Судове рішення #819640
Категорія справ: 35 Справа № 2-46

Категорія справ: 35 Справа № 2-46

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

29 січня 2007 року                Маневицький районний суд Волинської області

в складі:    головуючого-судді                                  КостюкевичаС.Ф.

при секретарі                                           Боймиструк О.Ф.

за участю: позивачки                                                ОСОБА_1

відповідача                                              ОСОБА_2

розглянувши у попередньому судовому засіданні у смт. Маневичі справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,

ВСТАНОВИВ:

З січня 2007 року ОСОБА_1 звернулась в суд з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів.

Свої вимоги обґрунтувала тим, що 4 червня 2003 року в Старосільській сільській раді Маневицького району Волинської області між нею та відповідачем було зареєстровано шлюб, актовий запис НОМЕР_1. Від даного шлюбу ІНФОРМАЦІЯ_1 у них народилася дочка ОСОБА_3. Батьком дитини у свідоцтві про народження вказаний ОСОБА_2.

Крім того вказала, що спільне життя виявилось невдалим, подружні стосунки припинились, тривалий час подружжя проживають окремо. Чоловік проблемами сім'ї не цікавиться, матеріальної допомоги не надає, тому позивачка просить суд про примусове стягнення аліментів з відповідача на утримання дочки ОСОБА_3, до досягнення нею повноліття.

В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 заявлені позовні вимоги підтримала, пояснила, що сама утримує дитину, відповідач матеріальної допомоги не надає, хоча має таку можливість. Так як, згідно Сімейного кодексу України обов'язком батьків є утримувати своїх дітей до досягнення повноліття, просить стягнути з відповідача аліменти в її користь на утримання дочки ОСОБА_3 в частці від усіх видів його заробітку (доходу) до досягнення дитиною повноліття.

Відповідач ОСОБА_2 позовні вимоги визнав, як і викладене позивачкою в судовому засіданні. Не заперечує проти стягнення аліментів на дитину до досягнення нею повноліття.

Заслухавши пояснення позивачки та відповідача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підставний і підлягає до повного задоволення.

Згідно ст. 180 Сімейного кодексу України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Відповідно ч. З ст. 181 Сімейного кодексу України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Згідно ст. 182 Сімейного кодексу України до обставин, які враховуються при визначенні розміру аліментів, відносяться: стан здоров'я та матеріальне становище дитини, стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей чи непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина та інші обставини, що мають істотне значення. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Відповідно до ст. 183 Сімейного кодексу України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом. Якщо стягуються аліменти на двох і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку (доходу) матері, батька на їх утримання, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття.

Згідно ст. 191 Сімейного кодексу України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову. Аліменти за минулий час можуть бути присуджені, якщо

 

 

3

позивач подасть суду докази того, що він вживав заходів щодо одержання аліментів з відповідача, але не міг їх одержати у зв'язку з ухиленням останнього від їх сплати. У цьому разі суд може присудити аліменти за минулий час, але не більш як за три роки.

З оглянутого в судовому засіданні свідоцтва про одруження серії НОМЕР_2 від 4.06.2003 року встановлено, що шлюб між громадянами ОСОБА_2 та ОСОБА_1 зареєстровано 4 червня 2003 року в Старосільській сільській раді Маневицького району Волинської області.

Згідно копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 від 21.10.2003 року, що досліджувалась судом, позивачка та відповідач від даного шлюбу мають дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Проаналізувавши пояснення позивачки та відповідача та оцінивши зібрані та досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд вважає, що з відповідача ОСОБА_2 підлягають стягненню на користь позивачки ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітньої дочки ОСОБА_3, в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку (доходу), але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з 3 січня 2007 року та до досягнення нею повноліття.

У відповідності до вимог ст. 88 ЦПК України з ОСОБА_2 підлягає стягненню в доход держави 51 грн. судового збору, крім того відповідно до ч. З ст. 81 ЦПК України з відповідача слід також стягнути 7 грн. 50 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 4, 10, 60, 81, 88, 212, 214, 215 ЦПК України, ст.ст. 180 - 183, 191 Сімейного кодексу України, суд,

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітньої дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку (доходу), але не менше ЗО відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з 3 січня 2007 року та до її повноліття.

Рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць допустити до негайного виконання.

Стягнути з ОСОБА_2 51 (п'ятдесят одну) гривню судового збору в доход держави.

Стягнути з ОСОБА_2 7 (сім) гривень 50 (п'ятдесят) копійок витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи судом.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Маневицький районний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в подадку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Суддя  С.Ф. Костюкевич

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація