Судове рішення #8164331

СПРАВА № 2-а-887/2009 р.

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

«13» квітня 2009 року

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі

головуючого: Костіва О.З.,

при секретарі: Созанській Л.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу

за позовом: ОСОБА_1

до: Управління Пенсійного фонду України в Тернопільському районі

про: призначення пенсії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до Тернопільського міськрайонного суду з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України в Тернопільському районі про призначення їй пенсії за вислугу років як працівнику охорони здоров'я, незалежно від віку при стажі роботи, що дає право на призначення даного виду пенсії, не менше 25 років.

Заявлені вимоги позивачка мотивує тим, що відповідачем до її стажу не зараховано період роботи на посадах лаборанта клініко-діагностичної лабораторії, лаборанта військової частини, старшого лаборанта та фельдшер-лаборанта. Управлінням Пенсійного фонду України в Тернопільському районі їй відмовлено в призначенні пенсії за вислугу років. Вказана відмова є незаконною та суперечить чинному законодавству. Просить зобов'язати відповідача призначити їй пенсію за вислугу років, як працівнику охорони здоров'я з часу подання заяви про призначення пенсії.

В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 заявлені вимоги підтримала, зіславшись на мотиви, викладені в позовній заяві.

Представник управління Пенсійного фонду України в М.Тернополі у судовому засіданні позов не визнав та у його задоволенні просить відмовити.

Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи вважає, що позов підлягає до задоволення виходячи із таких міркувань.

В судовому засіданні встановлено наступні обставини.

Згідно ст. 52 та п. "є" ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» передбачено призначення пенсій за вислугу років працівникам охорони здоров'я, незалежно від віку та при стажі роботи, що дає право на призначення даного виду пенсії, не менше 25 років.

Право на пенсію за вислугу років працівникам охорони здоров'я визначається за Переліком закладів та установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04 листопада 1993 року №909, в якому передбачено, що даним правом виходу на пенсію користуються лікарі та середній медичний персонал (незалежно від найменування посад).

Номенклатурою спеціальностей середніх медичних працівників передбачено посаду лаборанта клініко-діагностичної лабораторії.

В серпні 2008 року позивачка звернулася із заявою до управління Пенсійного фонду України в Тернопільському районі про призначення їй пенсії за вислугу років як працівнику охорони здоров’я, незалежно від віку, при стажі роботи, що дає право на призначення даного виду пенсії, не менше 25 років.

Однак, Управлінням Пенсійного фонду України в Тернопільському районі відмовлено позивачці у призначенні пенсії.

Підставою для відмови в призначенні пенсії було те, що згідно записів в трудовій книжці у позивачки не має спеціального стажу, що дає право на призначення пенсії як працівнику охорони здоров’я.

Суд вважає, що вказана відмова відповідача є незаконною та суперечить чинному законодавству.

З 02 серпня 1978 року по 05 травня 1982 року ОСОБА_1 працювала на посаді лаборанта клініко - діагностичної лабораторії в Волинській обласній клінічній лікарні, що підтверджується трудовою книжкою позивачки та довідкою Волинської обласної клінічної лікарні №1992/1.6 від 18 листопада 2008 року.

Стаж роботи за вказаний період становить 3 роки 9 місяців та 3 дні.

З 17 травня 1982 року по 16 листопада 1983 року ОСОБА_1 працювала на посаді лаборанта військової частини, Польова пошта 16669, а з 16 листопада 1983 року по 17 травня 1986 року ОСОБА_1 працювала на посаді старшого лаборанта цього ж закладу.

Відповідно до архівної довідки Міністерства оборони Росії № 101929 від 07 липня 2008 року ОСОБА_1 працювала лаборантом 1454-го військового госпіталю, який відноситься до закладів охорони здоров'я і мав умовну назву - військова частина Польова пошта 16669.

Стаж роботи позивачки за період з 17 травня 1982 року по 16 листопада 1983 року становить 1 рік 5 місяців та 19 днів.

З 05 листопада 1986 року по 03 квітня 2007 року ОСОБА_1 працювала на посаді фельдшер-лаборант санітарно-гігієнічного відділу Тернопільської районної санепідемстанції, що підтверджується трудовою книжкою позивачки.

Стаж роботи позивачки за вказаний період становить 20 років 4 місяці та 10 днів.

Таким чином, спеціальний стаж ОСОБА_1 на посаді лаборанта клініко-діагностичної лабораторії складає 25 років 6 місяців 10 днів, а тому вона має право на пенсію за вислугу років, як працівник охорони здоров'я.

Враховуючи вищенаведені обставини, суд вважає, що позовні вимоги позивачки підлягають до задоволення, шляхом зобов'язання відповідача призначити ОСОБА_1 пенсію за вислугу років, як працівнику охорони здоров'я з часу подання заяви про призначення пенсії.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 11,18,71,86,158,163,186 Кодексу адміністративного судочинства України, Законом України «Про пенсійне забезпечення», постановою Кабінету Міністрів України «Про перелік закладів та установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту» від 04 листопада 1993 року № 909, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Тернопільському районі призначити ОСОБА_1 пенсію за вислугу років, як працівнику охорони здоров'я з часу подання заяви про призначення пенсії.

Постанова суду набуває законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження чи апеляційної скарги.

Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення постанови, а апеляційна скарга протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський міськрайонний суд.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація