Справа №2-4202 2007 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 січня 2007 року Московський районний суд м. Харкова у складі:
Головуючого судді Погасій О.Ф.
при секретарі Ісаєнко І.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні позов ОСОБА_1 до
Харківської міської ради та виконавчого комітету Харківської міської ради про визнання права
власності,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить суд визнати за ним право власності на нежитлову будівлю гаражу, загальною площею 95,4 м2, яка складається з приміщень першого поверху - № 2 (площею 47,8 м2), №3 (площею 6,2 м2), № 4 площею 10,5 м2, та приміщення підвалу - № 1 площею 30,9 м2, та яка розташована у дворі будинку АДРЕСА_1.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує наступним.
З метою задоволення власних соціально-побутових потреб, реалізації охоронюваних законом прав і інтересів, зокрема права на гідне існування, тощо позивач неодноразово звертався до Харківської міської ради з проханням надати дозвіл на будівництво гаражу по проспекту 50-річчя ВЛКСМ у дворі будинку № 51 - у місці де вже розташовано багато гаражів громадян.
За підсумками розгляду звернень позивача йому не було надано жодної відповіді з боку посадових осіб міської ради. Право позивача на створення своєю працею майна та набуття права власності на це майно на таких підставах прямо передбачено нормами Закону України „Про власність", Цивільного кодексу України, а право на будівництво індивідуального гаражу -нормами Земельного кодексу України.
Представник відповідачів в судовому засіданні проти позову заперечував, вказуючи на те, що право власності на зазначене майно може бути визнано лише за певних обставин, при наявності зазначених у законі підстав.
Суд, розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивача, представника відповідачів, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню з наступних підстав.
Позивач звертався до Харківської міської ради з проханням про видачу розпорядження про видачу свідоцтва на право власності на збудовану нежитлову будівлю гаражу. Однак, його клопотання не знайшли своєї реалізації у встановленому законодавством порядку, також він не отримав мотивованої відмови у задоволенні свого прохання. Було вказано, що питання щодо оформлення права власності на новостворене майно може бути вирішено тільки в судовому порядку.
В результаті відмови, з метою задоволення власних потреб, реалізації та захисту охоронюваних Конституцією та Цивільним кодексом України законних прав та інтересів, на підставі вимог ст.ст.11,317,331,328 Цивільного кодексу України, ст.4 Закону України „Про власність" позивачем за власні кошти та власними силами було збудовано нежитлові приміщення вказаного гаражу.
Зазначені будівлі гаражу та підвалу знаходяться у місті розтушування багатьох інших вже збудованих гаражів та жодним чином не посягають на порушення чиїхось прав та свобод, наявність на зазначеній території гаражу та підвалу позивача також не суперечить цільовому призначенню земельної ділянки.
За результатами інвентаризації проведеної КП «Харківське міське бюро технічної інвентаризації», відображеними у технічних паспортах нежитлова будівля гаражу, загальною площею 95,4 м2 складається з приміщень першого поверху - № 2 (площею 47,8 м2), №3 (площею
6,2 м2), № 4 площею 10,5 м2, та приміщення підвалу - № 1 площею 30,9 м2, та розташована у дворі будинку АДРЕСА_1.
Дану нежитлову будівлю гаражу, розташовану у дворі будинку АДРЕСА_1, збудовано з дотриманням державних будівельних норм, правил, що підтверджується Технічним висновком стосовно цього об'єкту, розробленого ТОВ «Інститут Харківпроект».
Під час судового розгляду справи відповідачем не надано жодних доказів які б спростовували зазначені обставини, наведені позивачем в обґрунтування власних вимог.
Відповідно до п.2 ст.331 Цивільного кодексу України право власності на створене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди та інше) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна). Таким чином, власник, що збудував рівно як і реконструював об'єкт нерухомості має право на реєстрацію прав власності на споруджені об'єкти нерухомості в реєстрі прав власності на нерухоме майно.
Згідно п.1.3. Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 7 лютого 2002 року № 7/5 та п.5 прикінцевих положень Закону України «Про реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень», ст.ст.181,182 Цивільного кодексу України у випадку визнання судом права власності на об'єкти нерухомого майна таке право підлягає державній реєстрації в КП "Харківське міське бюро технічної інвентаризації".
Враховуючи вищенаведене, та керуючись ст.ст.8,317,319,328,331 Цивільного кодексу України, ст.2,4 Закону України «Про власність», ст.ст.10,11,57-60,209,213,214,215 Цивільного процесуального кодексу України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на нежитлову будівлю гаражу, загальною площею 95,4 м2, яка складається з приміщень першого поверху - № 2 (площею 47,8 м2), №3 (площею 6,2 м2), № 4 площею 10,5 м2, та приміщення підвалу - № 1 площею 30,9 м2, та яка розташована у дворі будинку АДРЕСА_1.
Зобов'язати Комунальне підприємство «Харківське міське бюро технічної інвентаризації» зареєструвати право власності на вищезазначене нерухоме майно за ОСОБА_1.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Харківського Апеляційного суду, через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.