Судове рішення #8157549

Справа № 2-а-631/10/1170

Категорія статобліку – 6.6.2

КІРОВОГРАДСЬКИЙ

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

(в порядку письмового провадження)

16 березня 2010 р.                                                   м. Кіровоград

    Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Мирошниченка В.С. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Бобринецької міжрайонної державної податкової інспекції до фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця,

ВСТАНОВИВ:

 24 лютого 2010 року Бобринецька МДПІ звернулась до Кіровоградського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить припинити підприємницьку діяльність фізичної особи – підприємця ОСОБА_1        

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що відповідач порушує вимоги діючого законодавства України не подає звітність про отримані доходи. Декларацію про отримані доходи від заняття підприємницькою діяльністю відповідач не подає більше одного року, останню декларацію фізична особа-підприємець ОСОБА_1 подав 08.10.2008 р.

   Представник позивача в судове засідання не з’явився, хоча був повідомлений про час, дату та місце судового засідання. Надав клопотання про розгляд справи без участі представника Бобринецької МДПІ в порядку письмового провадження (а.с.18).

    Відповідач в судове засідання не з’явився, хоча був повідомлений про час, дату та місце судового засідання, до суду надійшла заява відповідача про те, що він визнає позов в повному обсязі, заперечень та пояснень не має, просив суд розглянути справи за його відсутності (а.с.17).

    Ч.3 ст.122 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) визначено, що особа, яка бере участь у ставі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження.

      Оскільки від позивача та відповідача надійшли заяви про розгляд справи за без їх участі, та також зважаючи на те, що в матеріалах справи достатньо доказів про права та взаємовідносини сторін, суд визнав можливим розглянути справу у відсутності сторін в порядку письмового провадження.                  

    Дослідивши матеріали справи суд приходить до висновку про обґрунтованість заявлених позовних вимог виходячи із наступного.

    Відповідно до п.4 ч.1 ст.17 КАС України від 6 липня 2005 р. № 2747-ІУ компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб’єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

    Відповідно до п.3 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від    4 грудня 1990 року N 509-XII контроль за своєчасністю подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов’язаних з обчисленням податків, інших платежів покладено на податкові інспекції.

     Згідно з п.17 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 4 грудня 1990 року N 509-XII органи державної   податкової  служби  у  випадках,  в  межах компетенції та у порядку,  встановлених  законами  України,  мають право звертатися  у  передбачених  законом  випадках до судових органів із  заявою  (позовною  заявою)  про  скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.
               ОСОБА_1 (далі відповідач) зареєстрований як суб’єкт підприємницької діяльності – фізична особа Компаніївською районною державною адміністрацією 10.12.2007 р. про що йому видано свідоцтво про державну реєстрацію серії НОМЕР_2 (а.с.4).

    Відповідача взято на облік платника податків 17.12.2007 р. № 371 (а.с.5).

Відповідно до п.2 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25 червня 1991 року N 1251-XII платники податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов’язані подавати до державних податкових органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність  та інші документи і відомості, пов’язані з обчисленням і сплатою податків зборів (обов’язкових платежів).

Відповідач у 2008 р. перебував на спрощеній системі оподаткування та звітності , що підтверджується копією свідоцтва про сплату єдиного податку серія Д № 811698 від 17.12.2007 р.(а.с.7,8). Протягом року для відповідача як платника єдиного податку встановлені звітні періоди, що дорівнюють кварталу. Протягом 5 днів після закінчення звітного періоду платник єдиного податку подає звіт згідно з додатком 3 до Порядку видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 29 жовтня 1999 р. № 599 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02.11.1999 р. за № 752/4045.

Звіт подається особисто платником єдиного податку або надсилається поштою до органу державної податкової служби за місцем подання вважається дата реєстрації його в органі державної податкової служби, а при надсиланні звіту поштою – дата відправки на штампі відділення зв’язку.

В порушення вищезазначеного закону відповідач починаючи більше року не подає податкову звітність більше року, остання звітність відповідачем до податкового органу подано 08.10.2008 р. (а.с.9,10).      

Згідно довідки Бобринецької МДПІ № 436 від 23.02.2010 р. відповідач не має заборгованості із сплати податків, зборів (обов’язкових платежів) (а.с.10).

  Неподання звітності суб’єктами підприємницької діяльності суперечить п.1 ст.19 Закону України «Про систему оподаткування» від 25 червня 1991 року N 1251-XII, яким платників податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов’язано подавати до державних податкових органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документі і відомості, пов’язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов’язкових платежів).

    Ч.1 ст.59 Господарського Кодексу України від 16 січня 2003 року N 436-IV  передбачено, що припинення діяльності суб'єкта господарювання здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації - за рішенням власника (власників) чи уповноважених ним органів, за рішенням інших осіб - засновників суб'єкта господарювання чи їх правонаступників, а у випадках, передбачених цим Кодексом, - за рішенням суду.

     Відповідно до аб.5 ч.1 ст.46 ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» від 15 травня 2003 року N 755-IV  державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця проводиться у разі постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця. Підставою для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця, відповідно до пп3, п.2 ст.46 ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» від 15 травня 2003 року N 755-IV  є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

    Фізична особа позбавляється статуту підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.

Керуючись ст.10,11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від    4 грудня 1990 року N 509-XII, ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25 червня 1991 року N 1251-XII, ст.46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» від 15 травня 2003 року N 755-IV  та ст.ст.71, 160-163  Кодексу адміністративного судочинства України від 6 липня 2005 р. № 2747-ІУ, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Бобринецької міжрайонної державної податкової інспекції задовольнити.            

Припинити підприємницьку діяльність приватного підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний  номер: НОМЕР_1).

  Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Кіровоградській окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Після набрання постановою законної сили, копію постанови направити Державному реєстратору Компаніївської районної державної адміністрації Кіровоградської області  для виконання вимог ст.49 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”.

Суддя: підпис

Згідно з оригіналом:

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду                                                   В.С.Мирошниченко              

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація