Судове рішення #8157529

                                               Справа № 2-а-7983/09/1170

   Категорія 6.12

  КІРОВОГРАДСЬКИЙ  ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

   

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 лютого 2010 року                             м. Кіровоград

Кіровоградський окружний адміністративний суд

у складі: головуючого – судді Ясенової Т.І.

при секретарі – Поліщук Т.С., Басистому О.В.

за участю:

представника позивача: Товстоган В.В.

представника відповідача: участі не приймав

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кіровограді                      справу за адміністративним позовом Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, від імені якого діє виконавча дирекція до товариства з обмеженою відповідальністю „Фрилансер” про стягнення заборгованості по коштах на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до ТОВ „Фрилансер”, в якому просить стягнути з відповідача заборгованість у розмірі сумі 8287,5 грн. по коштах на загальнообов’язкове державне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням.

В обґрунтування позовних вимог, позивач посилається на те, що, в порушення                   вимог Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням”, відповідач не відобразив у звіті Ф4-ФСС з ТВП за 2007 рік, неприйняті до зарахування витрати в сумі 5525 грн.

08.06.2007р. заступником директора Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності прийнято рішення № 366, яким відповідачу донараховано витрати у сумі 5525 грн., а також стягнуто штраф у розмірі 2762,5 грн., на загальну суму 8287,50 грн.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі із зазначених підстав.

Представник відповідача в судові засідання, призначені на 25.01.2010р.,  15.02.2010р. не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується відмітками у рекомендованих повідомленнях про вручення поштових відправлень (а.с. 14, 21), причини неявки суду не повідомив, правом подати письмові пояснення чи заперечення не скористався.

Зважаючи на викладене, а також на те, що у справі є достатні матеріали, які свідчать про права та взаємовідносини сторін, суд визнав можливим розгляд справи у відсутності представника відповідача.

Суд, вислухавши доводи представника позивача, дослідивши письмові докази у справі, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст.9 Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням” від 18.01.2001р. №2240 (далі за текстом – Закон №2240) Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, провадить збір і акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг, а також здійснює контроль за використанням цих коштів.

Згідно п.3 ч.1 ст.28 Закону №2240 страховик має право здійснювати перевірку правильності нарахування і повноти сплати страхових внесків та використання страхових коштів на підприємствах,   в  установах,   організаціях  незалежно  від  форми   власності,  виду діяльності та господарювання.

Відповідно до пп.а п.3 ч.1 ст.2 Закону №2240 страхувальником відповідно до цього закону є роботодавець – для осіб, зазначених в частині першій статті 6 даного Закону.

Відповідно до ч.1 ст.6 Закону №2240, загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, підлягають особи, які працюють на мовах трудового договору (контракту) на підприємствах, установах, організаціях незалежно від форм власності та господарювання або у фізичних осіб, у тому числі в іноземних дипломатичних та консульських установах, інших представництвах нерезидентів, а також обрані на виборні посади в органах державної влади, органах місцевого самоврядування та в інших органах.

Згідно ст.27 Закону №2240 страхувальник зобов’язаний нараховувати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески до Фонду, вести облік коштів і своєчасно подавати органам Фонду встановлену звітність щодо цих коштів.

Відповідно до п.10 ч.1 ст.2 Закону №2240 страховими внесками є відрахування на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку 3 тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням.

Згідно ч.1 ст.21 Закону №2240 розмір страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, щорічно за поданням Кабінету Міністрів України встановлюється Верховною Радою України відповідно для роботодавців – у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що підлягають обкладенню податком з доходів фізичних осіб.

Статтею 1 Закону України „Про розмір внесків на деякі види загальнообов’язкового державного соціального страхування” встановлено, що страхові внески нараховуються у відсотках від суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інші заохочувальні і компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно із нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України „Про оплату праці” та підлягають оподаткуванню відповідно до Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб”.

Згідно 3.3. Інструкції про порядок надходження та витрачання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженої Постановою правління Фонду від 26.06.2001р. №16 (далі за текстом – Інструкція №16) страхувальники, зазначені в пунктах 2.1, 2.2 та 2.12 цієї Інструкції, крім страхових внесків, зараховують до Фонду та відображають у звіті Ф4-ФСС з ТВП:

- суми, одержані ними в установленому порядку від працівників у вигляді часткової оплати вартості за видані путівки, що придбані за рахунок коштів Фонду;

