Судове рішення #8156990

   

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

2 березня   2010р.                                                                м.Івано-Франківськ

Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Івано-Франківської області в складі:

                        головуючої:              Павлишиної А.Т.

суддів:                       Горблянського Я.Д.,  Девляшевського В.А.            

секретаря                 Довжинської Н.Б.            

з участю:      

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1  до ОСОБА_2   про втрату права на житло     за апеляційною  скаргою ОСОБА_2 на рішення Калуського міськрайонного   суду  від 13.01.2010р.     , -

в с т а н о в и л а :

    10.11.2009р.   ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до  ОСОБА_2 про визнання її  втратившою право на користування жилим приміщенням, мотивуючи вимоги тим , що він є власником житлового будинку АДРЕСА_1, і в цьому будинку   проживала його невістка – відповідачка  ОСОБА_2     В  жовтні 2008р. відповідачка  покинула свого  чоловіка, забрала свої речі та дитину і  виїхала з будинку, однак залишається прописаною, що перешкоджає йому  оформити субсидію та створює  інші  незручності.  Просив суд на підставі ст.405 ЦК України визнати її  втратившою право на користування  житловим приміщенням в його  будинку.

    Рішенням Калуського міськрайонного  суду від  13.01.2010р. позов   задоволено.

    На  рішення суду    ОСОБА_2   подала  апеляційну скаргу, в якій посилається на те, що судом постановлено незаконне рішення, оскільки ним неповно

___________________________________________________________________________

Справа № 22-ц-420/2010р.                     Головуючий в 1-й інстанції: Мигович О.М.

Категорія  32                 Доповідач: Павлишина А.Т.

з”ясовано обставини, що мають значення для правильного вирішення спору, а встановленим фактам не дано правильної оцінки.  Зокрема, суд  не прийняв до уваги її доводи про те, що причини її непроживання в спірному будинку є поважними. Просила рішення    суду скасувати та постановити нове рішення про   відмову в задоволенні  позову.

Вислухавши доповідача, доводи апелянта ОСОБА_2 та її представника, які вимоги апеляційної скарги підтримали,   заперечення   ОСОБА_1  на апеляційну скарги,    перевіривши матеріали справи, апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга не підлягає до    задоволення, виходячи з  наступного.

Задовольняючи  позов   ОСОБА_1, суд посилався на те, що відповідачка ОСОБА_2 без поважних  причин  з жовтня 2008р. не проживає в житловому будинку АДРЕСА_1, а тому втратила право на проживання  в цьому будинку. Такий висновок суду є обґрунтованим.

Як вбачається з матеріалів справи,   ОСОБА_1   є власником      будинку  АДРЕСА_1.

Судом було встановлено, що відповідачка прописана та проживала до жовтня 2008р.  в будинку позивача на правах члена сім»ї, оскільки перебуває в зареєстрованому шлюбі з сином позивача ОСОБА_3

Суд прийшов до правильного висновку, що  ОСОБА_2  з жовтня 2008р. в спірному будинку не проживає без поважних причин, оскільки відповідачкою не представлено суду доказів , що причини такого  непроживання були поважними  чи їй чинились перешкоди в проживанні в цьому будинку. При цьому позивачкою визнано той факт, що перешкод в користуванні житлом їй ніхто не чинив, і з дому вона пішла сама, маючи на меті таким чином провчити чоловіка.

Тому    є правильним висновок суд  про те, що ОСОБА_2    як колишній член сім”ї власника будинку, не проживаючи в цьому будинку з жовтня 2008р. без поважних причин,  відповідно до положення ст..405 ЦК України,  втратила право на проживання в ньому,  та  обґрунтовано задовольнив позов.

Рішення постановлено з дотриманням норм матеріального та процесуального права, а доводи апеляційної скарги не спростовують  його обґрунтованості.

 Керуючись ст.ст. 307,308,313-315? 317 ЦПК України , апеляційний суд  -

 

                У  Х  В  А  Л  И  В  :

     Апеляційну скаргу   ОСОБА_2    відхилити, а  рішення     Калуського міськрайонного   суду  від 13.01.2010р. залишити без зміни.

    Ухвала набуває чинності з моменту проголошення, однак може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох  місяців з часу її проголошення .

Судді :                                                                                  А.Т.Павлишина

                                                                                                         Я.Д.Горблянський

                                                                                                         В.А.Девляшевський            

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація