ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 грудня 2009 р. № 18/68
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
головуючого суддіКравчука Г.А.,
Мачульського Г.М.,
Шаргала В.І.
За участю представників сторін:
позивачане з’явився
відповідачане з’явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні
касаційну скаргуПриватного підприємця ОСОБА_4
на постанову Львівського апеляційного господарського суду від 05.08.2009 р.
у справі№18/68 господарського суду Івано-Франківської області
за позовом (стягувач)Приватного підприємця ОСОБА_4
до відповідача (боржника)Городенківської районної санепідемстанції
орган стягнення Відділ державної виконавчої служби Городенківського районного управління юстиції
проскасування протоколу засідання конкурсної комісії
В С Т А Н О В И В:
Рішенням господарського суду Івано-Франківської області від 29.01.2009 року (суддя Гриняк Б.П.), позов задоволений, визнаний недійсним протокол засідання конкурсної комісії Городенківської районної санстанції №1 від 26.09.2008 р. по визнанню переможця конкурсу на право укладення договору оренди нежитлового приміщення по вул. Конституції України, 6 площею 112,12 кв. м. в м. Городенка, зобов'язано відповідача провести повторний конкурс.
На виконання судового рішення виданий наказ від 16.04.2009 р. №2162 наступного змісту: "Визнати протокол засідання конкурсної комісії Городенківської районної санстанції №1 від 26.09.2008 р. по визнанню переможця конкурсу на право укладення договору оренди нежитлового приміщення по вул. Конституції України, 6 площею 112,12 кв. м. в м. Городенка - недійсним, зобов'язавши відповідача провести повторний конкурс…"
Позивач 21.05.2009 року звернувся до господарського суду з клопотанням про виправлення недоліків у вищезазначеному наказі, оскільки постановою ВДВС
Городенківського РУЮ від 18.05.2009 року відмовлено в прийнятті до виконавчого провадження цього документу та у відкритті провадження з примусового виконання.
Ухвалою господарського суду Івано-Франківської області від 04.06.2009 року (суддя Гриняк Б.П.), залишеною без змін постановою Львівського апеляційного господарського суду від 05.08.2009 року (судді: Дубник О.П., Процик Т.С., Скрипчук О.С.), наказ від 16.04.2009 р. №2162 визнано таким, що не підлягає виконанню як виданий помилково.
Не погоджуючись з прийнятими у справі ухвалою та постановою, Приватний підприємець ОСОБА_4 звернулась до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою, в якій посилаючись на порушення судами попередніх інстанцій норм матеріального та процесуального права, просить їх скасувати та постановити нове рішення про задоволення заяви позивача про виправлення вищезазначеного наказу.
Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши та обговоривши доводи касаційної скарги, перевіривши правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм процесуального права, судова колегія Вищого господарського суду вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Господарськими судами апеляційної інстанції встановлено, що судом першої інстанції за заявою позивача про роз'яснення судового рішення в порядку ст. 89 Господарського процесуального кодексу України винесено відповідну ухвалу від 12.02.2009 року про роз'яснення рішення господарського суду Івано-Франківської області від 29.01.2009 року у справі №18/68 в частині визнання недійсним протоколу засідання конкурсної комісії Городенківської районної санстанції №1 від 26.09.2008 р. по визнанню переможця конкурсу на право укладення договору оренди нежитлового приміщення по вул. Конституції України, 6 площею 112,12 кв. м. в м. Городенка та зобов'язання відповідача провести повторний конкурс.
Відповідно до ст. 124 Конституції України судові рішення ухвалюються іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.
Апеляційним господарським судом встановлено, що відповідачем –Городенківською районною санстанцією проведено повторний конкурс, результати якого відображено в протоколі засідання конкурсної комісії від 26.02.2009 року (а. с. 81-82). Вказаний протокол затверджений Рішенням райради від 26.03.2009 року №334-18/2009 року ( а. с. 83).
За правилами частин 2, 4 ст. 117 Господарського процесуального кодексу України господарський суд, який видав наказ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати наказ таким, що не підлягає виконанню, та стягнути на користь боржника безпідставно одержане стягувачем за наказом. Господарський суд ухвалою вносить виправлення до наказу, а у разі якщо його було видано помилково або якщо обов'язок боржника відсутній повністю чи частково у зв'язку з його припиненням добровільним виконанням боржником чи іншою особою або з інших причин, господарський суд визнає наказ таким, що не підлягає виконанню повністю або частково.
З урахуванням норм наведеного законодавства, встановлених судами попередніх інстанцій обставин справи та змісту вищезазначеного наказу, судова колегія касаційної інстанції вважає, що оскаржені судові акти є законними та обґрунтованими, а відтак підстави для їх скасування відсутні.
Керуючись ст. ст. 1115, 1117, 1119, 11111 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України, -
ПОСТАНОВИВ :
Касаційну скаргу Приватного підприємця ОСОБА_4 залишити без задоволення.
Постанову Львівського апеляційного господарського суду від 05.08.2009 р. у справі №18/68 залишити без змін.
Головуючий суддя Кравчук Г. А.
Суддя Мачульський Г.М.
Суддя Шаргало В. І.
- Номер:
- Опис: заміна сторони у виконавчому провадженні
- Тип справи: Заміна сторони у виконавчому провадженні (2-й розділ звіту)
- Номер справи: 18/68
- Суд: Господарський суд Рівненської області
- Суддя: Шаргало В.I
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 20.10.2020
- Дата етапу: 20.10.2020
- Номер:
- Опис: про стягнення заборгованості
- Тип справи: Позовна заява(звичайна)
- Номер справи: 18/68
- Суд: Господарський суд Чернігівської області
- Суддя: Шаргало В.I
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 17.06.2011
- Дата етапу: 19.07.2011