№1-412007
вирок
іменем України
16 лютого 2007 року Шишацький районний суд Полтавської області в складі: головуючого- судді Рябченко В.В. за участю секретаря Барабан Ю.С. з участю прокурора Тесленка А.В. адвоката ОСОБА_1 розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Шишаки справу про обвинувачення:
ОСОБА_2 -ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянка України,уродженки АДРЕСА_1, жительки АДРЕСА_2, освіта середня- спеціальна,одруженої, не працюючої, раніше не судимої, -у вчиненні злочину, передбаченого ст. 203 ч.1 КК України,
встановив:
Підсудня посправі -ОСОБА_2 на протязі 2006 року, не будучи в установленому порядку зареєстрованою як суб'єкт підприємницької діяльності, не маючи виданої у встановленому законом порядку ліцензії ( дозволу) на виготовлення і реалізацію спиртних напоїв, за місцем свого проживання в АДРЕСА_2, займалась забороненим видом господарської діяльності, а саме здійснювала виготовлення і реалізацію спиртних напоїв ( самогону).
Так, 22 грудня 2006 року ОСОБА_2 по місцю свого проживання в АДРЕСА_2 реалізувала виготовлений нею самогон в кількості 0.25 л за 2 гривні 50 коп. громадянину ОСОБА_3 та 0.5 л самогону за 5 гривень громадянину ОСОБА_4.
При проведенні огляду домогосподарства підсудньої 25.12. 2006 року працівниками міліції було виявлено та вилучено самогонний апарат, алюмінієвий бідон з брагою та дві літри самогону.
Згідно висновку судово- хімічної експертизи спиртовмісних рідин № 197 від 12.01.2007 року, надані на експертизу пророзі рідини ( об'єкт № 1-4) є водноспиртовими сумішами домашнього виготовлення_ самогон. Об'ємна частка еталону ( міцність самогону) об'єкт № 1 - 38.0% об, об'єкт № 2 - 37.7% об, об'єкт № 3 - 43.3% об, об'єкт №4-43.8% об.
Надана на дослідження мутна рідина ( об' єкт № 5) є водно - спиртовою сумішшю домашнього виготовлення - брагою. Вміст етилового спирту - 4.4% об.
Допитана в судовому засіданні підсудня ОСОБА_2 свою вину в скоєнні інкримінованого їй злочину визнала повністю, щиро розкаялась і суду пояснила, що вона дійсно виготовила в своєму помешканні самогон, а 22 грудня 2006 року продала 0.25 л за 2 гривні 50 коп. та 0.5 л за 5 гривень двом невідомим їй чоловікам. 25 грудня 2006 року, після обіду, в її помешкання прийшли працівники міліції з працівниками сільської ради, пред'явили дозвіл суду на проведення огляду домогосподарства і запропонували добровільно видати самогон та самогонний апарат. Вона сама винесла їм самогонний апарат, алюмінієвий бідон з брагою та пляшки з двома літрами самогону. Раніше до цього випадку вона самогон нікому не продавала.
Крім повного визнання вини самою підсудньою ОСОБА_2 її вина в скоєнні злочину, передбаченого ст. 203 ч.І КК України підтверджується слідуючими доказами по справі.
Протоколом огляду домогосподарства підсудньої ОСОБА_2 в якому зафіксований факт виявлення та вилучення самогонного апарата, алюмінієвого бідона 38 л з брагою та 2-х літрів самогону, який знаходився в двох поліетиленових літрових пляшках ( а.с. 14-15).
Довідкою Шишацької райдержадміністрації від 04.01.2007 року НОМЕР_1 в якій зазначається, що підсудня ОСОБА_2 не зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності ( а.с.ЗЗ).
Висновком судово- хімічної експертизи НОМЕР_2 ( а.с.53-54) в якому зазначається, що надані на експертизу прозорі рідини ( об'єкт 1-4) є водно-спиртовими сумішами домашнього виготовлення - самогоном, а надана на дослідження мутна рідина ( об'єкт № 5) є водно- спиртовою сумішшю домашнього виготовлення - брагою.
Дії підсудньої ОСОБА_2 суд кваліфікує за ст.203 ч. 1 КК України як зайняття видами господарської діяльності, щодо
яких є спеціальна заборона, встановлена законом, крім випадків, передбачених іншими статтями цього Кодексу.
Обставинами, що пом'якшують покарання підсудньої, згідно ст. 66 КК України, суд визнає її щире каяття у вчиненому злочині та активне сприяння розкриттю цього злочину.
Обставин, які б обтяжували покарання підсудньої згідно ст. 67 КК України, судом не встановлено.
За місцем проживання підсудня ОСОБА_2 характеризується позитивно (а.с.56), раніше не судима ( а.с. 58-59).
Згідно медичного висновку Шишацької ЦРЛ підсудня ОСОБА_2 є здорова, працездатна, примусового протиалкогольного лікування не потребує.
При визначенні міри покарання підсудній ОСОБА_2 суд враховує, що вона вперше вчинила злочин невеликої тяжкості, позитивно характеризується за місцем проживання, має на утриманні неповнолітною дочку ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2, а тому, приймаючи до уваги наявність декількох пом'якшуючих її вину обставин, приходить до висновку, про можливість застосувати ст. 69 КК України і призначити підсудній покарання нижче від найнижчої межі, встановленої санкцією ч. 1 ст. 203 КК України.
Керуючись ст.ст. 16-1, 321- 324, 327, 330, 332-335, 339, 341 КПК України, суд ,-
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_2 -визнати винною у скоєнні злочину, передбаченого ст. 203 ч. 1 КК України і застосувавши ст. 69 КК України, призначити їй покарання нижче від найнижчої межі, встановленої санкцією даної статті, у вигляді штрафу в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 510 ( п'ятсот десять) гривень.
Речові докази по справі, самогон, самогонний апарат та самогонну закваску з бідоном - знищити.
Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Полтавської області на протязі 15 діб з моменту його проголошення через Шишацький районний суд.