Судове рішення #816130
Справа 2-5764/06,

Справа  2-5764/06,

2-303/07  p.

 

РІШЕННЯ ІМ'ЯМ  УКРАЇНИ.

 

28.02.2007 р. Московський районний суд м. Харкова у складі: головуючого судді Оксененко В.А., при секретарі- Власюк В.М., розглянувши у судовому засіданні в приміщенні суду цивільну справу за позовом ВАТ "Трест "Південзахіденергобуд" до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про визнання ордеру недійсним, визнання втратившим право на житло, виселення; по зустрічному позову ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання права на житло, 3 особа- орган опіки та піклування  Московської  райради  м.Харкова,-

 

установив:

ВАТ "Трест "Південзахіденергобуд" 12.01.2006 р. звернувся з позовом до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про визнання ордеру недійсним, визнання втратившим право на житло, виселення з кімнат ІНФОРМАЦІЯ_1 гуртожитку, розташованого по АДРЕСА_1. У ході судового розгляду позивач уточнив свої позовні вимоги, просив визнати ордер, виданий на ім'я ОСОБА_3. КП ЖКХ 05.08.99 р. недійсним, визнати втратившим право на житло, виселити останнього з кімнат ІНФОРМАЦІЯ_1 вказаного гуртожитку; а ОСОБА_2 виселити з вищезазначених двох кімнат з наданням іншого житлового приміщення в даному  гуртожитку,   указавши  в  обгрунтування  наступне.

Житловий будинок АДРЕСА_1 є малосімейним гуртожитком і на праві оперативного управління належить ВАТ "Трест "Південзахіденергобуд". 25.03.98 р. колишнім керівництвом ВАТ було прийняте рішення і здійснена передача даного гуртожитку в управління КП ЖКХ. Оскільки, передача була проведена з грубими порушеннями закону, неузгоджена з Фондом державного майна, в грудні 2004 р. за наказом Фонду держмайна гуртожиток був повернений ВАТ і в лютому  2005  р.   поставлено  на  баланс  підприємства.

У виконання наказу Фонду державного майна по Харківської області від 30.12.2004 р. по підготовці гуртожитку до передачі його в комунальну власність, ВАТ навесні 2005 р. виявило, що у вказаних кімнатах проживають квартиранти, яких оселила ОСОБА_2 Які-небудь документи по наданню кімнат відповідачам в гуртожитку в адміністрації тресту не було і тільки в січні 2006 р. була виявлена ксерокопія ордера, з якої вони дізналися, що комендант КП ЖКХ 05.08.99 р. видав ОСОБА_1 ордер на заняття двох кімнат ІНФОРМАЦІЯ_1 в даному гуртожитку. Вважають, що ордер ОСОБА_1 виданий незаконно, з порушенням житлового законодавства: ОСОБА_1 ніколи не знаходився у трудових відносинах з їх підприємством; адміністрація і профспілковий комітет ВАТ рішення про надання житла в гуртожитку відповідачеві і його дружині не приймали і про видачу ордера вони не знали, в зв'язку з чим, термін для визнання ордера недійсним- не пропустили. Сам ОСОБА_1 з 2004 р. в гуртожитку не проживає; плату за користування гуртожитком ані він, ні його дружина ОСОБА_2 не вносять.

Просять визнати ордер недійсним, а ОСОБА_1- виселити з вказаних кімнат  без  надання  іншого  житлового  приміщення.

У відношенні ОСОБА_2 указали, що вона також незаконно поселилася і незаконно займає дві кімнати в гуртожитку по АДРЕСА_1. Але вхарувуючі, що шлюб з ОСОБА_1 розірван, на утриманні у ОСОБА_2 є неповнолітня дитина ОСОБА_3, який також   проживає   разом   з   матір'ю   в   даному   гуртожитку,    просять   виселити її з двох кімнат з наданням іншого житла (кімнати) в цьому ж гуртожитку.

Відповідачі ОСОБА_2, представник ОСОБА_1 позов не визнали, заявили  зустрічний  позов  про  визнання  права  на  житло.

У судовому засіданні пояснили, що ані ОСОБА_2, ні ОСОБА_1, на ВАТ "Трест "Південзахіденергобуд" не працювали. У кімнати ІНФОРМАЦІЯ_1 вони поселилися по ордеру, виданому ОСОБА_1 КП ЖКХ. До цього часу вона, ОСОБА_2, проживає в гуртожитку з неповнолітнім сином ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2. Комнати не ізольовані, суміжні і між ними є двері. 21.07.2005 р. шлюб між ними, з її, ОСОБА_2, ініціативи, був розірваний. Не заперечували, що з 2004 р. ОСОБА_1 в гуртожитку не проживає, а живе і працює в Полтавській області, по місцю свого народження, однак, вважають, що це тимчасова робота і постійне  місце  проживання  його  в  спірному  гуртожитку.

Указали, що виселення з гуртожитку порушує конституційні права їх і дитини на житло, що Трестом пропущений термін для визнання ордера недійсним, що поселилися там на законних підставах, оплачують мешкання в гуртожитку і, таким чином, придбали права на житло в к. ІНФОРМАЦІЯ_1, що і  просять   визнати  судом.

Суд, вислухавши сторони, свідка ОСОБА_4, дослідивши письмові докази,   приходить  до  наступного.

Судом встановлено, що 25 березня 1998 р. загальними зборами акціонерів ВАТ "Трест "Південзахіденергобуд" було ухвалено рішення про виділення структурного підрозділу ЖКО Тресту в КП ЖКХ Тресту і передачі йому в оперативне управління гуртожитку по АДРЕСА_1. 03.04.9 р. КП ЖКХ отримало свідоцтво про державну

реєстрацію   (арк.70-71)

Як випливає з акту Головного Управління ЖКХ Харківської держадміністрації від 09.12.2004 p., наказу від 30.12.2004 р. Регіонального відділення Фонду державного майна України по Харківській області передача гуртожитку в оперативне управління ЖКХ було здійснено без дозволу Фонду держмайна, з порушенням закону, в зв'язку з чим, ВАТ "Трест "Південзахіденергобуд" наказано відновити даний гуртожиток на балансі  Тресту  в  термін  до  20.01.2005  р.    (аркш.7,9)

Згідно   з   довідкою   ВАТ   "Трест   "Південзахіденергобуд"   від   20.07.2005   р. (аркш.б),    гуртожиток   по   АДРЕСА_1   було   відновлено   і він  до  цього  часу  знаходиться  на  балансі  цього  підприємства. Згідно   листа   НОМЕР_1   від   10.01.2007   р.    гуртожиток   на   момент   розгляду справжньої   справи  знаходиться  на  балансе  тресту  ВАТ.

Як убачається з листа Департаменту ЖКХ Харківської міськради від 22.07.2004 р. ВАТ за період з січня 2001 р. по липень 2004 р. заяв про поселення в гуртожитку від працівників тресту, підрозділів тресту- не надходило   (аркш.12).

У відповідності зі ст. 128 ЖК України порядок надання житлової площі в гуртожитках визначається законодавством України і даним Кодексом. Житлова площа в гуртожитку надається за спільним рішенням адміністрації підприємства, установи і відповідного профспілкового комітету.

Як випливає з ордера на житлову площу в гуртожитку, він був виданий 05.08.99 р. на ім'я ОСОБА_1 складом сім'ї два людини (він і дружина ОСОБА_2) на право заняття житлової площі в гуртожитку по АДРЕСА_1, кімнат ІНФОРМАЦІЯ_1. Ордер виданий КП ЖКХ. Суду надана копія ордера, місцезнаходження оригіналу невідоме (аркш.27).

Шлюб між ОСОБА_2 і ОСОБА_1 розірвано рішенням Московського суду  м.   Харкова  21.07.2005  р.

У кімнатах ІНФОРМАЦІЯ_1 зареєстровані три людини - відповідачі у справі і їх  неповнолітній  син  ОСОБА_3,   ІНФОРМАЦІЯ_2.

 

 

3

Згідно     з    відповіддю    прокуратури    Московського    району    м.Харкова     за

фактом     шахрайства      будинкового      комітету      гуртожитку      з      кімнатами

вищезгаданого   гуртожитку,    громадянам   було   заподіяно   матеріальну  шкоду

у  великому  розмірі   та   було   порушено   кримінальну   справу  по   ознаках   ч. З

ст.   190  КК  України   (аркш.37).

ОСОБА_1   з  01.03.2005 р.   по теперішній  час   працює  в  ПСП

"Філенковськоє"   Полтавської   області  і  в  гуртожитку не  проживає( аркш.41).

З  ВАТ  "Трест   "Південзахіденергобуд"   в   трудових  відносинах  не  перебував

і  не  перебуває.

За   станом  на  лютий  2006  р.   по  кімнатах  ІНФОРМАЦІЯ_1   даного  гуртожитку  була

заборгованість  по  оплаті  на  загальну  суму  4494  гр.   37  коп.    (аркш.17).

Договори  по   реструктізації   боргів  по  оплаті    були   укладені відповідачкою  ОСОБА_2 лише   після   подачі   позову   в   суд-   в   лютому 2006  р.

З    актів,     складених    комісією    тресту   ВАТ,     слідує,    що   ОСОБА_1    в

гуртожитку  не  проживає  з  2004  р.

У    суду    немає    підстав     сумніватися    в    достовірності     актів,     наданих

позивачем,   про  немешкання   в   спірних  кімнатах   відповідача   ОСОБА_1,

оскільки,   ці   акти   узгоджуються   з   іншими   доказами   у   справі   і   фактично

підтверджені  самої  ОСОБА_2   і  представником  відповідачів.

Свідок   ОСОБА_4    підтвердила   суду,    що   відповідач   в   гуртожитку   не

проживає,   оплату  за  користуванням  гуртожитком  протягом  декількох  років

відповідачі   не   вносили;   а   ордер,   що   є   в   матеріалах   справи   директором

ВАТ  тресту-  не  підписаний.

З   урахуванням   вказаного,   ОСОБА_1.   підлягає   виселенню   з вищезгаданих  кімнат  без  надання  іншого  житлового  приміщення.

Відносно   позовних   вимог   про   визнання   ордера   недійсним   суд   вважає   їх

такими,  що підлягають  задоволенню,  виходячи при цьому з нижченаведеного.

Внаслідок    особливого    правового    режиму    гуртожитку,    проживаючі    в    них

громадяни  обмежені   в  деяких  правах  в  порівнянні   з  наймачами  в  будинках

комунальної  власності.

Експлуатація  гуртожитку  здійснюється  ЖЕК  відповідно  до   єдиних  правил   і

норм    експлуатації.     Правом    поселення    в    гуртожитку    і    правом    видачі

ордера  відповідно  до  вимог  ЖК  України  органи  ЖЕК  не  наділені.

Оскільки,    ордер   на    заняття   житла    в    гуртожитку   ОСОБА_1    виданий

незаконно,   з   порушенням  вимог   ст.    128   ЖК  України,    як   приведено   вище   в

рішенні,   він  підлягає  визнанню  недійсним  в  порядку  ст.   59  ЖК  України.

Позивачем      приведені      поважні      причини      і      представлені      відповідні

документи    пропуску    терміну,     встановленого     ст.     59    ЖК    України    для

пред'явлення  позову  про  визнання  ордера  недійсним,   і  суд  відновлює  їх.

У    свою    чергу,    відповідачі    не    надали    суду   документів    і    не    привели

підстав,    по   яких   був   виданий   ордер   на   поселення   в   гуртожиток       тому

числі:    де   і   в   якій   організації   перебували   на   квартирному   обліку,    чи

потребували   житла,    адміністрація    якого    підприємства    клопоталася    про

поселення   сім'ї  ОСОБА_2   в   даний   гуртожиток),    а   рівно-   не   указали   на

наявність   таких  доказів,   в   зв'язку  з   чим,   суд   відповідно   до   вимог   ст.

60,137     ЦПК     України     був     позбавлений    можливості     їх     витребувати     і

належним  чином  перевірити.

У   відповідності    зі    ст.    125   ЖК   України   без   надання   іншого   житлового

приміщення   не  можуть   бути  виселені   самотні   особи   з   проживаючими   разом

з  ними  неповнолітніми  дітьми.

Інше   житло,    що   надається   громадянам   в   зв'язку   з   виселенням,    повинно

знаходиться      в      межах      даного      населеного      пункту      і       відповідати

встановленим   санітарним   і    технічним   нормам,    але   може   бути   менше   що

займається,   з  меншим  числом  кімнат  і  бути  менш  влаштованим.

Керуючись      ст.       212-215      ЦПК     України,       ст.128,129,131,132,59,117      ЖК

 

Як  встановлено  судом,   відповідачка  ОСОБА_2   розлучена  і  проживає  з

неповнолітньою  дитиною,   ІНФОРМАЦІЯ_2.,   тому,   може   бути  виселена   тільки

з  наданням  іншого  житлового  приміщення.

Зустрічний  позов  ОСОБА_1,  ОСОБА_2   про  визнання  за  ними  права

користування   кімнатами   ІНФОРМАЦІЯ_1   названого   гуртожитку-   суд   залишає   без

задоволення,   оскільки,   суд  не  знаходить  для  цього  правових  основ.

У   зв'язку   з   складносттю   складання   мотивувальної   частини   рішення   суд

відповідно   до   вимог   ст.   209   ЦПК  України   постановляє  лише   його   вступну

та  резолютивну  частину.

Керуючись      ст.      212-215     ЦПК     України,      ст.128,129,131,132,59,117     ЖК

України,   суд,-

 

ВИРІШИВ:

Визнати ордер на житлову площу в гуртожитку №5 ВАТ "Трест "Південзахіденергобуд" поАДРЕСА_1на дві кімнати ІНФОРМАЦІЯ_1, виданий на ім'я ОСОБА_1 05.08.99  р.   КП  ЖКХ  "Південзахіденергобуд"  -недійсним.

Позбавити ОСОБА_1 права проживання у двох кімнатах ІНФОРМАЦІЯ_1 гуртожитку №5 ВАТ "Трест "Південзахіденергобуд" по АДРЕСА_1 та висілити його з кімнат без надання  іншого  житлового  приміщення.

ВисилитиОСОБА_2 з неповнолітним ОСОБА_3 з двох кімнат ІНФОРМАЦІЯ_1 гуртожитку №5 ВАТ "Трест "Південзахіденергобуд" по АДРЕСА_1 з наданням іншого житлового приміщення.

На рішення може бути подана апеляційна скарга. Заява про апеляційне оскарження може бути подана в апеляційний суд Харківської області через районний суд на протязі 10 днів; а апеляційна скарга може бути подана в районний суд на протязі 20 днів посля подання заяви про апеляційне  оскарження.

 

Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація