідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобов’язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Згідно ч. 2 п. 5.1 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” зазначене податкове зобов’язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.

Пунктом 5.3.1. Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Згідно ч. 2 п. 5.3.1 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов’язання платника податків за причинами, не пов’язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов’язаний сплатити нараховану суму податкового зобов’язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності — протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.

Згідно ч. 3 п. 5.3.1 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»у разі визначення податкового зобов’язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах “а" — “в” підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов’язаний погасити нараховану суму податкового зобов’язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Відповідно до п. 6.1 ст. 6  Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли сума податкового зобов’язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов’язань, сума податку чи збору (обов’язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов’язання (штрафних санкцій за їх наявності).

Як вбачається із матеріалів справи, 14 квітня 2008 року ДПІ в Артемівському районі м. Луганська   було винесено податкове повідомлення-рішення  форми «Р» № 0002751520/0 про зобов’язання ТОВ «Енергосоюз» сплатити штраф у  сумі 170,10 грн..

26 травня 2008 року ДПІ в Артемівському районі м. Луганська   було винесено податкове повідомлення-рішення  форми «Р» № 0004061520 про зобов’язання ТОВ «Енергосоюз» сплатити штраф у  сумі 0,10 грн..

Зазначені податкові повідомлення-рішення відповідачем не оскаржувалися.

Згідно п.п 6.2.1. п. 6.2  статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов’язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Згідно п.п 6.2.3.  п. 6.2  статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога — не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов’язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов’язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов’язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога — не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Згідно п.п 6.2.4.  п. 6.2  статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення.

У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв’язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

06 червня 2008 року ДПІ в Артемівському районі м. Луганська на адресу відповідача була надіслана перша податкуова вимога № 1/460  про зобовязання сплатиту суму податквого боргу у розмірі 170,10 грн.

Згідно акту про незнаходження підприємства за юридичною адресою, по якому пошта не має можливості вручити податкову вимогу від 22 липня 2008 року податкова вимога № 1/460 від 06.06.2008 року у зв’язку з неможливістю вручення уповноваженій особі підприємства була розщміщена на дощці оголошення.

26 серпня 2008 року ДПІ в Артемівському районі м. Луганська на адресу відповідача була надіслана перша податкуова вимога № 2/633  про зобовязання сплатиту суму податквого боргу у розмірі 170,10 грн.

Згідно акту про незнаходження підприємства за юридичною адресою, по якому пошта не має можливості вручити податкову вимогу від 26  серпня 2008  року податкова вимога № 2/633 від 26.08.2008 року у зв’язку з неможливістю вручення уповноваженій особі підприємства була розщміщена на дощці оголошення.

За змістом п.п 2.3.1 п. 2.3 статті 2 Закону № 2181, органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу (далі – органи стягнення), є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.

Згідно п. 11 статті 10 Закону України «Про державну податкову службу  в Україні» № 509 із змінами та доповненнями   органи державної податкової служби мають право стягувати заборгованість перед бюджетом та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Згідно ст.ст. 9, 11 Закону України “Про систему оподаткування”, платники податку несуть обов’язки щодо сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) та відповідальність за порушення відповідно до законів України.

Відповідно до п.п. 16.1.1. п. 16.1 ст. 16 Закону України № 2181 після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Відповідно до п. 11 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в України”  органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Таким чином, оскільки сума податкового зобовязання з податку на прибуток в сумі 170,10 грн. узгоджена відповідачем, підтвердлжена матеріалами справи, суд вважає позовні вимоги ДПІ в Артемівському районі м. Луганська обгрунтованими та такими, що підлягають задоволеню.

Відповідно до ч.4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства  України, у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем — фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

  Керуючись статтями  112, 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”,  Закону України “Про систему оподаткування”, Закону України “Про державну податкову службу в України”,  суд –

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов  Державної податкової інспекції в Артемівському районі м. Луганська до Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергосоюз» про звернення стягнення податкового боргу за рахунок активів     задовольнити повністю.

Стягнути з   Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергосоюз» (інд. Код 32474353, м. Луганськ, вул.. Руднева, 56, р/р 26007053701455, Луганська філія  ПАТ КБ «Приватбанк», м. Луганськ, МФО 304795; р/р 26052053701455, Луганська філія ПАТ КБ «Приватбанк», м. Луганськ, МФО 304795)  на користь Державного бюджету України  (код платежу 11021000, р/р 3118009700003, утримувач УДКУ у м. Луганську ГУДКУ у Луганській області, код утримувача 24046582, банк ГУ ДКУ у Луганській області, МФО 804013) податкову  заборгованість з податку на прибуток підприємства у сумі 170,10 грн.  (сто сімдесят гривень 10 копійок) .      

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду.   Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу — з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

 Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

 

СУДДЯ

         

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація