Судове рішення #8195974

Категорія 6.6.5

 

П О С Т А Н О В А

Іменем України

04 березня 2010 року                                      Справа № 2а-77/10/1270          

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді:     Островської О.П.,

при секретарі: Смішливій І.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в місті Свердловську Луганської області до фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 про стягнення суми штрафних санкцій, -

В С Т А Н О В И В:

11 січня 2010 року позивач ДПІ в м. Свердловську Луганської області звернувся до суду з позовом, в обґрунтування якого зазначив наступне. Відповідач зареєстрований в якості суб’єкта підприємницької діяльності виконавчим комітетом Свердловської міської ради Луганської області 26.02.2007 за НОМЕР_4 Відповідач перебуває на обліку в ДПІ у м. Свердловську та на цей час має заборгованість зі сплати штрафних санкцій, винесених за порушення порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій, у сумі 7911 грн. Так, позивачем було проведено перевірку підприємницької діяльності відповідача на предмет контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу. Актом перевірки № 0141/12/13/23/НОМЕР_1 від 03.09.2009 були встановлені порушення відповідачем порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій, а саме: не зберігання книги обліку розрахункових операцій протягом встановленого терміну, не зберігання розрахункових книжок у кількості двох штук протягом встановленого терміну, невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених законом, розрахункових книжок, реалізація товарів, які не обліковані у встановленому порядку. Тому позивач просить стягнути з відповідача суму штрафних санкцій за порушення у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій у розмірі 7911 грн.

У судовому засіданні представник позивача заявлені вимоги підтримав, просив стягнути з відповідача суму штрафних санкцій у розмірі 7911 грн.

Відповідач у судове засідання не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, заперечень проти позову не надав.

Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного.

Судом встановлено, що ПП ОСОБА_1 зареєстрований як суб’єкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Свердловської міської ради 26.02.2007 за НОМЕР_4 (а.с.5) та є платником податків.

    За змістом ст. 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» контроль за додержанням суб’єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону, здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України, порядок проведення яких встановлено зазначеними ст. ст. 11-1, 11-2.

    Згідно ст. 11 п. 1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов’язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов’язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов’язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб’єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов’язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов’язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків).

Фахівцями ДПІ в м. Свердловську Луганської області у відповідності до норм чинного законодавства було проведено перевірку господарської одиниці відповідача – літній майданчик, що розташований у м. Свердловську, «Парк Кіо», щодо дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги). Результати перевірки оформлені актом № 0141/12/13/23/НОМЕР_1 від 31.08.2009.

Перевіркою встановлено порушення Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: п. 2 ст. 3 – невидача особі, яка отримала товар, розрахункового документа встановленої форми, п. 5 ст. 3 – не проведення розрахунків із застосуванням РРО, п. 6 ст. 3 – незабезпечення зберігання ФК та КОРО, РК та КОРО, п. 13 ст. 3 – незабезпечення відповідності суми готівки на місці проведення розрахунків сумі, яка зазначена в РК та КОРО з початку робочого дня, п. 2 ст. 3 – реалізація товарів, які не обліковані у встановленому порядку.

    Стаття 2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР (далі – Закон № 265/95-ВР) визначає розрахункову операцію як приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видачу готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

    Згідно зі ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб’єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані:

п. 2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;

п. 5) у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України;

п. 6) забезпечувати зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення;

п. 12) вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому

обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг);

п. 13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

    Відповідно до ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» за порушення вимог цього Закону до суб’єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:

 3) двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну.

    Згідно ст. 20 цього Закону, до суб’єктів підприємницької діяльності, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше

десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Виходячи із зазначених норм Закону № 265/95-ВР та на підставі акту перевірки № 0141/12/13/23/НОМЕР_1 від 03.09.2009 позивачем прийнято рішення від 02.10.2009 № 0001692343 про застосування до ОСОБА_1 штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 7911 грн. (а.с. 19).

    Рішення було отримане відповідачем 07.10.2009, що підтверджується поштовим повідомленням (а.с. 20), не було оскаржене, у встановлений законом строк сума штрафних (фінансових) санкцій у добровільному порядку сплачена не була.

    Суд вважає правомірним застосування позивачем штрафних санкцій до відповідача, рішення прийняте відповідачем на підставі чинного законодавства та в межах повноважень, наданих законом.

Таким чином, враховуючи викладене, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

 Керуючись ст.ст. 94, 112, 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, Законом України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», суд

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги Державної податкової інспекції в місті Свердловську Луганської області задовольнити повністю.

Стягнути з суб’єкта підприємницької діяльності – фізичної особи ОСОБА_1, ід. код НОМЕР_1, в дохід Державного бюджету України (р/р 31118104700072 в УДК в Луганській області, КФК 3021080900, МФО 804013) штрафні санкції в розмірі 7911 грн. (сім тисяч дев’ятсотсот одинадцять грн.).

    Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу – з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

    Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Повний текст постанови складено та підписано 04 березня 2010 року.

    Суддя                                           О.П.Островська

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація