Категорія № 6.19
ПОСТАНОВА
Іменем України
16 березня 2010 року Справа № 2а-1427/10/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді: Солоніченко О.В.,
при секретарі: Псоміаді С.І.,
за участю:
представника позивача: Сорока Є.Ф. за дов. № 07-10-3
від 11.01.2010 року;
представника відповідача: Толчков О.М. за дов. № 177 від 12.05.2009;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Виконавчої дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Міського комунального підприємства «Комбінат комунальних послуг» про стягнення заборгованості по страховим внескам ,-
ВСТАНОВИВ:
24 лютого 2010 року в иконавча дирекція Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності звернулась до Міського комунального підприємства «Комбінат комунальних послуг» про стягнення заборгованості по страховим внескам, в якому зазначила наступне.
Відповідач зареєстрований як платник збору на обов’язкове соціальне страхування, що має найману робочу силу в Стахановській міській виконавчий дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності під № 4403100471.
Станом на 01.01.2010 року заборгованість зі сплати страхових внесків відповідачем становить 4781,48 грн.
Позивач просив стягнути з відповідача суму простроченої заборгованості.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, надав пояснення аналогічні, викладеним у позові та просив задовольнити позов у повному обсязі.
Представник відповідача у судовому засіданні позов визнав у повному обсязі та проти його задоволення не заперечував.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, встановивши фактичні дані, суд дійшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що Міське комунальне підприємство «Комбінат комунальних послуг» зареєстроване як платник збору на обов’язкове соціальне страхування, що має найману робочу силу в Стахановській міській виконавчий дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності під № 4403100471, у зв’язку з чим прийняло на себе зобов’язання страхувальника зі сплати страхових внесків до Фонду.
Згідно зі ст. 1 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, передбачає матеріальне забезпечення громадян у зв'язку з втратою заробітної плати (доходу) внаслідок тимчасової втрати працездатності (включаючи догляд за хворою дитиною, дитиною-інвалідом, хворим членом сім'ї), вагітності та пологів, часткову компенсацію витрат, пов'язаних із смертю застрахованої особи або членів її сім'ї, а також надання соціальних послуг за рахунок бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, що формується шляхом сплати страхових внесків власником або уповноваженим ним органом, громадянами, а також за рахунок інших джерел, передбачених цим Законом.
Відповідно до статті 14 Основ законодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» страхові фонди є органами, які здійснюють керівництво та управління окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, провадять збір та акумуляцію страхових внесків, контроль за використанням коштів, забезпечують фінансування виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та здійснюють інші функції згідно з затвердженими статутами.
Розміри внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування встановлені статтею 1 Закону України «Про розмір внесків на деякі види загальнообов’язкового державного соціального страхування» від 11.01.2001 року та п. 3.1.1 Інструкції про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 26.06.2001 року № 16.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про розмір внесків на деякі види загальнообов’язкового державного соціального страхування» від 11.01.2001 року № 2213 зі змінами від 06.02.2003 року № 492 та п.п. 3.1.1 «Інструкції про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності» від 26.06.2001 року № 16 відповідач як суб’єкт підприємницької діяльності, що має найману робочу силу, повинен нарахувати 2, 9% суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників та 0,5 % - 1, 0 % від суми оплати праці найманих працівників. Відповідно до підпункту 2 пункту 2 статті 27 Закону України «Про загальнообов’язкове соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» від 18.01.2001 року страхувальник зобов’язаний нарахувати та сплачувати страхові внески в установлені строки та в повному обсязі.
Перерахування зазначених сум шляхом безготівкових розрахунків здійснюється страхувальниками – роботодавцями один раз на місяць – у день встановлений для одержання в установах банку коштів на плату праці за відповідний період. Не сплачені в строк кошти вважаються недоїмкою.
Відповідно до п. 2 ст. 27 Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням” від 18.01.2001 року №2240-ІІІ страхувальник зобов’язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески в установлені строки та в повному обсязі. У разі несвоєчасної або неповної їх сплати сплачують суму донарахованих страхових внесків, штраф та пеню.
Відповідно до фінансового звіту про нараховані внески, перерахування та витрати, пов’язані з загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності встановлено, що станом на 01.01.2010 року за підприємством відповідача є прострочена заборгованість зі сплати страхових внесків у розмірі 4781,48 грн.
З 24.11.2009 року по 26.11.2009 року на підприємстві відповідача було проведено перевірку повноти нарахування, утримання, перерахування страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та витрачення коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності за період з 01.01.2008 року по 01.10.2009 року.
На підставі перевірки було винесено акт від 26.11.2009 року. Вказаний акт отримано відповідачем, про що свідчить особистий підпис директора та головного бухгалтера Міського комунального підприємства «Комбінат комунальних послуг» на зазначеному акті, що вказує на визнання суми боргу. Відомості щодо оспорювання заборгованості в сумі 4781,48 грн. відсутні.
Беручи до уваги, що заборгованість відповідача зі сплати страхових внесків документально підтверджена, позовні вимоги визнаються обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст.ст.2, 112, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов в иконавчої дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності задовольнити повністю.
Стягнути з Міського комунального підприємства «Комбінат комунальних послуг», 93800, Луганська область, м. Кіровськ, вул. Борісова, 19, інд. код 21785643, р/р 25606170 в ЛОД АППБ «Райффайзенбанк «Аваль», МФО 304007, на користь в иконавчої дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на р/р 37172500100001 в УДК Луганської області, МФО 804013, код ЄДРПОУ 21785643, суму заборгованості по страховим внескам у розмірі 4781,48 грн. (чотири тисячі сімсот вісімдесят одна грн. 48 коп.).
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу — з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя О.В. Солоніченко