ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Іменем України
15 березня 2010 року справа № 2а-1837/10/1270
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ципко О.В., перевіривши матеріали за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Лугугинському районі Луганської області про поновлення пропущеного строку для звернення до суду та стягнення недоплаченої щомісячної соціальної допомоги дитині війни,-
В С Т А Н О В И В:
12 березня 2010 року позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду із адміністративним позовом, у якому, посилається на те, що вона має статус «Діти війни», згідно ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» особам, що відносяться до даної категорії, пенсія або щомісячне довічне утримання або державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, просить суд відновити пропущений строк для звернення до суду за захистом порушених прав,свобод та інтересів за період з 01.01.2007 року по 31.12.2009 року та зобов’язати відповідача нарахувати недоплачену щомісячну соціальну допомогу за 2007-2009 роки в розмірі 3345,60 грн. Також просить суд зобов’язати відповідача нарахувати надбавку як дитині війни у розмірі 30% від прожиткового мінімуму постійно в наступні роки.
Відповідно до ст.17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на:
1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо
оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності;
2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;
3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої
компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладання та виконання адміністративних договорів;
4) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених
законом;
5) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом
референдуму.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» № 1691 від 18.02.2010 року (далі Закон № 1691), який набрав законної сили 10.03.2010 року після офіційного оприлюднення у газеті «Голос України» від 10.03.2010 року № 42, внесені зміни до ч.1 ст.15 Цивільного процесуального кодексу України та виключено п.3 ч.1 ст.18 з Кодексу адміністративного судочинства України.
Законом № 1691 встановлено, що відповідно до ч.1 ст.15 Цивільного процесуального кодексу України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо:
1) захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин;
2) спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них;
3) інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Таким чином, з 10.03.2010 року відбулась зміна у підвідомчості спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат.
Як вбачається з матеріалів адміністративного позову, між сторонами виник спір з приводу недоплати позивачеві соціальної допомоги та надбавки як дитині війни. Такий спір належить розглядати в порядку цивільного судочинства.
Тому, відповідно до п.1 ч.1 ст.109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підстав вищевикладеного, керуючись Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» № 1691 від 18.02.2010 року, ч.1 ст.15 Цивільного процесуального кодексу України, ст.17, 109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, -
У Х В А Л И В:
Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Лугугинському районі Луганської області про поновлення пропущеного строку для звернення до суду та стягнення недоплаченої щомісячної соціальної допомоги дитині війни у зв’язку з тим, що заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження ухвали суду протягом п’яти днів з оголошення ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
СУДДЯ О.В. Ципко