Справа № 2-4203 2007 p.
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 січня 2007 року місцевий суд Московського району м. Харкова, у складі:
головуючого судді - Погасій О.Ф.
секретаря - Ісаєнко І.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, про встановлення факту родинних відносин та визнання права власності на майно в порядку спадкування за законом, -
ВСТАНОВИВ:
04.01.2006 року ОСОБА_1 звернулась до суду із позовною заявою до ОСОБА_2, про встановлення факту родинних відносин та визнання права власності на майно в порядку спадкування за законом. Заінтересованою особою по справі притягнуто Управління пенсійного фонду України в Комінтернівському районі м. Харкова.
У поданій до суду заяві позивачка вказує, що після смерті її батька відкрилась спадщина у вигляді пенсії розміром 400 гривень 60 копійок, а також грошові вклади на рахунку НОМЕР_1 в ощадному банку НОМЕР_2 та в ощадній касі №258. Але у зв'язку з тим, що у свідоцтві про смерть прізвище батька вказано „ІНФОРМАЦІЯ_1", а в свідоцтві про її народження прізвище батька вказано „ІНФОРМАЦІЯ_2", свідоцтво про право власності на вищевказані грошові вклади в порядку спадкування отримати не може. Також вказала, що з 13.09.1999 року разом з батьком проживала у квартирі АДРЕСА_1 і після його смерті фактично прийняла у спадок речі, які знаходились у зазначеній квартирі. Просила встановити юридичний факт родинних відносин, що вона ОСОБА_1 є донькою ОСОБА_3, та визнати право власності на пенсію батька в розмірі 400 гривень і грошових коштів на рахунку НОМЕР_1 в ощадній касі №302, і рахунку НОМЕР_2 в ощадній касі №258.
У судовому засіданні позивачка позов підтримала, відповідач ОСОБА_2 позов визнав, вказавши, що його рідна сестра ОСОБА_1 є донькою померлого ОСОБА_3, проживала з ним в одній квартирі за адресою: АДРЕСА_1 до моменту смерті батька, проти задоволення позову не заперечував. Пояснив, що він є спадкоємцем 1 черги після смерті батька, але від своєї частини у спадщині відмовився на користь рідної сестри , спадкоємця 1 черги ОСОБА_1
Представник заінтересованої особи по справі - управління пенсійного фонду України в Комінтернівському районі м. Харкова проти позову не заперечував, просив справу слухати у його відсутність.
Свідки ОСОБА_4 та ОСОБА_5, вказали що позивачка та відповідач по справі є дітьми померлогоОСОБА_3, разом з яким протягом шість років проживала його донька ОСОБА_1 у квартиріАДРЕСА_1 і після його смерті по теперішній час проживає там же.
Вислухавши пояснення позивача, відповідача, заінтересованої особи та свідків, перевіривши та оцінивши представлені по справі докази, суд вважає що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_3 року помер ОСОБА_3. Після його смерті відкрилась спадщина у вигляді пенсії в розмірі 400 гривень 60 копійок та грошових коштів на рахунку НОМЕР_1 в ощадкасі №302 та на рахунку НОМЕР_2 в ощадкасі №258. У зв'язку з тим, що у свідоцтві про смерть прізвище померлого вказано ОСОБА_3., свідоцтво про право власності на грошові вклади та пенсію в порядку спадкування позивачка отримати не може так як її прізвище в свідоцтві про народження вказано як „ІНФОРМАЦІЯ_2".
З 13.09.1999 року ОСОБА_1 разом з батьком проживала у квартирі АДРЕСА_1 і після його смерті залишилась проживати в цій квартирі, фактично прийняла у спадок речі, які знаходились у зазначеній квартирі. Суд прийшов до висновку , що позовні вимоги обґрунтовані, і є підстави встановити юридичний факт родинних відносин того, що ОСОБА_1 є донькою ОСОБА_3., та визнає право власності за позивачкою на пенсію померлого батька в розмірі 400 гривень і грошові кошти на рахунку НОМЕР_1 в ощадній касі №302, і рахунку НОМЕР_2 в ощадній касі №258.
Керуючись ст.ст.10, 11, 209, 212, 214, 215, 224-226 ЦПК України, ст.ст. 1046, 1047, 1048, 1049, 1050 ЦК України суд-
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Встановити юридичний факт родинних відносин того, що ОСОБА_1 є донькою ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 року.
Визнати право власності за ОСОБА_1 на пенсію ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 року в розмірі 400 гривень 60 копійок, яка знаходиться в управлінні Пенсійного фонду України в Комінтернівському районі м. Харкова, та грошові кошти на рахунку НОМЕР_1 в ощадній касі №302 та рахунку НОМЕР_2 в ощадній касі №258.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду, через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК.