Судове рішення #8168073

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ Справа № 2-894/10

02 березня 2010 року Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області в складі:

головуючого – судді Куковенкова С.В.

при секретарі – Стасенко Ю.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Олександрії цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася до суду з вказаним позовом, який мотивує тим, що вона та її чоловік, ОСОБА_3, були співвласниками квартири АДРЕСА_1, що підтверджується Свідоцтвом на право власності на житло від 02 вересня 1993 року.

ІНФОРМАЦІЯ_1 її чоловік помер у м. Олександрії. Після його смерті відкрилася спадщина, яка складається з 1/2 частини вищевказаної квартири. Позивач вважає, що відповідно до вимог ст. 1268 ЦК України, вона прийняла спадщину після смерті чоловіка, оскільки на час його смерті, вони проживали з ним разом, хоча до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини вона не зверталася.

Відповідач, яка є племінницею померлого, заявляє про те, що вона теж має право на спадщину після смерті дядька, оскільки вона доглядала за померлим, що не відповідає дійсності.

Тому, просить суд визнати за нею, в порядку спадкування за законом, право власності на спадкове майно - квартиру АДРЕСА_2.

В судове засідання позивач надала заяву з клопотанням про проведення розгляду справи за її відсутності.

Представник відповідача до суду не з’явився, однак надав заяву з клопотанням про проведення розгляду справи за його відсутності, позовні вимоги визнає у повному обсязі.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню.

В судовому засіданні встановлено, що позивач та її чоловік, ОСОБА_3, були співвласниками квартири АДРЕСА_1 на праві спільної сумісної власності, що підтверджується Свідоцтвом на право власності на житло від 02 вересня 1993 року, без визначення частки кожного з подружжя у спільному майні.

Згідно з ч. 2 ст. 370 ЦК України, у разі виділу частки із майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними, законом або рішенням суду.

ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 помер у м. Олександрії, що підтверджується Свідоцтвом про смерть. Таким чином, після смерті ОСОБА_3 відкрилася спадщина, яка складається з 1/2 частини вищевказаної квартири.

Позивач перебувала з померлим у шлюбі, що підтверджується Свідоцтвом про шлюб та проживала з ним разом у вищезазначеній квартирі, що підтверджується її паспортом з відміткою про реєстрацію. Таким чином, відповідно до ст. 1261 ЦК України, вона є спадкоємцем першої черги.

Суд вважає, що відповідно до вимог ст. 1268 ЦК України, позивач прийняла спадщину після смерті чоловіка, оскільки на час смерті спадкодавця, вони проживали з ним разом, хоча до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини позивач не зверталася, що підтверджується повідомленням Першої Олександрійської державної нотаріальної контори.

На підставі викладеного, позов слід задовольнити у повному обсязі.

Керуючись ст. ст. 1258, 1261, 1268, 1269, 1270 ЦК України, ст. ст. 10, 60, 209, 212, 214-215, 218 ЦПК України, суд –

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1, в порядку спадкування за законом після смерті її чоловіка, ОСОБА_3, що помер ІНФОРМАЦІЯ_1, право власності на спадкове майно – ? частину квартири АДРЕСА_1.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви на апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом 10 днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до апеляційного суду Кіровоградської області через Олександрійський міськрайонний суд, або в порядку, встановленому п. 4 ст. 295 ЦПК України.

Головуючий: Куковенков С.В.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація