Судове рішення #8172060

Справа №2-191/09



РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 березня 2009 року                            м.Радехів

Радехівський районний суд Львівської області

в складі: головуючого Кондратіва І.Ф.

          секретаря судового засідання Харків М.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Радехів справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про продовження стягнення аліментів

встановив:

Позивачка просить суд продовжити стягнення аліментів із відповідача на утримання їх доньки ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі ? усіх видів його заробітку щомісячно на весь період її навчання з дня подачі заяви аж до досягнення нею 23 річного віку.

 У судовому засіданні позивачка пояснила, що шлюб з відповідачем розірваний в травні 2002 року Радехівським відділом РАГСу у Львівській області. Від даного шлюбу сторони мають дочку ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1. Згідно рішення виданого Радехівським райсудом від 30.12.2005 року відповідач сплачує аліменти в користь позивачки на утримання дочки до досягнення нею 18 років. 24.02.2009 року їх дочці виповнилося 18 років. Із досягненням повноліття стягнення аліментів припинено. В з»в’язку з тим, що ОСОБА_3 навчається на першому курсі денного відділення Львівського педагогічного коледжу Львівського університету і потребує матеріальної допомоги.

Відповідач допомоги дочці не надає, а позивачка вважає, що відповідач повинен сплачувати аліменти на весь час навчання аж до досягнення нею 23-річного віку при умові, що він може надавати матеріальну допомогу.

Відповідач позовні вимоги визнав повністю та погоджується щодо стягнення з нього аліментів на утримання їх дочки до 23 річного віку.

Суд вислухавши пояснення позивачки, покази відповідача та вивчивши матеріали справи вважає, що позов слід задоволити з таких підстав.

Згідно ст. 199 .  Обов'язок  батьків утримувати повнолітніх дочку,                   сина, які продовжують навчання якщо  повнолітні  дочка,  син  продовжують  навчання  і  у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

Виходячи з норм вказаної статті, приймаючи до уваги, що повнолітня дочка позивачки проживає разом із останньою та перебуває на повному її матеріальному утриманні і домовленості між нею та відповідачем про способи виконання обов’язку утримувати дитину не досягнуто, суд вважає вимоги позивачки про стягнення із відповідача аліментів на утримання дочки до досягнення нею 23 річного віку є правомірними.

Вік неповнолітньої ОСОБА_3, окрім показів позивачки, стверджується також свідоцтвом про народження серії 1-СГ № 378761 виданого 05.03.1991р.

Факт, що ОСОБА_3, навчається на першому курсі денного відділення Львівського педагогічного коледжу Львівського університету  стверджується довідкою Львівського педагогічного коледжу № 66 від 12 лютого 2009 року.

При визначенні розміру аліментів, судом враховано такі обставини, як стан здоров»я у ОСОБА_3, а також позивачки та відповідача.

Позивачка сама не має змоги утримувати дочку, а тому змушена ставити питання про стягнення з відповідача аліментів.

 

Керуючись ст.ст.10,11,60,209,212,215 ЦПК України та ст.ст.182,183 Сімейного кодексу  України, суд -

вирішив:

Позов задоволити.

Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3 на користь ОСОБА_1 жительки с. Павлів вул. Юності 1А/4., аліменти на утриманна їх дочки ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_4, в розмірі ? усіх видів його заробітку, починаючи з 18.02.2009 року і до закінчення нею навчання, тобто 06.1012 року.

 Стягнути з ОСОБА_2 держмито в дохід держави в сумі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 грн.

Допустити негайне виконання рішення у межах суми платежу за один місяць.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня винесення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Головуючий              

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація