СПРАВА № 2 – 4628/2009
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 грудня 2009 року Личаківський районний суд м. Львова
у складі: головуючого – судді Лакомської Ж.І.,
при секретарі – Кириченко О.М.,
за участі позивача – ОСОБА_1,
відповідача – ОСОБА_2,
у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Львові, розглянувши цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, –
встановив:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до відповідача ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, зареєстрованого 31.08.2007 р. Позов мотивує тим, що сімейне життя не склалося через різні погляди на життя щодо виховання дитини, ведення домашнього господарства. У шлюбі народилася дочка – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 Всі спроби зберегти сім'ю не примирили подружжя. Позивач стверджує, що сім’я існує лише формально, тому вважає, що шлюб необхідно розірвати.
У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позов підтримав із аналогічних мотивів, п росив суд такий задоволити.
Відповідач ОСОБА_2 у судовому засіданні позов визнала, пояснила, що дійсно на даний час сім'я існує формально, збереження такої є неможливим. Просила суд шлюб розірвати.
Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов необхідно задоволити з наступних підстав.
На підставі ст. 110 Сімейного кодексу України позов про розірвання шлюбу може бути пред’явлений одним із подружжя.
Згідно свідоцтва про одруження серії І-СГ №077413, (а.с.5) шлюб позивача та відповідача був зареєстрований 31.08.2007 р. Шевченківським відділом реєстрації актів цивільного стану Львівського міського управління юстиції, про було зроблено актовий запис №289.
Згідно свідоцтва про народження, копія якого знаходиться у матеріалах справи (а.с.6), у шлюбі позивача та відповідача народилась дитина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1
Керуючись ст.112 Сімейного кодексу України, суд повинен з’ясувати фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, взяти до уваги наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда та інші обставини життя подружжя.
Судом встановлено, що у позивача та відповідача є дитина, яка на даний час є неповнолітньою, сімейні відносини між сторонами погіршились, вони не бажають надалі їх підтримувати та зберігати шлюб. Суд вважає, що дійсною причиною пред’явлення позову про розірвання шлюбу є неможливість подальшого спільного життя подружжя.
Суд переконаний, що шлюб позивача та відповідача необхідно розірвати, так як подальше його збереження суперечитиме їх інтересам. Крім цього, необхідно стягнути з позивача витрати, пов’язані з реєстрацією розірвання шлюбу у державному органі реєстрації актів цивільного стану на користь держави.
На підставі викладеного, керуючись статтями 110, 112 Сімейного кодексу України, ст. 10, 11, 60, 209, 212 – 215 Цивільного-процесуального кодексу України, суд, –
вирішив:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 – задоволити.
Розірвати шлюб ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, зареєстрований 31.08.2007 р. Шевченківським відділом реєстрації актів цивільного стану Львівського міського управління юстиції, про було зроблено актовий запис №289.
Стягнути з ОСОБА_1 у дохід держави 17 (сімнадцять) гривень державного мита при оформленні розірвання шлюбу у державному органі реєстрації актів цивільного стану, ОСОБА_2 – від оплати звільнити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через Личаківський районний суд м. Львова шляхом подання у десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана у десятиденний строк з дня проголошення рішення без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя