справа № 2-36276/05, № 2-709/06, №2-171/07
РІШЕННЯ ІМ"ЯМ УКРАЇНИ
21 лютого 2007року Московський районний суд м. Харкова в складі головуючого судді - Гончара В. О. при секретарі - Касліної В. О. адвоката Пасашкової О. В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, 3-тя особа відділ соціального захисту дітей служби у справах неповнолітніх Московської районної ради про усунення перешкод у побаченні з неповнолітньою донькою і встановлення часу участі у вихованні доньки, суд -
встановив:
Позивач посилаючись на те що у період перебування шлюбу з відповідачкою ІНФОРМАЦІЯ_1 року у них народилась дочка ОСОБА_3, яка після розірвання шлюбу у березні 2003 року, залишилась проживати з матірю. Колишня дружина після розірвання шлюбу у категоричній формі відмовила йому зустрічатися з донькою і приймати будь-яку участь у її вихованні у зв 'язку з чим він вимушений був звернутися до органу опіки та піклування Московської райради і йому згідно висновку управління освіти від 17.06.2003 року були визначені дні і часи для участі у вихованні неповнолітньої дочки а відповідачці був наданий припис не перешкоджати в побаченнях. Разом з тим відповідачка, при його відвідуванні у призначений час разом із представником Московської райради 21.06.03 року, двері квартири не відкрила і дочку на побачення не пустила. Рішенням опікунської ради управління освіти Московської районної ради від 15.12.05 року, йому був призначений час для участі у вихованні дочки щотижня у вівторок з 14 до 16 годин, але відповідачка його не виконує, в зв 'язку з чим він вимушений звернутися до суду з позовною заявою і прохає зобов 'язати відповідачку не чинити перепон у спілкуванні з донькою призначивши час спілкування з дочкою з 13 до 20 годин кожної середи і з 10 до 20 годин у вихідні та святкові дні
Відповідачка позов не визнала, мотивуючи тим що дочка в зв 'язку з астматичним захворюванням і по висновку медичної консультативної комісії потребує індивідуальних занять на дому в зв 'язку з чим була звільнена від відвідування масової школи. Крім того, при зустрічі з дочкою позивач настроює її проти неї і бабусі, а після закінчення зустрічі і повернення у квартиру, вона ні з ким не розмовляє. Позивач неодноразово приводив дочку до себе до дому де він мешкає з якоюсь жінкою на яку залишає дитину а сам уходить із дому, крім того в теперішній час позивач постійно зустрічається з донькою у школі, приводить її зі школи до дому, тому просить в позові відмовити.
Представник третьої особи просить прийняти рішення на розгляд суду.
Заслухавши сторони, представника опікунської ради, вивчивши матеріали справи, суд знаходить що позовні вимоги позивача підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.
Судом з достовірністю установлено що сторони по справі 23.07.1995 року зареєстрували шлюб в період якого-ІНФОРМАЦІЯ_1 року у них народилась донька ОСОБА_3. 05.03.2003 року шлюб було розірвано, неповнолітня донька залишилась проживати з матірю, яка заперечує проти зустрічі з батьком дитини, не пускає її на побачення з ним і приймати будь-яку участь у вихованні доньки, в зв'язку з чим позивач звернувся до управління освіти Московської районної ради, яке після
вивчення і обстеження сімейного стану, стану здоровя неповнолітньої ОСОБА_3 призначила дні і часи зустрічі батька з донькою (а.с. 6), але при відвідуванні у назначений час спеціалістом управління освіти Московської райради разом з ОСОБА_1 квартири по місцю мешкання доньки ОСОБА_1, їм квартиру ніхто не відкрив і побачення з донькою не відбулося (а.с. 7). Рішенням опікунської ради управління освіти Московської райради від 15.12.05 року, при повторному зверненні ОСОБА_1. з заявою, йому був встановлений час зустрічі з донькою щотижня у вівторок з 14 до 16 годин (а. с. 46), але і після цього по твердженню позивача, відповідачка рішення опікунської ради не виконувала, в зв 'язку з чим позивач вимушений був звернутися до суду. На пропозицію суду про допит неповнолітньої доньки в судовому засіданні, відповідачка відмовилась мотивуючи можливістю травмування психіки доньки і наступом приступів астми.
Судом установлено, про що підтвердили в судовому засіданні сторони по справі а також: довідкою адміністрації Харківської спеціалізованої приватної школи 1 -З ступенів (а.с. 79), позивач щоденно привозить і забирає доньку зі школи, контролює Ті стан успішності, спілкується з класним керівником вчителями, адміністрацією школи, здійснює оплату за навчання доньки, приймає активну участь в батьківських зборах, зацікавлений в гармонійному розвитку дитину яка з навчального року відвідує музичну студію, під час хвороби, постійно приїжджав до школи та брав домашні завдання для доньки.
Таким чином, з урахуванням добутих у судовому засіданні доказів, суд вважає що на день розгляду справи по суті, позивач постійно у навчальні дні зустрічається з донькою, приводить її до школи, забирає після закінчення занять у групі продовженого дня, заняття в якій закінчуються після 15 години, крім того ОСОБА_3 відвідує у школі музичну студію (клас фортепіано), тому суд вважає що в інтересах малолітньої Ілони у вимозі позивача про встановлення часу зустрічі з донькою у середу з 13 до 20 годин необхідно відмовити, визначивши йому час зустрічі у вихідний день у неділю з 12 до 16 годин.
Керуючись ст.ст. 153,157, 158, 159 Сімейного кодексу, 209,212-215 ЦПК України, суд-
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково. Призначити ОСОБА_1 час побачення для участі у вихованні неповнолітньої дочки - ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження у вихідний день у неділю з 12 до 16 годин з використанням вказаного часу в інтересах дитини.
Зобов'язати ОСОБА_2 не чинити перешкод у побаченні ОСОБА_1. з донькою у вищевказаний час. В остальній частині позовних вимог ОСОБА_1.- відмовити.
Рішення може бути оскаржене в Апеляційний суд Харківської області шляхом подачі до суду першої інстанції у 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви на оскарження рішення і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.