Судове рішення #8183639

                                                                                                          Справа № 2 – 308 / 2010



                                                       

  Р І Ш Е Н Н Я

І м е н е м   У к р а ї н и

11 лютого 2010 року             Самбірський міськрайонний суд Львівської області

                                                  у складі: головуючого судді  Галина В.П.,

                                                                  при секретарі   Задорожній В.Б.,

                                                  за участю: позивача  ОСОБА_1,

                                                                     відповідачки ОСОБА_2,

                                                                     представника зацікавленої особи ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду в м.Самборі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання батьківства, -

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 звернувся до суду із позовною заявою до ОСОБА_2 про визнання батьківства щодо їхньої дитини ОСОБА_4 ОСОБА_5. У обґрунтування позовних вимог посилається на те, що із 30.08.2003 року перебуває із ОСОБА_2 у зареєстрованому шлюбі. Дружина завагітніла від нього і очікувала народження їхньої дитини.

У травні 2009 року вона поїхала в Італію, де в м. Неаполі 19.07.2009 року народила хлопчика, про що був виданий відповідний акт. Однак прізвище сина було записано за попереднім (дівочим) прізвищем дружини, ОСОБА_4, ім’я за вказівкою – ОСОБА_5. Крім того були допущені помилки і у прізвищі дружини. Запис про нього, як батька дитини у акті про народження відсутній. Враховуючи, що такий запис про народження дитини свідчить про те, що він не визнаний батьком народженого дружиною сина, просить визнати його батьком дитини і внести відповідні зміни у актовий запис про народження дитини, щодо його батьківства та змінити прізвища сина та дружини із ОСОБА_4 на Романяк.

У судовому засіданні позивач позов підтримав і пояснив аналогічне викладеному в позовній заяві.

Відповідачка позов визнала повністю та пояснила, що під час оформлення документів після народження дитини були допущені помилки, а вона в свою чергу не зорієнтувалася, оскільки перебувала у чужій країні.

Представник 3-тьої особи ОСОБА_3 визнав пред’явлений позов та не заперечував у його задоволенні.

Вислухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі та перевіривши наявні у справі документи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Із свідоцтва про одруження відомо, що сторони зареєстрували шлюб 30.08.2003 року у відділі реєстрації актів громадянського стану Самбірського МУЮ Львівської області , актовий запис № 203, в результаті чого відповідачка змінила прізвище і ОСОБА_4 на Романяк.

Судом встановлено, що після одруження і до часу виїзду відповідачки за кордон сторони спільно проживали у приватній квартирі, де займались веденням спільного господарства.

Згідно пояснень позивача, за час спільного проживання дружина завагітніла від нього і очікувала народження їхньої дитини та проживала з ним до часу виїзду в Італію, тобто до травня 2009 року. Даний факт підтвердила і сама відповідачка.

Із свідоцтва про народження дитини № 179 Ч.І С.А, виданого 23.07.2009 року вбачається, що ОСОБА_6 ОСОБА_5 народився 19.07.2009 року у м. Неаполь, район Позіліпо. У графі мати записано ОСОБА_6, у графі батько зроблений прочерк.

Частиною 1 ст. 122 СК України передбачено, що дитина, яка зачата і (або) народжена у шлюбі, походить від подружжя. Походження дитини від подружжя визначається на підставі Свідоцтва про шлюб та документа закладу охорони здоров’я про народження дружиною дитини.

Як пояснюють сторони, дитина була зачата і народжена у шлюбі. Це також підтверджується свідоцтвом про шлюб.

Позивач беззаперечно визнає себе батьком ОСОБА_4 ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, у свою чергу відповідачка визнає факт його батьківства. Сторонами не подано жодних документів, які б засвідчували протилежне.

Згідно ч. 1 ст. 135 СК України, у випадках, коли немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду, запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень провадиться за прізвищем матері, а ім’я та по батькові батька дитини записуються за її вказівкою.

У зв’язку із тим, що при народженні дитини не були до кінця з’ясовані всі необхідні дані і як наслідок були допущені помилки щодо запису у графі «батько» та прізвища дитини і відповідачки.

Довідкою про реєстрацію особи громадянином України за № 536-380 від 17.08.2009 року, виданою Генеральним Консульством України в Неаполі підтверджено, що ОСОБА_4 ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрований громадянином України.

Отже, враховуючи все вищенаведене, суд прийшов до висновку, що пред’явлений позов є підставний та підлягає до задоволення.

     

Керуючись ст. ст. 130, 209, 212, 214, 215, 218 ЦПК України, ст. ст. 122, 128 Сімейного Кодексу України, суд, -

в и р і ш и в :

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України батьком ОСОБА_4 ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, народженого у м. Неаполь, район Позіліпо, Італійська Республіка.

Внести зміни у актовий запис про народження ОСОБА_4 ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, вчинений відділом реєстрації актів цивільного стану муніципалітету м. Неаполь, район Позіліпо, № 179 Ч.І С.А, змінивши прізвище ОСОБА_4 на Романяк, прізвище матері ОСОБА_6 на ОСОБА_2, а у графі батько вчинити запис ОСОБА_1, батько дитини.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через місцевий суд протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення.

Суддя                     підпис

Згідно з оригіналом

  Суддя                                                                                                        В.П.Галин

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація