Судове рішення #818107

         

 

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

21001 м. Вінниця,    вул. Островського, 14

тел/факс (0432) 61-86-28, e-mail: admin-sud@inbox.ru

 

П О С Т А Н О В А

І м е н е м     Ук р а ї н и

 

19 червня  2007 року                                                                               Справа № 2-а-376/07   

      Вінницький окружний адміністративний суд

                                      в складі:  головуючого - судді Сторчака В.Ю.

при секретарі -  Заболотній О.Д.

за участю представників сторін:

позивача:  ОСОБА_1

                  - ОСОБА_2 (по протоколу)

                                                            відповідача:  ОСОБА_3(за дорученням)

                                                                              - ОСОБА_4 ( за дорученням)

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління МВС у Вінницькій області, до Головного управління пенсійного фонду України у Вінницькій області, про перерахунок пенсії, -

В С Т А Н О В И В:

До окружного адміністративного суду з позовною заявою до УМВС України у Вінницькій області та до Головного управління пенсійного фонду України у Вінницькій області звернувся ОСОБА_1, в якій просив суд зобов'язати  Управління МВС України у Вінницькій області зробити перерахунок розміру пенсії з урахуванням відкоректованого її розміру в 94%, 50% відсоткової доплати і відшкодувати пенсійну недоплату за 2005-2006 роки і по теперішній час.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1  та  представник позивача ОСОБА_2 вимоги підтримали, дали пояснення аналогічні до позовної заяви, просили суд позов задовольнити з урахуванням вищевказаних видів грошового забезпечення.

Представник відповідача ОСОБА_3.  в судовому засіданні позов визнав частково. Не заперечував про внесення змін до грошового атестату, оскільки перерахунком вони не займаються, визнають лише 25% відповідно довідки. Проти перерахунку пенсії з 1 січня 2007 року не заперечує. У решті позовних вимог просив суд відмовити у задоволенні.

   Суд, заслухавши  пояснення учасників судового процесу, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов  ОСОБА_1 не  підлягає  задоволенню з наступних  підстав.

Позивач проходив службу в органах внутрішніх справ. Наказом УМВС від 01.12.2006 року НОМЕР_1  о/с  була зафіксована пільгова вислуга в органах внутрішніх справ - 31 рік та 9 місяців, що підтверджується розрахунком вислуги років,( а.с. 8-9),  звільнений в запас Збройних Сил України з 23.09.2002 року і з цього дня йому була призначена пенсія відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб”.

Відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України № 1769 - 4 від 15 червня 2004 року «Про внесення змін до ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб» передбачено «Встановити, що особи, яким раніше призначено  пенсії відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб", мають право на перерахунок пенсій з урахуванням положень цього Закону та виплату 50 відсотків перерахованої пенсії з 1 січня 2005 року, а з 1 січня 2006 року - 100 відсотків перерахованої пенсії… У разі якщо внаслідок перерахунку за нормами цього Закону розмір пенсії або виплачуваної в період з 1 січня 2005 року до 1 січня 2006 року її частини зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.»

Як вбачається з таблиці перерахунку пенсії за вислугою років,(а.с.-7, яка складалась на підставі пенсійної справи НОМЕР_2, грошове забезпечення на день перерахунку складає: - посадовий оклад; - оклад за військове звання; - 40% надбавка за вислугу років; - 50% надбавка за ОУС; - 100% надбавка грошового утримання; -15% надбавка за таємність; - 90% надбавка за безперервну службу; - 33% премії.

Відповідно до ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу ОВС та їх інших осіб» пенсія призначається з грошового забезпечення особи рядового та начальницького складу, яке він отримував за останньою штатною посадою, включаючи і додаткові види грошового забезпечення.

 Грошове   забезпечення   особи   начальницького   та рядового   складу,   що підлягає  врахуванню при обчисленні пенсії визначається пенсійним відділом відповідно з   поданих   пенсіонером   грошового   атестату   та   довідки   про додаткові види грошового забезпечення, про що  вказано в наказі МВС України № 1276 від 21.10.2003 року «Про затвердження Інструкції про організацію роботи з пенсійного  забезпечення військовослужбовців ВВ та осіб начальницького та рядового складу ОВС і членів їхніх сімей», зареєстрованого в Мін'юсті 16 грудня 2003 року № 1161/8482.

Під час проходження служби на останній штатній посаді перед звільненням позивач не отримував доплати від належної суми пенсії, що підтверджується наявними в його пенсійній справі грошовим атестатом, зі змістом якого позивач погодився, про що поставив власний підпис.

Отже,  відповідно з вимогами статті 43 вищевказаного Закону позивач не має права на включення доплати від належної суми пенсії до розміру пенсії, оскільки таку доплату він на останній штатній посаді не отримував.

Про це також зазначено в п. 6 Постанови Пленуму ВСУ від 15 квітня 2005 року № 4 «При розгляді справ зазначеної категорії суди мають враховувати, що відповідно до ч. З ст. 43 Закону № 2262-ХП (в редакції Закону від 15 червня2004 р. № 1769-ІУ «Про внесення змін до статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення   військовослужбовців,   осіб   начальницького   і   рядового   складу внутрішніх справ та деяких інших осіб», який набув чинності 1 січня 2005 р.; (далі - Закон № 1769-ІУ) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, а також особам, які мають право на пенсію згідно із Законом № 2262-ХИ, та членам їхніх сімей пенсії нараховуються виходячи з розміру грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням...».

Вищевказане підтверджено також Узагальненою практикою Верховного Суду України від 2005 року.

Доплата від належної суми пенсії, про яку вказує позивач встановлюється Указом Президента України № 926/96. В підпункті 2 пункту а) частини 3 даного Указу зазначено, що керівники ОВС мають право в межах асигнувань, що виділяються на утримання цих органів встановлювати особам рядового та начальницького складу ОВС, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі, - щомісячну доплату в розмірі від 25 до 50 відсотків пенсії, яка могла бути їм нарахована.

Тобто доплата від належної суми пенсії має такі особливості:

Встановлення такої доплати є правом керівника, а не обов'язком.

Встановлення   доплати   можливе   лише   при   наявності   відповідних

бюджетних асигнувань.

Отже доплата від належної суми пенсії не є обов'язковим видом грошового забезпечення, оскільки її встановлення є правом керівника в межах виділених бюджетних асигнувань .

Що стосується іншої вимоги позивача з приводу неврахування в розрахунок вислуги років заочного навчання у вищий школі міліції, то представник  УМВС України у Вінницькій області також не визнає даної вимоги позивача, адже відповідно до п. 2 Постанови Кабінету Міністрів «Про порядок обчислення вислуги років , призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей» до вислуги років «...особам середнього, старшого і вищого начальницького складу органів внутрішніх справ України при призначенні пенсій згідно з п.»а» ст. 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу ОВС та деяких інших осіб» додатково зараховується час їхнього навчання (у тому числі заочно) у цивільних вищих навчальних закладах, а також: у інших навчальних закладах, після закінчення яких присвоюється офіцерське звання, до вступу на військову службу або призначення на відповідну посаду в межах до п 'яти років із розрахунку - один рік за шість місяців».

ОСОБА_1, коли навчався у Вищий школі міліції вже проходив службу в ОВС, яка йому була зарахована до вислуги років, тому правових підстав для зарахування заочного навчання у вищий школі міліції під час проходження служби в ОВС немає.

Таким чином, оскільки в діях відповідача не вбачається  порушень законності при прийнятті рішень щодо нарахування пенсії позивачу, за таких обставин суд відмовляє в задоволенні позову.

Враховуючи наведене, керуючись, Законом України № 2262 від 09.04.1992 р. “Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб”, Законам України № 1769 від 15.06.2004 р., Законом України «Про міліцію» від 1990 року, Законом України «Про внутрішні війська МВС України» від 1992 року, Указом Президента України № 926/96, Постановами КМУ №393 від 1992 року, № 452 від 1998 року, № 251 від 2003 року, ст.ст. 17, 104, 107, 159, 160, 162, 163, КАСУ  суд,-

 

П О С Т А Н О В И В :

В задоволенні позову ОСОБА_1до Управління МВС України у Вінницькій області та до Головного управління пенсійного фонду України у Вінницькій області про перерахунок розміру пенсії -  відмовити.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі.

 Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява  про  апеляційне  оскарження  та  апеляційна  скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд  першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

 

Суддя:

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація