Справа № 22ц-2723/09 Головуючий першої інстанції Гуденко О.А.
Категорія 48 Суддя-доповідач апеляційного суду Паліюк В.П.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2009 року листопада місяця 11 дня колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Миколаївської області в складі:
головуючого Паліюка В.П.,
суддів Базовкіної Т.М., Славгородської Н.П.,
при секретарі Поліщук Ю.В.,
за участю позивачки ОСОБА_2, відповідача ОСОБА_3,
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Миколаєві
апеляційну скаргу ОСОБА_3
на рішення Центрального районного суду м. Миколаєва від 28 серпня 2009 р. за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання дітей
В С Т А Н О В И Л А :
18 липня 2009 р. ОСОБА_2 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання дітей.
Позивачка зазначала, що з 21 серпня 2004 р. перебувала у шлюбі з відповідачем і у них є дві малолітні дочки – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2
З березня 2009 р. шлюбні відносини з відповідачем припинені, діти проживають з нею та перебувають на її утриманні, а відповідач відмовляється добровільно приймати участь в утриманні дітей.
Позивачка вважала, що відповідач має постійне місце роботи та стабільний заробіток, додатково займається викладацькою діяльністю, а тому розмір аліментів на утримання їх дітей повинен складати 1/3 частину всіх видів доходу відповідача.
У зв’язку з чим, ОСОБА_2 просила задовольнити її позовні вимоги в повному обсязі.
Рішенням Центрального районного суду м. Миколаєва від 28 серпня 2009 р. позов ОСОБА_2 задоволено частково. З ОСОБА_3 на користь ОСОБА_2 стягнуто аліменти на утримання дітей у розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, з 16 липня 2009 р. і до повноліття дітей.
В апеляційній скарзі ОСОБА_3, посилаючись на неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просив рішення суду змінити, зменшивши розмір стягуваних аліментів на утримання дітей до 1/6 частини всіх видів його доходу щомісячно.
Заслухавши доповідача, пояснення сторін, дослідивши обставини справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Суд першої інстанції повно та всебічно дослідив обставини справи, дав належну оцінку доказам та з врахуванням положень ст. ст. 180-183 СК України дійшов правильного висновку про те, що з відповідача на користь позивачки на утримання двох дітей необхідно стягнути аліменти в розмірі 1/4 всіх видів заробітку (доходу). У зв’язку з чим, обґрунтовано ухвалив рішення про задоволення позовних вимог частково.
Посилання в апеляційній скарзі на неповне з’ясування судом першої інстанції обставин, що мають значення для справи, не заслуговують на увагу, оскільки спростовуються доказами, наявними в матеріалах справи.
Зокрема, як вбачається з позовної заяви, ОСОБА_2 звернулася з позовом про стягнення з ОСОБА_3 аліментів на утримання двох малолітніх дочок у розмірі 1/3 частини всіх видів доходу відповідача.
Однак, суд першої інстанції, враховуючи розмір заробітної плати ОСОБА_3, обов’язкові щомісячні витрати по оплаті зобов’язань за пільговим довготерміновим кредитом на будівництво житла, укладеним також в інтересах позивачки, та щодо утримання цього спільного майна, дійшов до обґрунтованого висновку, що з відповідача на користь позивачки слід стягнути аліменти на утримання дітей в розмірі 1/4 частини від усіх видів заробітку (доходу).
Саме ці обставини були враховані у рішенні колегії суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Миколаївської області від 14 вересня 2009 р. (а. с. 74) при зменшенні розміру аліментів, стягнутих з ОСОБА_3 на утримання ОСОБА_2 до досягнення дочкою сторін трирічного віку, з 1/6 частини до 1/8 частини усіх видів заробітку (доходу).
Виходячи з викладеного, на думку колегії суддів, немає підстав для задоволення апеляційної скарги.
Керуючись ст. ст. 303, 308, 315 ЦПК України, колегія суддів
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу ОСОБА_3 відхилити, а рішення Центрального районного суду м. Миколаєва від 28 серпня 2009 р. – залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили
Головуючий
Судді