Судове рішення #8158350

Справа № 1-67/10

В И Р О К

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

11 березня 2010 року  Виноградівський районний суд Закарпатської області в особі:

                            головуючого – Трагнюк В.Р.,

                            при секретарі – Конар В.М.,

                            за участю прокурора – Стільник А.М.,

                            підсудного – ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Виноградові справу по обвинуваченню:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с.Букове, Виноградівського району, мешканець АДРЕСА_1, українця, громадянина України, освіта середньо-спеціальна, тимчасово не працюючий, одружений, на вихованні двоє малолітніх дітей, раніше не судимий,

за ч.1 ст. 199 КК України,

В С Т А Н О В И В :

24 вересня 2009 року ОСОБА_1 в м. Виноградів, біля центрального ринку, знайшов купюру номіналом 500 гривень, яку в той же день хотів розміняти на дрібні купюри у ОСОБА_2, однак ОСОБА_2 купюру не розміняв, повідомивши ОСОБА_1, що купюра є підробленою. Усвідомлюючи, що купюра є підробленою, ОСОБА_1 навмисно, з метою збуту, зберігав купюру при собі, а 28 жовтня 2009 року попутним транспортом приїхав в смт.Королево і біля 14-ої години зайшов в кафе-бар «Перлина», що розташований на пероні вокзалу ст.Королево Львівської залізниці, замовив у бармена ОСОБА_3 пляшку пива та пачку цигарок і надав для розрахунку купюру номіналом 500 гривень, однак бармен повернула йому купюру, як фальшиву. Продовжуючи свій злочинний умисел, о 14-й годині 20 хвилин, ОСОБА_1 зайшов в кафе-бар «Гелен», який розташований на привокзальній площі ст.Королево та замовив у бармена ОСОБА_4 каву і пачку цигарок і знову для розрахунку надав купюру номіналом 500 гривень, яку бармен повернув йому як підроблену, а також повідомив про це працівників міліції, які затримали ОСОБА_1 та доставили в чергову частину ЛВ на ст. Королево де в нього при особистому огляді в кишені штанів виявлено та вилучено купюру номіналом 500 гривень, серії БН 7504419, яка згідно висновку експерта НДЕКЦ з обслуговування УМВСУ на Львівській залізниці № 701 від 16.11.2009 року виготовлена не підприємством, яке здійснює виготовлення банкнот для НБУ і не відповідає аналогу , який має місце в офіційному державному обігу, а виготовлена за допомогою копіювально-множильного обладнання струменево-крапельним способом з використанням ПЕОМ, сканера, принтера кольорового зображення.

Підсудний ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину в інкримінованому йому  злочині визнав повністю та показав, що він 24 вересня 2009 року в м. Виноградів, біля центрального ринку, знайшов купюру номіналом 500 гривень, яку в той же день хотів розміняти на дрібні купюри  у ОСОБА_2, який купюру не розміняв повідомивши, що така є підробленою. Крім цього 28 жовтня 2009 року в кафе «Перлина» та в кафе-барі «Гелен», намагався нею розрахуватись. У вчиненому щиро кається, просить суворо не карати.

Визначаючи в порядку, передбаченому ст.299 КПК України, обсяг доказів, що підлягають дослідженню, суд за згодою учасників судового розгляду обмежується допитом підсудного, який визнав себе винним повністю. Дослідження решти доказів вважати недоцільним.

При викладених обставинах, оцінюючи всі докази в їх сукупності, суд вважає, що вина підсудного ОСОБА_1 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 199 КК України є доведеною, а кваліфікація його дій, як зберігання, придбання, перевезення з метою збуту, а також збут підробленої національної валюти України у виді банкнот – правильною.

Призначаючи міру покарання підсудному ОСОБА_1, суд враховує характер і ступінь суспільної небезпечності вчиненого ним злочину, дані особистості на обліку у лікаря психіатра та нарколога не перебуває (а.с.35), по місцю проживання  характеризується посередньо (а.с.32), раніше не судимий (а.с.30).

Обставинами, що пом'якшують покарання підсудного, суд визнає щире каяття.

Обставини, що обтяжують покарання підсудного, судом не встановлені.

Тому, з врахуванням всього вище наведеного, суд вважає, що виправлення та перевиховання підсудного ОСОБА_1 можливе в умовах без ізоляції його від суспільства і йому слід призначити покарання пов’язане з позбавленням волі в межах санкції статті за якою кваліфіковано його дії, із застосуванням ст.75 КК України і покладенням на нього обов'язків, передбачених ст.76 КК України і таке покарання на думку суду буде справедливим, необхідним й достатнім для виправлення підсудного та попередження нових злочинів.

Судові витрати віднести на рахунок держави.

Питання про речові докази підлягає вирішенню в порядку ст.81 КПК України.

Керуючись ст.ст.323-324 КПК України,

З А С У Д И В :

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.199 КК України призначивши йому покарання у виді позбавлення волі строком у 4 (чотири) роки.

Відповідно до ст. 75 КК України звільнити засудженого ОСОБА_1 від відбування призначеного покарання з випробуванням, якщо він протягом одного року іспитового строку не скоїть нового злочину та виконає обов'язки, покладені на нього судом в порядку ст.76 КК України:

•   повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання.

Речовий доказ: купюру номіналом 500 гривень серії БН7504419, яка зберігається при справі (а.с. 53-54) - знищити.

Запобіжний захід обраний відносно ОСОБА_1 до набрання вироком законної сили залишити попередній – підписку про невиїзд.

На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Закарпатської області протягом п'ятнадцяти діб, через Виноградівський районний суд.

Головуючий:                                                                                     В.Р. Трагнюк

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація