Судове рішення #8195398

Категорія № 6.12

ПОСТАНОВА

Іменем України

«09» березня 2010 р.                             Справа № 2а-1313/10/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді:                                       Смішливої Т.В.

при секретарі:                       Попові М.Г.

за участю представників

від позивача:                     Лаптінова Н.М. (дов.№04/06 від 11.01.2010 року),

відповідач:                         не з’явився,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м.Луганську до Товариства з обмеженою відповідальністю «Луганський завод будівельних матеріалів» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків у сумі 115,75 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

19.02.2010 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Луганський завод будівельних матеріалів» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків у сумі 115,75 грн., у якому зазначив, що ТОВ «Луганський завод будівельних матеріалів» є платником страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.

У відповідності зі ст. 45 Закону України від 23.09.1999 № 1105-ХІУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» роботодавці як страхувальники зобов’язані своєчасно та в повному обсязі сплачувати страхові внески до Фонду.

У порушення вказаної норми Закону відповідач не сплачує страхові внески, у зв’язку з чим за ТОВ «Луганський завод будівельних матеріалів» утворилась заборгованість зі сплати страхових внесків та складає 115,75 грн.

Тому позивач просив стягнути недоїмку зі спати страхових внесків у розмірі 115,75грн.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, надав пояснення аналогічні викладеним у позові та просив стягнути недоїмку зі спати страхових внесків у розмірі 115,75 грн.

Представник відповідача у судове засідання не з’явився, про дату та час слухання справи був повідомлений належним чином, причини неявки суду не доповів.(а.с.10)

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.

З матеріалів справи вбачається, що відповідач - ТОВ «Луганський завод будівельних матеріалів» є платником страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (а.с.5-7).

У відповідності зі ст. 45 Закону України від 23.09.1999 № 1105-ХІУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» роботодавці як страхувальники зобов’язані  своєчасно та в повному обсязі сплачувати страхові внески до Фонду.

Згідно з п.4.1 Інструкції «Про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України», затвердженої постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 12.07.07 № 36 (далі – Інструкція) сума страхового внеску розраховується відповідно до страхового тарифу, встановленого Законом України, виходячи з класу професійного ризику галузі (підгалузі) національної економіки, до якого віднесено страхувальника.

При встановленні страхувальнику знижки або надбавки до страхового тарифу сума страхового внеску, яка підлягає сплаті, визначається з урахуванням вказаної знижки (надбавки).

Розміри страхових внесків страхувальників обчислюються для роботодавців у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що  включають витрати на виплату основної та  додаткової заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України “Про оплату праці”, які підлягають обкладанню прибутковим податком з громадян.

Страхові внески нараховуються в межах граничної суми заробітної плати (доходу), що встановлюється Кабінетом Міністрів України та є розрахунковою величиною при обчисленні страхових виплат (п.4.10 Інструкції) та сплачуються юридичними особами щомісячно, в день одержання коштів на оплату праці  в установах банків, а при проведенні оплати праці з готівкової виручки чи натуроплатою – платники зобов’язані не пізніше наступного дня після здійснення виплат подати до установи банку платіжне доручення на перерахування страхових внесків до Фонду (п.4.12 Інструкції).

Згідно п. 3.13 Інструкції страхові внески сплачуються страховикам шляхом перерахування відповідних сум на відповідний рахунок.

Відповідач не сплатив своєчасно та повністю страхових внесків до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Луганську, що підтверджується розрахунковою відомістю про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за 2009 рік – заборгованість по пені складає 115,75 грн.(а.с.4).

Станом на теперішній час пеня відповідачем не сплачена.

За таких обставин, позовні вимоги слід визнати обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення повністю.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі викладеного, керуючись ст.45 «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності», від 23.09.1999 № 1105-ХІУ, п.4.1, п.4.10, п. 3.13 Інструкції «Про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України» від 12.07.07 № 36, ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

    Позовні вимоги Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Луганську задовольнити повністю.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю « Луганський завод будівельних матеріалів » (ЄДРПОУ 32691660) на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Луганську   недоїмку зі сплати страхових внесків у сумі 115,75 грн.(сто п’ятнадцять грн. 75 коп.).

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову проголошено у відсутність особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга  на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                     Т.В. Смішлива

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація