Справа № 2-0-31/2010
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 лютого 2010 року Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області в складі :
головуючого – судді Козаченка Р.В.,
народних засідателів – Галюк Л.В., Захаревича М.В.,
при секретарі судового засідання – Вєтошкої Ю.В.,
за участі прокурора – Поліщук О.Л.,
представника Первомайської центральної районної лікарні (далі-ЦРЛ)– ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Первомайську заяву Первомайського міжрайонного прокурора Миколаївської області, подану в інтересах держави в особі Первомайської центральної районної лікарні, заінтересована особа – ОСОБА_2, представник особи: Підгороднянська селищна рада Первомайського району, про обов’язкову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу хворого на заразну форму туберкульозу,
В С Т А Н О В И В:
12 лютого 2010 року Первомайський міжрайонний прокурор Миколаївської області звернувся до суду із вказаною заявою про примусове лікування хворого на заразну форму туберкульозу ОСОБА_2
В обґрунтування своїх вимог вказував, що ОСОБА_2 на початку 2009 року знаходився на стаціонарному лікуванні в Миколаївському обласному тубдиспансері. Після виписки в травні 2009 року, перебуваючи на обліку у райфтизіатра Первомайської районної лікарні, як особа, яка має відкриту форму туберкульозу, на виклики лікаря не з’являвся, зловживає спиртними напоями.
Хворий злісно ухиляється від лікування туберкульозу, є джерелом інфекції для інших осіб та становить загрозу розповсюдження даної хвороби серед населення. Він неодноразово попереджувався працівниками райлікарні про необхідність стаціонарного лікування хвороби, а також про наслідки невиконання цих вимог, однак постійно відмовлявся від лікування.
Оскільки своєю відмовою становить загрозу розповсюдження хвороби серед населення, є джерелом інфекції для осіб, що з нею контактують, тому просив в примусовому порядку госпіталізувати ОСОБА_2 до протитуберкульозного закладу для лікування.
В судовому засіданні прокурор свою заяву підтримав та просив суд направити в примусовому порядку ОСОБА_2 на стаціонарне лікування до Миколаївського обласного протитуберкульозного диспансеру строком на три місяці.
Представник Первомайської ЦРЛ підтримав заяву та просив її задовольнити, оскільки були прийняті всі можливі та доступні заходи, але ОСОБА_2 ухиляється від протитуберкульозного лікування.
Заінтересована особа – ОСОБА_2Ф, до судового засідання не з’явився, про час та місце судового засідання був повідомлений, йому була надана можливість особистої участі в судовому засіданні.
Представник особи - Підгороднянської селищної ради Первомайського району до судового засідання не з’явився, про час та місце судового засідання був повідомлений належним чином, причини неявки не відомі.
Суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності заінтересованої особи, оскільки матеріалів достатньо для її вирішення по суті.
Заслухавши пояснення прокурора, представника Первомайської ЦРЛ, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до наступного.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 хворіє на відкриту (заразну) форму туберкульозу першої категорії, в зв’язку з чим є джерелом інфекції для інших осіб, що з нею контактують.
Зазначені обставини підтверджуються доказами, що є в матеріалах справи, в тому числі исновком Лікарської комісії (штабу по боротьбі з туберкульозом при первомайській ЦРЛ від 15 грудня 2010 року, медичною карткою хворого.
ОСОБА_2 неодноразово відмовлявся від проходження стаціонарного лікування від туберкульозу в добровільному порядку, чим злісно ухилявся від нього, є соціально дезатаптованою особою, оскільки зловживає спиртними напоями.
Згідно ч. 2 ст.12 Закону України “Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз” від 05 липня 2001 року /далі – Закону/ хворі на заразні форми туберкульозу, в тому числі соціально дезадаптовані, із супутніми захворюваннями на хронічний алкоголізм, наркоманію чи токсикоманію, які ухиляються від лікування і становлять загрозу розповсюдження хвороби серед населення, за рішенням суду підлягають обов’язковій госпіталізації до протитуберкульозних закладів, визначених місцевими органами виконавчої влади.
Відповідно до ч. 3 ст. 12 Закону обов’язкова госпіталізація осіб, щодо яких судом ухвалено відповідне рішення, здійснюється на строк до трьох місяців.
За таких обставин, суд вважає, що вимоги зави є обґрунтованими, а тому ОСОБА_2, який є хворим на заразну форму туберкульозу, підлягає обов’язковій госпіталізації до спеціалізованого протитуберкульозного закладу.
Згідно наказу управління охорони здоров’я Миколаївської обласної державної адміністрації за №550-Л від 16 вересня 2004 року таким закладом на території Миколаївської області є Миколаївський обласний протитуберкульозний диспансер.
З врахуванням категорії хвороби та вимог встановлених Законом суд визначає строк госпіталізації в три місяці.
Керуючись ст.ст. 209,212, 213,214,215, 283-286 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В :
Заяву Первомайського міжрайонного прокурора Миколаївської області, подану в інтересах держави в особі Первомайської центральної районної лікарні, про обов’язкову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу хворого на заразну форму туберкульозу ОСОБА_2 - задовольнити.
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрованого в Кіровоградській області, госпіталізувати до Миколаївського обласного протитуберкульозного диспансеру за адресою: м. Миколаїв, пос. Надбузьке, 2, для лікування від відкритої форми туберкульозу строком на три місяці.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Миколаївської області через міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення та подачі апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження або в порядку, передбаченому ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя
Народні засідателі: Галюк Л.В.
ОСОБА_3