Судове рішення #8186032

Справа 2а-210/2010 р.

П О С Т А Н О В А

Іменем України

    17 березня 2010 року Дебальцевський міський суд Донецької області в складі:

головуючої – судді                 Акімченко Ю.П.,

при секретарі -                 Коковенко А.С.,    

    Розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дебальцеве справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України у м. Дебальцеве про визнання неправомірною відмови органу Пенсійного фонду України у проведенні перерахунку пенсії та зобов’язання провести перерахунок пенсії, суд ,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом про визнання неправомірною відмови органу Пенсійного фонду України у проведенні перерахунку пенсії та зобов’язання провести перерахунок пенсії.

 В обґрунтування позову зазначає, що він з 21.10.2006 року є одержувачем пенсії за віком, призначеної йому згідно із Законом України “Про загальнообов’язкове пенсійне страхування” від 09 липня 2003року № 1058-ІV.

 Представник відповідача зазначила, що при призначенні пенсій у 2009 році застосовувався показник заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до із Закону України “Про загальнообов’язкове пенсійне страхування” від 09 липня 2003року № 1058-ІV для обчислення пенсії за 2008рік (1573,99грн.), як це визначено підпунктом другим пункту 11 постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 № 530 “Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян”. Частиною четвертою 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (зі змінами, внесеними Законом України “Про державний бюджет України на 2008рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” було передбачено проведення перерахунків пенсій з урахуванням страхового стажу, набутого після її призначення та із застосуванням показника заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, що визначався згідно статті 40  Закону. Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008рокузміни,що були внесені до статей 40,42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” в частині визначення зазначеного вище показника заробітної плати та порядку проведення перерахунку пенсій були визнані не конституційними, а рішення щодо відновлення дії зазначеної норми в попередній редакції не приймались. У зв’язку з цим, перерахунки пенсії проводились відповідно до підпункту третього пункту 11 постанови Кабінету Міністрів від 28.05.2008 № 530 “Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян”. Наполягала на відмові в задоволенні позову.

В судове засідання сторони не з’явилися, про час, день та місце розгляду справи повідомлені належним чином. Про причину неявки не повідомили, до суду надали заяви про розгляд справи за їх відсутності.

11 листопада 2009 року ОСОБА_1 звернувся до відповідача із заявою, в якій наполягав на проведенні перерахунку призначеної йому пенсії за віком, виходячи із заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за 2008рік. (а.с. 6).

Однак відповідач здійснив такий порахунок, але виходячи із заробітної плати працівників зайнятих у галузях економіки України за 2007рік  (1197,91грн.). (а.с.7).

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною четвертою статті 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, здійснюється перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії.

Кожний наступний перерахунок пенсії здійснюється не раніше як через два роки після попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої було обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Частиною першої статті 40 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000року, незалежно від перерв, та за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000року.

Законом України «Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (пункт 35 розділу ІІ зазначеного Закону), якими вносилися зміни до статей 40 та 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”,  були визнані неконституційними згідно з рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року № 10-рп/2008, а отже, Закон України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” діє в редакції, в якій він діяв до 01 січня 2008року.

У відповідності до ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування  правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Відповідачем не надано суду доказів та не доведено  правомірності свого рішення щодо не нарахування позивачу підвищення до пенсії.

Також судом не може бути прийнято до уваги та враховано як підставу не нарахування та невиплати позивачу підвищення до пенсії посилання відповідача на ту обставину, що визначення показника заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески, перерахунки пенсій у 2009 році відповідно до підпункту третього пункту 11 постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 № 530 проводилися із застосуванням показника заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії за 2007рік.  

Стаття 9 КАС України визначає, що у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).

Позивачем сплачено судовий збір у розмірі 3 грн. 40 коп. З урахуванням, що позовні вимоги необхідно задовольнити повністю, то відшкодування судових витрат по справі підлягає стягненню на користь позивача з Управління Пенсійного фонду України  м. Дебальцевого, а саме судовий збір в сумі 3 грн. 40 коп.

Враховуючи вищенаведене, та керуючись ст. ст. 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254, пунктами 2-1, 6 розділу 7 «Прикінцеві та перехідні положення»  Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України у м. Дебальцевому про визнання неправомірною відмови органу Пенсійного фонду України у проведенні перерахунку пенсії та зобов’язання провести перерахунок пенсії - задовольнити.

Визнати неправомірною відмову Управління Пенсійного фонду України у місті Дебальцевому Донецької області у проведенні  перерахунку призначеної ОСОБА_1 пенсії за віком, виходячи із середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за 2008рік.

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України у місті Дебальцевому Донецької області провести перерахунок призначено ОСОБА_1 пенсії за віком, виходячи із розміру середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України за 2008рік, починаючи з 02 січня 2009року.

Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 судові витрати по сплаті судового збору в сумі 3 грн. 40 коп.

Постанову ухвалено в нарадчій кімнаті та проголошено її  вступну та резолютивну частини в судовому засіданні 17 березня 2010 року.

Повний текст постанови складений 19 березня 2010 року.

Постанова вступає в законну силу через 10 днів після її проголошення, якщо не було подано заяву про апеляційне оскарження або апеляційну скаргу. У разі подання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 20 днів після подання такої заяви, якщо протягом цього строку не була подана апеляційна скарга. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду апеляційним судом.

Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення постанови, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі до  апеляційного суду Донецької області через Дебальцевський міський суд протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.  

Суддя Дебальцевського

міського суду                         ОСОБА_2

Справа 2а-210/2010 р.

П О С Т А Н О В А

Іменем України

(Вступна та резолютивна частина)

    17 березня  2010 року Дебальцевський міський суд Донецької області в складі:

головуючої – судді                 Акімченко Ю.П.,

при секретарі -                 Коковенко А.С.,    

    Розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дебальцеве справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України у м. Дебальцеве про визнання неправомірною відмови органу Пенсійного фонду України у проведенні перерахунку пенсії та зобов’язання провести перерахунок пенсії, суд ,-

Враховуючи вищенаведене, та керуючись ст. ст. 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254, пунктами 2-1, 6 розділу 7 «Прикінцеві та перехідні положення»  Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України у м. Дебальцевому про визнання неправомірною відмови органу Пенсійного фонду України у проведенні перерахунку пенсії та зобов’язання провести перерахунок пенсії - задовольнити.

Визнати неправомірною відмову Управління Пенсійного фонду України у місті Дебальцевому Донецької області у проведенні  перерахунку призначеної ОСОБА_1 пенсії за віком, виходячи із середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за 2008рік.

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України у місті Дебальцевому Донецької області провести перерахунок призначено ОСОБА_1 пенсії за віком, виходячи із розміру середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України за 2008рік, починаючи з 02 січня 2009року.

Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 судові витрати по сплаті судового збору в сумі 3 грн. 40 коп.

Постанову ухвалено в нарадчій кімнаті та проголошено її  вступну та резолютивну частини в судовому засіданні 17 березня 2010 року.

Повний текст постанови складений 19 березня 2010 року.

Постанова вступає в законну силу через 10 днів після її проголошення, якщо не було подано заяву про апеляційне оскарження або апеляційну скаргу. У разі подання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 20 днів після подання такої заяви, якщо протягом цього строку не була подана апеляційна скарга. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду апеляційним судом.

Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення постанови, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі до  апеляційного суду Донецької області через Дебальцевський міський суд протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.  

Суддя Дебальцевського

міського суду                         ОСОБА_2

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація