Судове рішення #8172315

                                                                                                                         Справа № 3-844/2009р.

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

22 липня 2009 року                                                                                                      м. Очаків

Суддя Очаківського міськрайонного суду Миколаївської області Чернієнко С.А. при секретарі Даниловій А.Г., розглянувши матеріали про притягнення ОСОБА_1, яка народилася 12 жовтня 1960 року в м. Очакові Миколаївської області, є приватним підприємцем, проживає за адресою:  ІНФОРМАЦІЯ_1, до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, що передбачене ч. 1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП), -

В С Т А Н О В И В :

25 червня 2009 року встановлено, що у приватного підприємця ОСОБА_1, в порушення вимог наказу Держкомстату від 28.09.2005р. за № 268, зареєстрованого Мін'юстом України 30.11.2005р. за № 1442/11722 «Про затвердження Інструкції з статистики кількості працівників», відсутній штатний розклад. Крім цього, встановленими посадовими окладами продавцям непродовольчих товарів ОСОБА_2 та ОСОБА_3 порушено вимоги ч. 3 ст. 6 Закону України «Про оплату праці». Також, в порушення ч. 2 ст. 1 та без урахування вимог ч. 3 ст. 6 зазначеного Закону, двом найманим працівникам – продавцям непродовольчих товарів – заробітна плата встановлена без врахування складності виконуваних робіт. Внаслідок вказаних порушень відрахування коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування за працівників СПД ФО ОСОБА_1 здійснюється у зменшеному розмірі через встановлення посадових окладів у зниженому розмірі, що є порушенням ст. 254 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпПУ). У пункті 3 трудових договорів найманих працівників, в порушення ч. 1 ст. 115 КЗпПУ, роботодавець не визначив конкретні дні виплати заробітної плати працівникам. Також встановлено, що фактично виплата заробітної плати найманим працівникам проводилась один раз на місяць та проміжок часу між виплатами заробітної плати перевищує 16 календарних днів, що є порушенням вимог ч. 1 ст. 24 Закону України «Про оплату праці», якою передбачено виплату заробітної плати не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів. В порушення вимог ч.1 ст.106 КЗпП України, ОСОБА_1 при нарахуванні заробітної плати працівникам не здійснює оплату за роботу у надурочний час в подвійному розмірі. Крім цього, в порушення вимог ч. 1 ст. 107 КЗпПУ, при нарахуванні заробітної плати не здійснюється оплата за роботу у святкові дні в подвійному розмірі. В порушення вимог ч. 1 ст.116 КЗпП України, здійснення виплати належних працівникам сум при звільненні в день звільнення не проводиться. Також, в порушення ч. 8 ст. 10 Закону України «Про відпустки», графік відпусток на 2009 рік відсутній. ОСОБА_1 при нарахуванні заробітної плати працівникам у 2009 році своєчасно не проведено нарахування та виплату індексації заробітної плати в межах прожиткового мінімуму для працездатних осіб на величину приросту індексу споживчих цін, що є порушенням ст.ст. 2, 4 Закону України від 06.02.03р. №491-4 «Про індексацію грошових доходів населення» та «Порядку проведення індексації грошових доходів населення», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.03р. № 1078.    

Під час розгляду справи ОСОБА_1 пояснила, що допустила зазначені порушення вимог законодавства про працю через їх незнання.

Таким чином, своїми умисними протиправними діями ОСОБА_1 вчинила правопорушення, що передбачене ч. 1 ст. 41 КУпАП, а саме порушення вимог законодавства про працю та про охорону праці – порушення встановлених термінів виплати заробітної плати, виплата її не в повному обсязі, а також інші порушення вимог законодавства про працю.

При накладені адміністративного стягнення, відповідно до ст.ст. 33-35 КУпАП, враховано характер вчиненого правопорушення, особу правопорушниці, ступінь її вини, майновий стан, відсутність обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.

З урахуванням викладеного, вважаю, що штраф у розмірі 510 грн. є необхідним і достатнім стягненням за вчинення ОСОБА_1 зазначеного вище правопорушення.

Керуючись  ст. 283, п.1 ст.284 КУпАП, -

П О С Т А Н О В И В :

За вчинення правопорушення, що передбачене ч. 1 ст. 41 КУпАП, накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 510 (п'ятсот десяти) гривень, що підлягає перерахуванню до державного бюджету м.Очакова на розрахунковий рахунок 31113106700008, код платежу 21081100, банк УДК в Миколаївській області МФО 826013, код 23396934.

 Постанову протягом десяти днів з дня винесення може бути оскаржено до апеляційного суду Миколаївської області через Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності чи її захисником.

У той же строк до апеляційного суду Миколаївської області через Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області на неї може бути внесено протест прокурора.

Штраф має бути сплачений протягом п’ятнадцяти днів з дня одержання копії постанови. В разі несплати штрафу в зазначений термін у добровільному порядку, постанову буде звернуто до примусового виконання та стягнуто штраф у подвійному розмірі і витрати на облік правопорушень.

Суддя:    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація