Справа № 2-76
2010р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 лютого 2010 року Старобільський районний суд Луганської області
у складі головуючого судді Олійник С. В.,
при секретарі Дубейко К. В.,
за участі позивачки ОСОБА_1,
відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у попередньому судовому відкритому засіданні в залі суду в м. Старобільську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,
встановив:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1/4 частини усіх видів заробітку, але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
В обґрунтування позову позивачка посилається на те, що вони з відповідачем перебували у зареєстрованому шлюбі з 29 жовтня 2006 року по 29 жовтня 2009 року. Відповідно до свідоцтва про розірвання шлюбу, від 29 жовтня 2009 року шлюб розірваний. Від шлюбу мають дитину сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який мешкає разом з позивачкою та знаходиться на її утриманні, а відповідач добровільно матеріальної допомоги на утримання сина не надає.
У попередньому судовому засіданні позивачка позов підтримала у повному обсязі.
Відповідач ОСОБА_2 у попередньому судовому засіданні позов визнав у повному обсязі.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову, суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Таким чином, визнання відповідачами пред’явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи, чи інтереси інших осіб.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, суд вважає позов обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав:
У відповідності зі ст. 180 Сімейного кодексу України, - батьки зобов'язані утримувати своїх неповнолітніх дітей.
У свідоцтві про народження дитини відповідач записаний його батьком.
Розмір стягнення аліментів суд визначає виходячи з вимог ст. ст. 182-183 Сімейного кодексу України, а також з того, що у відповідності зі ст. 70 Закону України "Про виконавче провадження" забороняється утримання з зарплати і доходів громадян при стягненні аліментів більш 50%.
При визначенні розміру аліментів суд також враховує, що у відповідності зі ст. 51 Конституції України кожний з подружжя має рівні права й обов'язки, а також батьки зобов'язані утримувати дітей до повноліття.
Суд у відповідності зі ст. 88 ЦПК України стягує з відповідача держмито в доход держави. Відповідач не додав суду відомостей, котрі дають право суду звільнити його від сплати держмита.
Рішення в частині стягнення аліментів у межах платежу за 1 місяць підлягає негайному виконанню на підставі п. 1 ст. 367 ЦПК України.
Отже, позов підлягає повному задоволенню в розмірі 1/4 частини заробітку, але не менш розміру, встановленого діючим законодавством на дитину.
На підставі ст. ст. 180, 182-183 Сімейного кодексу України, ст. 70 Закону України "Про виконавче провадження", керуючись ст. ст. 10, 11, 88, 130, 209, 212, 214-215, 218 , п.1 ст. 367 ЦПК України, суд
вирішив:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_3 на користь ОСОБА_1, аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4 в розмірі 1/4 частини усіх видів заробітку щомісяця, починаючи з 13 січня 2010 року до повноліття дитини, але не менш ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Стягнути з ОСОБА_2 судові витрати в доход держави в розмірі 51 грн. і витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 120 гривень.
Рішення в частині стягнення аліментів у межах платежу за 1 місяць допустити до негайного виконання.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Луганської області через Старобільський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя С. В. Олійник