- суми не прийнятих до зарахування витрат страхувальника, що були віднесені за рахунок коштів Фонду, в тому числі суми витрат на виплату допомоги з тимчасової непрацездатності, якщо встановлено, що така непрацездатність настала внаслідок нещасного випадку на виробництві чи професійного захворювання, суми неправомірно витрачених коштів Фонду на часткове фінансування санаторіїв-профілакторіїв, дитячих оздоровчих закладів, а також суми вартості путівок на санаторно-курортне лікування, виданих з порушенням Інструкції про порядок забезпечення застрахованих осіб і членів їх сімей путівками на санаторно-курортне лікування, які придбані за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженої постановою правління Фонду від 02.06.2005 р. N 55, суми вартості дитячих новорічних подарунків, виданих з порушенням положень, затверджених відповідними постановами правління Фонду;

- суми пені, штрафів та інших фінансових санкцій, застосованих до страхувальника та його посадових осіб відповідно до чинного законодавства.

Накладені суми адміністративних штрафів стягуються з винних посадових осіб в установленому порядку. Суми адміністративних штрафів сплачуються шляхом внесення коштів до установи Ощадного банку України. 

Відповідно до  п.4 Інструкції №16, страхувальники - роботодавці сплачують до Фонду різницю між нарахованими для роботодавців і найманих працівників страховими внесками та витратами, пов'язаними з наданням матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам відповідно базового Закону. Перерахування коштів на рахунки Фонду страхувальниками - роботодавцями здійснюється одночасно з одержанням коштів на оплату праці в установах банків. Несплачені в цей строк кошти вважаються недоїмкою.

Судом встановлено, що ТОВ „Фрилансер” є платником страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами зумовленими похованням.

22.05.2007р. представниками Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності було здійснено перевірку ТОВ „Фрилансер” щодо цільового використання коштів, в результаті якої встановлено факт необґрунтовано виплаченої допомоги при народженні дитини ОСОБА_2 в сумі 5525 грн. про що складено акт № 473.

У зв’язку з чим, заступником директора Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності прийнято рішення від 08.06.2007р. № 366 про застосування та зарахування до бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, відображення у звітності (Ф4-ФСС з ТВП) сум фінансових (штрафних) санкцій, неправомірних витрат, донарахованих сум внесків та пені за порушення законодавства про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, яким відповідачу донараховано витрати у сумі 5525 грн., а також стягнуто штраф у розмірі 2762,5 грн., на загальну суму 8287,50 грн.(а.с. 5).

Постановою господарського суду Кіровоградської області від 06.11.2007р. по справі № 17/362 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю „Фрилансер” до виконавчої дирекції Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності про визнання протиправним та скасування рішення  № 366 від 08.06.2007р., ТОВ „Фрилансер” відмовлено в задоволенні позову.

Відповідно до ч.1 ст.72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не  доказуються при розгляді  інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Зважаючи на викладене, та враховуючи те, що Постановою господарського суду Кіровоградської області від 06.11.2007р. по справі № 17/362 за участю тих же сторін, що і даній справі, відмовлено в задоволенні позову ТОВ „Фрилансер” про визнання протиправним та скасування рішення  виконавчої дирекції Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності № 366        від 08.06.2007р., за яким, у даній  справі, виконавча дирекція Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності просить  стягнути  з ТОВ „Фрилансер” заборгованість, обставини, встановлені судовим рішенням щодо правомірності  прийняття  рішення № 366  від 08.06.2007р., не підлягають доказуванню при розгляді даної справи відповідно до ч.1 ст.72 КАС України.

Зважаючи на викладене, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Відповідно до п.34 ст.4 Декрету КМУ № 7-93 від 21.03.1991р. „Про державне мито” виконавча дирекція Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності звільняється від сплати державного мита.

Згідно з ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.    

Таким чином, судові витрати підлягають компенсації за рахунок Державного бюджету України.

Керуючись  ст.ст. 86,  94,  159-163, 167 КАС України, суд, -      

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов  задовольнити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю „Фрилансер” (Код ЄДРПОУ 34361915)  на користь Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (код ЄДРПОУ 26070328, р/р 37176001002812 в УДК в Кіровоградській області, МФО 823016) заборгованість в розмірі 8287 (вісім тисяч двісті вісімдесят сім) грн. 50 коп.

Судові витрати компенсувати за рахунок Державного бюджету України.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання в  10-денний  строк з дня її  проголошення, а в разі складення постанови  у повному обсязі  відповідно до ст. 160 КАС України –з дня  складення в повному обсязі,  заяви про апеляційне  оскарження і  подання після цього протягом  20 днів апеляційної скарги. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови виготовлено та підписано  – 19.02.2010 р.

 

Суддя                                                                     Т.І. Ясенова

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація