Категорія 6.19
ПОСТАНОВА
Іменем України
01 березня 2010 року Справа 2а-24039/09 / 1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Судді: Солоніченко О.В.,
при секретарі судового засідання: Псоміаді С.І.;
за участю сторін:
прокурора: Шидлаускаса П.В., посв. за № 129;
представника позивача: Івоніної Г.О., дов. № 1/01-6007 від 23.12.2009 року;
представника відповідача: не з’явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали за адміністративним позовом Заступника прокурора Луганської області в інтересах держави в особі Луганського міського центру зайнятості до Товариства з обмеженою відповідальністю «Українсько-американська компанія «Стоун» про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків (недоїмки),-
ВСТАНОВИВ :
02 липня 2009 року Заступник прокурора Луганської області в інтересах Луганського міського центру зайнятості звернувся до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Українсько-американська компанія «Стоун» про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків (недоїмки), у якому зазначив, що за відповідачем значиться прострочена заборгованість (недоїмка) по сплаті страхових внесків розмірі 893,65 грн. На підставі викладеного прокурор просив стягнути у судовому порядку з відповідача зазначену суму заборгованості по страховим внескам.
12 січня 2010 року в судовому засіданні представник позивача збільшив розмір позовних вимог та просив стягнути з відповідача заборгованість по сплаті страхових внесків (недоїмки) у розмірі 1124,75 грн., оскільки згідно акту перевірки правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування та надходження страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття № 405 від 29.05.2009 року недоїмка складає 1006,63 грн., пеня - 118,12 грн.
Прокурор та представник позивача у судовому засіданні підтримали уточнені позовні вимоги, надали пояснення щодо суті позовних вимог та просили задовольнити уточнений позов у повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не з’явився, про дату, місце та час проведення судового засідання був повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив.
Заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, дослідивши матеріали справи та встановивши фактичні дані, суд дійшов висновку задовольнити позов з наступних підстав.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Українсько-американська компанія «Стоун» зареєстровано в Луганському міському центрі зайнятості з 22.05.2006 року за № 120124114.
Відповідач взятий на облік платника страхових внесків в Луганському міському центрі зайнятості 07 квітня 2009 року.
Відповідно до п. 3 ст. 17 Закону України « Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття » роботодавці та застраховані особи сплачують страхові внески один раз на місяць в день одержання роботодавцями в установах банків коштів на оплату праці.
У разі нестачі у роботодавців коштів на виплату заробітної плати та сплату страхових внесків у повному обсязі нарахування їх на заробітну плату і перерахування страхових внесків до Фонду провадиться у пропорційних сумах.
Згідно зі ст. 35 Закону України « Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття » роботодавці зобов’язані своєчасно та в повному обсязі сплачувати страхові внески.
Порядок обліку платників страхових внесків , обчислення і сплати роботодавцями та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, обліку їх надходження до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та контролю за сплатою страхових внесків визначено Інструкцією про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої Наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 339 від 18.12.2000 року, зареєстрованого в міністерстві юстиції 16.01.2001 р. за №30/5221.
Відповідно до п. 7.2 вказаної Інструкції Контроль на підприємствах, в установах, організаціях, військових формуваннях та у фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, проводиться шляхом перевірки бухгалтерських документів про нарахований заробіток та інші виплати, грошове забезпечення, повноти нарахування страхових внесків, платіжних документів про перерахування сум страхових внесків на рахунок Фонду, розрахункових та касових документів.
Перевірці підлягають документи за поточний і минулі роки, тобто з моменту проведення попередньої перевірки або з дати набуття статусу платника страхових внесків (якщо перевірка проводиться вперше).
Як вбачається з абз. 1 п. 7.4 Інструкції, за результатами перевірки складається акт у двох примірниках і підписується особами, які проводили перевірку, керівником і головним бухгалтером страхувальника. Один примірник акта передається під розписку керівникові або головному бухгалтеру страхувальника, інший залишається в центрі зайнятості, який проводив перевірку.
Керуючись абз. 1 п. 7.5 Інструкції, У разі коли роботодавець не згоден з розрахунком суми недоїмки, пені та штрафу, зазначених у рішенні, він має право протягом десяти робочих днів, наступних за днем отримання рішення, звернутися до центру зайнятості, який його прийняв, із скаргою про перегляд цього рішення. Скарга подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які роботодавець уважає за потрібне надати.
За період з 22 травня 2006 року по 29 травня 2009 року на підприємстві відповідача проведено перевірку правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування та надходження страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.
За результатами перевірки було встановлено наступне. На початок перевірки заборгованості по заробітній платі та страховим внескам не було. Фонд оплати праці, що вказаний у розрахункових відомостях про нарахування і перерахування страхових внесків до ФЗДССУВБ, відповідає даним бухгалтерського обліку. Страхові внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття нараховувались згідно встановленим законодавством тарифів. Встановлено порушення щодо своєчасності та повноти сплати страхових внесків. За період з 23.08.2007 року по 29.05.2009 року страхові внески сплачувались несвоєчасно та не у повному обсязі, внаслідок чого виникла прострочена заборгованість (недоїмка). Остання виплата заробітної плати була 15.01.2009 року (страхові внески на сплачену заробітну плату не сплачувались), внаслідок чого недоїмка збільшилась на 112,98 грн. відносно до розрахункової відомості 4 кв. 2008 року, але у розрахунковій відомості за 1 кв. 2009 року це не було відображено. На суму простроченої заборгованості у розмірі 1006,63 грн. нарахована пеня 118,12 грн. Заробітна плата на підприємстві сплачувалась з розрахункового рахунку банку через касу підприємства. Заборгованість з виплати заробітної плати на кінець перевірки складає 16347,38 грн. (ФОП частково червень 2008 року – березень 2009 року). Заборгованість підприємства по страховим внескам на кінець перевірки складає 1438,66 грн., у тому числі недоїмка в розмірі 1006,63 грн., пеня в розмірі 118,12 грн., страхові внески, строк сплати яких не настав, у розмірі 313,91 грн.
Належить перерахувати до Фонду: недоїмку зі сплати страхових внесків у розмірі 1006,63 грн., пеню в розмірі 118,12 грн.
За результатами вказаної перевірки складено акт перевірки правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування та надходження страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття № 405 від 29 травня 2009 року.
На підставі акту перевірки було винесено рішення № 1 від 29 травня 2009 року про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі донарахованих сум страхових внесків (недоїмки), пені та штрафу.
Вищезазначене рішення направлено відповідачу 02.06.2009 року. Відомостей щодо оскарження вказаного рішення у справі немає.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Українсько-американська компанія «Стоун» заборгованість зі сплати страхових внесків в сумі 1124,75 грн.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки прокурор звільнений від їх сплати у встановленому порядку, ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163, 256 Кодексу адміністративного судочинства України,
П О С Т А Н О В И В:
Позов Заступника прокурора Луганської області в інтересах держави в особі Луганського міського центру зайнятості задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Українсько-американська компанія «Стоун», код ЄДРПОУ 34386594, р/р 2600455046949 у ЛФ «Укрсоцбанк», МФО 304018, прострочену заборгованість по сплаті страхових внесків (недоїмку) в розмірі 1124,75 грн. (одна тисяча сто двадцять чотири грн. 75 коп.).
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України – з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений КАС України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Суддя О.В. Солоніченко