Судове рішення #81655550

справа № 2-2610/07

№ провадження ________



ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

Іменем України


10 липня 2007 р. м. Кам`янське

Заводський районний суд м. Дніпродзержинська у складі: судді Гібалюк Т.Я., при секретарі Івановій О.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Заводської райради м. Дніпродзержинська про визнання спадкової частки

                                                 встановив:

ОСОБА_1 ,, ОСОБА_2 звернулися з позовом до Заводської райради м. Дніпродзержинська про визнання спадкової частки у квартирі АДРЕСА_1 .

В судовому засіданні позивачі позов підтримали.

Відповідач позов визнав.

Вислухавши позивачів, вивчивши матеріали справи, суд вважає, шо позовні вимоги підлягають задоволенню.

ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати позивача - ОСОБА_3 , шо підтверджується свідоцтвом про смерть виданим Заводським відділом реєстрації актів цивільного стану м. Дніпродзержинська, актова запис №19.

ІНФОРМАЦІЯ_2 помер батько - ОСОБА_4 , що підтверджується свідоцтвом про смерть виданим Заводським відділом реєстрації актів цивільного стану м. Дніпродзержинська. актова запис №1395.

Факт родинних відносин між ОСОБА_1 та матірью ОСОБА_3 і батьком ОСОБА_4 , підтверджується свідоцтвом про народження, виданим відділом реєстрації актів цивільного стану м. Красноярська, актовий запис №300.

Факт родинних відносин між ОСОБА_2 та матір`ю ОСОБА_3 і батьком ОСОБА_4 , підтверджується свідоцтвом про народження, виданим відділом реєстрації актів цивільного стану м. Спаськ - Дальній, актовий запис №573.

15 лютого 1995 році центральною комісією по приватизації житлового фонду ВО “ЦХЗ” батькам було надано свідоцтво про право спільної сумісної власності на житло, а саме на двокімнатну квартиру під АДРЕСА_1 , яке зареєстровано в обласному комунальному підприємстві БТІ м. Дніпродзержинська, що записано у реєстрову книгу за №21679 кн. № 131.

Після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 батько залишився проживати за вищезазначеною адресою та фактично володів та управляв вказаним майном до часу його смерті, а саме до ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Відповідно до витягу з реєстру прав власності на нерухоме майно, на праві приватної спільної сумісної власності ОСОБА_3 і ОСОБА_4 , належить квартира АДРЕСА_2

В даний час після смерті батьків залишилась спадщина, яка складається з квартири АДРЕСА_1 .

В зв`язку з цим позивач звернувся до Першої Дніпродзержинської державної нотаріальної контори з відповідною заявою. Але у вчиненні нотаріальної дії державним нотаріусом Першої Дніпродзержинської державної нотаріальної контори їм було відмовлено у зв`язку з тим, що у наданому свідоцтві про право власності на житло розмір частки спадкодавця у вищезазначеній квартирі не зазначено.

Згідно ст.1261 Цивільного Кодексу України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив, та батьки. Позивачка е спадкоємцями першої черги після померлого.

У відповідності до ст.370 Цивільного Кодексу України, частки у праві спільної часткової власності вважаються рівними, якщо інше не встановлено за домовленістю співвласників або законом.

Відповідно до ч.2 ст.372 ЦК України, у разі поділу майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки співвласників у праві спільної сумісної власності с рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними або законом.

Відповідно до ч.2 ст.372 ЦК України, у разі поділу майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо Інше не встановлено домовленістю між ними або законом.

Згідно до ч. І ст. 1226 ЦК України, частка у праві спільної власності спадкується на загальних підставах.

Керуючись ст., 325,328,376 ЦК України, 10,11,59-61, 209, 212-215, 224-228 ЦПК України, ст. 1226, 372, 1261 ЦК України, суд

                                                  вирішив:

Визнати спадкову частку у праві спільної сумісної власності на квартиру, яка знаходиться за адресою АДРЕСА_3 за ОСОБА_3 , в розмірі 1\2 частини квартири;

Визнати спадкову частку у праві спільної сумісної власності на квартиру, яка знаходиться за адресою АДРЕСА_3 за  ОСОБА_5 ,в розмірі 1\2 частини квартири;

Визнати право власності в порядку спадкування за законом на 1\2 частину квартири АДРЕСА_1 за ОСОБА_2 ,

У разі незгоди відповідача з заочним рішенням суду, воно може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання копії рішення

Рішення може бути оскаржене в апеляційний суд Дніпропетровської області через районний суд шляхом подачі в Юденний строк від дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження й подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги

Рішення може бути оскаржене в апеляційний суд Дніпропетровської області через районний суд шляхом подачі в Юденний строк від дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження й подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги




Суддя                                                                                           Гібалюк Т. Я.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація