Справа №2-4252
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27.02.2007 року м. Харків
Московський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого судді Малихіна О.Р.
при секретарі Тішинської М.В.
за участю адвокатів: розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за позовом
ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розподіл спільного майна,
встановив:
Позивачка просить розділити майно, яке є спільною власністю з відповідачем, тобто кв. АДРЕСА_1 і визнати за нею право власності на 1\2 частину цієї квартири, а другу частину квартирі оставити у власності відповідача.
Вказувала, що вона знаходилась в шлюбі з відповідачем з 1971 року по січень 2004 року. В 1976 році вони придбали кооперативну квартиру, на яку членом кооперативу був відповідач. Паєві внески за квартиру вони виплачували із спільних з чоловіком коштів, але у 2006 році відповідач оформив право власності на квартиру тільки на себе, чім порушив її право на власність.
Відповідач з позовними вимогами згоден в повному обсязі.
В судовому засіданні встановлено наступне.
Позивачка і відповідач є колишніми жінкою і чоловіком і знаходились в шлюбі з 1971 року по 2004 року. Шлюб між ними розірвано, що підтверджується свідоцтвом про розірвання шлюбу від 15.01.2004 року.
У період шлюбу, на спільні кошти, подружжям була придбана кооперативна квартираАДРЕСА_1.
На підставі рішення виконкому Московської районної ради м. Харкова НОМЕР_1 від 06.06.2006 року на ім'я відповідача було оформлено свідоцтво про право власності на спірну квартиру, яке було зареєстроване в КП „Харківське МБТІ" 14.11.2007 року.
Ст. 60 СК України встановлює, що майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловіку на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини самостійного заробітку.
Відповідно до ст. 69 СК України дружина та чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу.
Оскільки спірна квартира була придбана у період шлюбу і за спільні кошти подружжя, суд вважає це майно спільною сумісною власністю колишнього подружжя, тобто сторін по справі, та підлеглим розділу.
Відповідно до ч. 1 ст. 70 СК України у разі поділу майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини і чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором.
Оскільки ні якої домовленості або шлюбного договору між подружжям не було суд вважає частки сторін рівними і задовольняє позов в повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 11, 60, 213, 215 ЦПК України, ст. ст. 60, 61, 69, 70 СК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Розділити спільне придбане майно подружжя и визнати за ОСОБА_1 право власності на 1\2 частину кв. АДРЕСА_1 за ОСОБА_2 право власності на 1\2 частину кв. АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Харківської області.
Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подано до районного суду протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга може бути подана до районного суду протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: