Номер справи 2-67 Категорія 34
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2 лютого 2007 року Маневицький районний суд Волинської області в складі :
головуючого судді Покидюка М.В.
при секретарі Каращук B.C.
з участю позивачки ОСОБА_1
відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Маневичі справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.
ВСТАНОВИВ:
11 січня 2007 року ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.
Свої вимоги обґрунтовувала тим, що 9 листопада 1991 року в Прилісненській сільській раді Маневицького району вона зереєструвала шлюб з відповідачем. Від шлюбу в них народилося двоє дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 і ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2.
Подружнє життя з чоловіком виявилось невдалим. З вини відповідача між ними часто виникали непорозуміння, сварки та бійки. їх шлюбні відносини фактично припинилися і налагодити їх, а також дальше збереження сім"ї, стало неможливим, а тому вона звернулася в суд з заявою про розірвання шлюбу.
Посилаючись на зазначені обставини, просила шлюб з відповідачем розірвати, залишивши дітей проживати з нею.
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1, із мотивів викладених в заяві, позовні вимоги підтримала, вважає що дальше збереження сім"ї з чоловіком є неможливим, шлюб носить формальний характер, а тому просить його розірвати, а дітей залишити проживати з нею.
Відповідач ОСОБА_2 проти позову не заперечує, визнає позовні вимоги дружини і оскільки позивачка наполягає на розірванні шлюбу, то він з цим погоджується, просить шлюб розірвати, не заперечує щоб залишити дітей проживати з позивачкою.
Заслухавши пояснення сторін, проаналізувавши матеріали справи, суд вважає позов підставним і таким, що підлягає до задоволення.
Згідно ч.2 ст.112 Сімейного Кодексу України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Враховуючи, що сторони не бажають зберегти сім"ю і для цього не приймають ніяких заходів, не заперечують проти розірвання шлюбу, а тому суд вважає, що дальше збереження подружжям шлюбу є недоцільним, оскільки стосунки між ними істотно суперечать їх інтересам та інтересам дітей, а тому є всі підстави його розірвати і залишити дітей проживати з позивачкою.
При отриманні свідоцтва про розірвання шлюбу в органах РАЦСу стягнути з
2
відповідача ОСОБА_5 в дохід держави 17 грн. судових витрат.
Відповідно вимог ст.88 ЦПК України підлягає стягненню з відповідача на користь позивачки 7,50 грн. на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи судом.
ОСОБА_1 як потерпілий від Чорнобильської катастрофи підлягає звільненню від сплати судового збору.
Керуючись ст. ст. 4, 10, 11, 88, 209, 212, 214-215 ЦПК України, ст. ст. 110,112 Сімейного Кодексу України, суд,-
ВИРІШИВ:
Шлюб зареєстрований 9 листопада 1991 року Прилісненською сільською радою Маневицького району Волинської області, актовий запис НОМЕР_1 між ОСОБА_2 і ОСОБА_1 розірвати, від шлюбу є дві неповнолітні дитини.
Неповнолітніх дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 і ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, залишити проживати з позивачкою ОСОБА_1
При отриманні свідоцтва про розірвання шлюбу в органах РАЦСу стягнути з відповідача в дохід держави 17 гривень судових витрат, позивачку від сплати звільнити.
Стягнути з відповідача ОСОБА_2 на користь позивачки ОСОБА_1 7 (сім) грн. 50 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи судом.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Маневицький районний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення та апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.