Категорія 6.12
ПОСТАНОВА
Іменем України
02 березня 2010 року Справа 2а-1071/10/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді Солоніченко О.В.,
при секретарі судового засідання: Псоміаді С.І.,
за участю сторін:
представника позивача: Хомутянська Л.В. за дов. № 545/06 від 08.02.2010;
представника відповідача: Заречна Я.В. за дов. № 14-14д від 11.01.2008;
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали за адміністративним позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Свердловську Луганської області до Державного підприємства «Сверловантрацит» в особі Відокремленого підрозділу «Дитячий оздоровчий центр «Королівські скелі» про стягнення заборгованості по страховим внескам,-
ВСТАНОВИВ:
09 лютого 2010 року Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Свердловську Луганської області звернулось до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до Державного підприємства «Сверловантрацит» в особі Відокремленого підрозділу «Дитячий оздоровчий центр «Королівські скелі» про стягнення заборгованості по страховим внескам у сумі 2240,73 грн., у якому зазначило наступне.
В порушення п. п. 4.1, 4.12, 4.13 Інструкції «Про порядок перерахування, обліку та витрачення страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України», затвердженої постановою Правління Фонду від 12.07.2007 року за № 36 відповідні страхові внески відповідачем в повному обсязі не перерахувались.
Станом на 01 січня 2010 року за відповідачем утворилась заборгованість по страховим внескам у сумі 2240,73 грн.
Позивач просив стягнути з відповідача суму поточної заборгованості у розмірі 2240,73 грн.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, надав пояснення, аналогічні викладеним у позові та просив задовольнити позов у повному обсязі.
Представник відповідача у судовому засіданні позов не визнав у повному обсязі та просив відмовити у його задоволенні.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, встановивши фактичні дані, суд дійшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що Відокремлений підрозділ «Дитячий оздоровчий центр «Королівські скелі» Державного підприємства «Сверловантрацит» є юридичною особою і зареєстровано у Відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Свердловську Луганської області за № 1209000128 від 19.04.2001 року.
Відповідно до п. 2 ст. 27 Закону України „Про загальнообов’язкове соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням” від 18.01.2001 року № 2240-ІІІ страхувальник зобов’язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески в установлені строки та в повному обсязі. У разі несвоєчасної або неповної їх сплати сплачують суму донарахованих страхових внесків, штраф та пеню.
Порядок узяття на облік платників страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України визначено Інструкцією «Про порядок перерахування, обліку та витрачення страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України», затвердженої постановою Правління Фонду від 12.07.2007 року за № 36.
Відповідно до п. 2.1 вказаної Інструкції платниками страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України є юридичні особи незалежно від форм власності і господарювання, виду діяльності та галузевої належності, а також їх відокремлені підрозділи (філії, інші підрозділи юридичної особи, що перебувають поза її місцезнаходженням та виробляють продукцію, виконують роботи або операції, надають послуги від імені юридичної особи, або представництва, що здійснюють представництво і захист інтересів юридичної особи) за умови, що розрахунки з оплати праці цих відокремлених підрозділів проводяться нецентралізовано.
Згідно з п. 4.1 Інструкції сума страхового внеску розраховується відповідно до страхового тарифу, установленого законом, залежно від класу професійного ризику виробництва, до якого віднесено страхувальника.
При встановленні страхувальнику знижки або надбавки до страхового тарифу сума страхового внеску, яка підлягає сплаті, визначається з урахуванням указаної знижки (надбавки).
Як вбачається з абз. 1,2 п. 4.12 Інструкції, страхові внески сплачуються страхувальниками-роботодавцями — у день одержання коштів на оплату праці в установах банків. Підприємства, які здійснюють виплату заробітної плати на поточні рахунки фізичних осіб в установах банків, сплачують страхові внески до Фонду в день перерахування коштів на особові рахунки.
У разі виплати заробітної плати за першу половину місяця страхувальник одночасно з одержанням зазначених сум сплачує страхові внески, нараховані на суму цих виплат.
Керуючись п. 4.13 Інструкції, нараховані страхові внески, інші платежі сплачуються страхувальниками шляхом перерахування відповідних сум на відповідний рахунок Фонду.
Фізичні особи, які використовують найману працю і не мають розрахункових рахунків у банківських установах, сплачують страхові внески поштовим переказом або через банківські установи.
Як вбачається з розрахункової відомості про анрахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за 2009 рік (а.с. 6), відповідач нарахував страхових внесків до Фонду в сумі 2240,73 грн. Вказана сума до теперішнього часу відповідачем не сплачена, що представником відповідача в судовому засідання не спростовано.
Таким чином, станом на 01 січня 2010 року за відповідачем утворилась заборгованість по страховим внескам у сумі 2240,73 грн.
Згідно з п. 5.1. Інструкції не внесені страхувальниками у встановлений строк страхові внески до Фонду вважаються недоїмкою і стягуються у порядку передбаченому законодавством, з нарахуванням пені.
Беручи до уваги, що заборгованість відповідача зі сплати страхових внесків документально підтверджена, позовні вимоги визнаються обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст.ст.2, 112, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Свердловську Луганської області до Державного підприємства «Сверловантрацит» в особі Відокремленого підрозділу «Дитячий оздоровчий центр «Королівські скелі» про стягнення заборгованості по страховим внескам задовольнити повністю.
Стягнути з Державного підприємства «Сверловантрацит» в особі Відокремленого підрозділу «Дитячий оздоровчий центр «Королівські скелі , 94851, Луганська область, м. Свердловськ, с. Провалля, р/р 2600301865412, МФО 304632, код ЄДРПОУ 26402575, ЛФ АБ «Брокбізнесбанк», на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Свердловську Луганської області, р/р 37175412001262 в УДК Луганської області, МФО 804013, заборгованість по страховим внескам у сумі 2240,73 грн . (дві тисячі двісті сорок грн. 73 коп.).
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу — з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанову в повному обсязі складено та підписано 09 березня 2010 року.
Суддя О.В. Солоніченко